Archive 81 (2022) (seriál)

Zajímavý napínavý seriál s mysteriozním sektářským námětem. Děj stále přitvrzuje, až k vrcholícímu finále, které spíše připomíná film než seriál. Pokud by děj byl zhuštěn do celovečerního filmu bez místy mrtvých úseků, tak by byl za pět hvězd. Zde jako seriál 4 a 1/2. Z Netflixu rozhodně to lepší a věřím, že bude pokračování.

Vzpomínky Fredricka Fitzella (2020)

Asi už jsem na tyto propady realit a psychotropní látky starý, ale zajímavost se filmu nedá upřít. Roztříštěný děj u kterého se divák ztrácí, pokud bedlivě nesleduje každý detail obohacují světelné efekty, ale místy rozmělňují natahované scény. Originální název Flashback situaci vystihuje lépe. Jen jsem zcela nepobral, zda šlo ve snímku opravdu o flashback nebo posuny ve vědomí Fredricka, či o prekognici - vidění budoucnosti. I poučení z konce, kdy se z otevřené mysli stane pragmaticky uvažující přímočarý člověk se kamsi vytrácí. Mac Bride není David Lynch a film není Matrix, ale přesto si pro svou zajímavost a odvahu v provedení minimálně tři hvězdy zaslouží. P.S. jen vidím, že podle některých záporných recenzí zde na fóru někteří vůbec nepobrali ani náznak o čem film je :-) P.S.2. vzhledem k silným stroboskopickým scénám nedoporučuji shlédnutí epileptikům.

Feria: Nejtemnější svit (2022) (seriál)

Pro mě byl seriál příjemným překvapením. Téma, které mi přijde dost zajímavé a originální. Některé rysy, zvláště přítomnost tajemné sekty, jsou stejné jako v podobném seriálu Archive 81. Rozporuplné hodnocení zde na ČSFD chápu. Tohle je přesně seriál, který vás zaujme nebo prakticky neosloví. Mně ale podobné náměty dělají dobře po těle a můžu je sledovat často. Mají společný rys - záhady.

Není čas zemřít (2021)

Svižně provedená Bondovka, která ani přes dlouhou stopáž nenudí a děj stále rychle ubíhá až k závěrečnému střetnutí. Ačkoliv mám výhrady ke Craigovi jako postavě Bonda, tak zde (kde je i není agentem 007) odvedl dobrý výkon. Za mě nejlepší díl s Craigem v hlavní roli.

Zakletý v čase (2009)

Miluji tyto přesuny v čase na každé téma. A zde netradičně spojené s romantikou, ale přesně dobře namíchané. Ačkoliv jsem viděl podruhé, přesto mě znovu dostalo na kolena, ačkoliv jiné romanťáky fakt většinou nemusím. Eric Bana nezklamal.

K zemi hleď! (2021)

Spíše místy smutné než komedie, ale přesně takový je dnešní svět a moderní civilizace. Jednoznačně nejlepší bourák ve filmu je Ron Perlman :-) A naopak, největšího slizáka dobře ztvárnil Mark Rylance :-(

Peklo (2021) (seriál)

Oproti ostatním zde na ČSFD jsem nic od seriálu neočekával (snad jen fakt, že i dříve Korejci dokázali natočit slušné horory) a byl jsem celkem příjemně překvapen. Zapomeňte na korejskou mentalitu a východní uřvané emoce, které k nim patří a soustřeďte se jen na děj. Brutální zabíjecí akce se střídají s vypjatými emocemi postav a vzestupem fanatických skupin ve společnosti (co mi něco připomíná i v reálu). Do toho štěkají a trhají jako hlídací psi anarchy-šípaři s v čele s vyřvaným fanatickým mluvčím využívající veřejný internetový proslov (také připomínka reálných skutečností). A závěrečný díl bylo to nejlepší co série nabídla (ke škodě ostatních, kteří v půlce přestali sledovat). Za mě v pohodě a rozhodně originální námět.

Příběh temný a strašidelný (2021) (seriál) odpad!

Účelová propagace Netflixu a vymývání mozků už i malých dětí. Vydržel jsem jen první díl. Černé dvojče modrooké blondýny, návod jak utéct od rodičů, kteří jsou pro děti to největší zlo a hromada dalších politických sraček. Ještě chyběla sociálka co by brala děti rodičům, kteří mají jiný než vládou doporučený názor, např. na migranty. Opět se potvrdilo, že na Netflixu je 70% debilit, 20% snesitelných kravin a 10% povedených věcí. Říkám si, zda má cenu si tu službu vůbec platit a podporovat tak jejich natáčení propagandistických snímků, jako je tento.

Čas (2021)

Mně se to tedy celkem líbilo, napětí snímek měl. A hezky to zrcadlí co si dnes "jisté"(abych nevyzradil pointu) společnosti dovolují. Stejně jako v reálném světě. Potěšilo, že si pan režisér i zahrál :-)

Dar (2019) (seriál)

Hodnotím uprostřed druhé řady, ale zatím víc než dobrý. Taková odlehčená romantičtější verze německého Dark, zde s ženskou hrdinkou.