American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Šílenější rozpůlení řady než v Roanoke. Raději měli tvůrci natočit dvě samostatné mini řady. První část v pohodě, se strašidelnou atmosférou, která přechází z horrorové linky postupně do vědeckého thrilleru. Přesto na čtyři pěkné hvězdy to dá. Přesně v půlce jsme u zcela jiného příběhu, který nemá s horrorem nic společného a jde o čistokrevnou sci-fi. A popravdě ani moc silnou, tak na lepší dvě hvězdy. Díky tomu všemu je celá desátá řada průměr a za mě zatím nejslabší.

La vendetta di Ercole (1960)

Velmi slabé efekty a masky i na rok 1960, které připomínají maňásky z mateřské školy. Herecké výkony také žádná sláva. Alespoň měl film svižné tempo a závěrečná bitva se celkem povedla.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Ve čtvrté řadě musím bohužel ubrat. Už to není úplně ono a myslím, že mohlo být lepší vše ukončit ve velkém finále na konci třetí řady. Děti vyrostli, už to není ten dětský boj, který nás ve třech minulých řadách překvapil. Zde jako by divák sledoval jiné herce, kteří polovinu děje řeší své dospívající problémy a starosti, děj je natahován množstvím i zcela zbytečných rozhovorů, po kterých si stejně pevnější vztah s herci divák nevytvoří. A Milej Bobby polovinu celé řady prořve, až by ji člověk nejradši dal lepáka. Hororová linka se posunula trochu jinam a vysvětlování pozadí všech jevů je spíše ke škodě a zmírňuje napínavou atmosféru. Ale z druhé stránky jde zase o bohatou podívanou plnou efektů a část odehrávající se v Rusku má humorný podtext. Celkově čtvrtá série úplně nezklamala, je jen slabší. Netroufám si odhadnout, jak dopadne pátá řada a věřím, že to nebude průser.

Antikrist (2009)

Totální magořina o psychiatrovi a jeho pacientce - vlastní ženě. Film není nic jiného než masochistický porno horor s mnoha podobenstvími, které jsou obrácené naruby a s naturalistickými sexuálními scénami. Nepřijde mi, že by šlo o nějaké vyjádření rozervanosti vztahu mezi mužem a ženou, jak zde někteří uvádějí, protože manželský život včetně sexu dvojici dobře fungoval, ale ženský po neustálém hrabání v náboženských sadistických textech prostě mrdlo v kouli a nechala skočit z okna i svého synka, kterého podvědomě ani nechtěla a týrala a to ji později spustilo stavidla své šílenosti naplno. Rozdrcení varlat jsem ještě snesl, ale u stříhání klitorisu nůžkami jsem film vypnul, tak ani nevím jak skončil, ale dobře určitě ne. Přitažené za vlasy mi také přišlo, že Willem Dafoe s rozdrcenými varlaty a s mlýnským kamenem přišroubovaným k provrtané noze se celkem pohybuje ale proti manželce je zcela bezbranný. Chudák Dafoe má v poslední době šílené role (viz. např. Maják). Tento film jsem od von Triera vážně nečekal, je to úchylárna pro těžké blázny, kde není špetka optimismu. A pětihvězdičkově vychvalovat zfilmovaný morální rozklad je slušně řečeno divné a stejné, jako tleskat na satanském rituálu s lidskou obětí. Utrpení vzrušovalo mnoho lidí od starověku a vidím, že se toho příliš od té doby nezměnilo (zatím).

Maják (2019)

To byl strašný úlet. Přesto že se Patyzón a hrdina z Čety Dafoe snaží, dá se sledovat jen v noci a řádně nalitej. Ale pravda je, že se vám o tom bude i zdát. Větší úlet byl snad už jen Gothic z roku 1986.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Klasické sci-fi, které se ukázkově objevilo i v špičkovém dokumentu o horrorových filmech Terror in the Aisles, uváděném Donaldem Pleasencem.

Die, Monster, Die! (1965)

Pěkný klasický horror s Borisem Karloffem na motivy H. P. Lovecrafta. Na svou dobu povedený. Zajímavý komentář dal uživatel MM_Ramone.

Lék na život (2016)

Takto si představuji, že má klasický horror vypadat. Stará klasika v novém podání.