Byl jednou jeden princ (2018) (TV film)

Shlédnuto spíše tragickým omylem, protože jsem bohužel netušil, že půjde o romantický film. Nezajímavé a bájné. Vhodné pro dámy, které zamrzly v patnácti letech a stále čekají na svého prince.

Osvětim: Velký útěk (2007) (TV film)

Vynikající zpracování ještě lepší knihy Rudolfa Vrby, která se čte jedním dechem. Bohužel zde nejde o akční příběh, ale o krutou realitu 2. světové války.

Kadáver (2020)

Od začátku předvídatelné. 3 hvězdy za vyvedený hotel a rychlé tempo děje.

Mory Vratislavi (2018)

Solidní kriminálka, která šokuje již od samého začátku, jako kdysi kultovní film Sedm. Poláci umí a překvapili mě.

Vládci chaosu (2018)

V mládí jsem tento styl poslouchal, dnes jen někdy. Ale do shlédnutí filmu jsem si nedokázal představit pozadí tehdejších událostí a skutečnou drsnost reality, oproti uhlazeným článkům v časopisech, které o Black Metalu i Mayhem vyšly. Asi málokdo tušil, že věci zašly tak daleko a už nešlo o hudební pózy. Ani jsem nevěděl, že Varg byl takový magor, přitom jeho hudba je i dnes celkem stravitelná. Mladý "Kulkin" se hlavní role zhostil dobře, jen mi silně připomíná Otu Hereše z Törr :-)

Dark (2017) (seriál)

Brilantně zpracované cestování v čase s těžko uchopitelným dějem, kde je vše možné. Opakující se zápletky s nemožnosti změnit dané schéma, čas i osud a snahou hlavních protagonistů o nápravu nemožného. Těžko hledat podobný znepokojující seriál. Tento je doveden do dokonalosti. Nic pro zájemce klidných oddechovek a komediálních výplachů. Zde se musí od začátku pečlivě sledovat a naplno přemýšlet. Jinak se divák ztratí stejně jako hrdinové v časových smyčkách. P.S. móda v osmdesátých byla opravdu strašná.

Markýz del Grillo (1981)

Pro mě dodnes nezapomenutelná komedie, která bohužel již nejde sehnat. Scény mám v živé paměti jako bych viděl nedávno. Nejlepší hláška: "Pomodlete se, nebo mě naserete..."

Událost (2010) (seriál)

Zajímavý námět s více hluchými místy a nelogičnostmi. Trochu zahozený potenciál. Kolísavá úroveň i jednotlivých epizod. Rozplétání záhad probíhá v podstatě až do konce a nové nápady obohacují děj neustále, jen sledovatelnost sráží místy rozvleklé tempo a předvídatelné chování mimozemšťanů. Seriál v podstatě zachraňuje gradující závěr, kde se řada věcí vyjasní. Hlavně díky konci přidávám hodnocení na 4 hvězdy a velkou poklonu pro Hala Halbrooka, který svou roli odehrál v bezmála 90 letech.

Ad Astra (2019)

Ad Astra mi trochu připomněla Interstellar. Zde ale hodnocení sráží filozoficko morální monologování Brada Pitta, kterého je ve filmu až moc.