Avatar (2009)

Film, kterému jsem se po dlouhou dobu úspěšně vyhýbal, ačkoliv jsem o něm moc dobře věděl. Důvod byl ten, že se mi nelíbil humbuk, jaký kolem něj byl a jak o něm všichni mluvili a všude byl samý odkaz a reklama, což mě prostě znechutilo a vytvořil jsem si tak trochu averzi, aniž bych k tomu měl objektivní důvod. Vydrželo mi to 3 roky, než jsem se k tomu dokopal a dohnal tuto mezeru. A tak se stalo, že ačkoliv jsem k filmu přistoupil negativně, což se mi stává málokdy, byl jsem uchvácen prakticky od začátku a nechal se vtáhnout do dějě. Ten byl sice tak naivní, že jsem si to v průběhu uvědomil hned několikrát, ale i tak mě to hrozně bavilo. Efekty, herci, hudba, k ničemu nemůžu utrousit negativního slova. Jeden z těch, kde jsem o udělení ***** vůbec nepochyboval.

Zátah: Vykoupení (2011)

Tak tohle byl zrovna film, u kterýho mi to prostě nedalo a musel jsem si ho "prověřit" zde na csfd a to už jak podle hodnocení, tak podle komentářů, protože asijský mlátičky mě moc neberou a většina z těch, co jsem už měl tu příležitost vidět, si moje sympatie rozhodně nezískala... Nicméně následující večer jsem si už užil tuhle jízdu a když to mám popsat, tak musím zopakovat to, co už přede mnou řeklo milion lidí a sice, že je to brutální asijská řežba, která je plná originálních akcí a taky soubojů, co mají šťávu. To, co jsem si od toho sliboval, bylo překonáno ještě o jeden level a já se bavil od začátku do konce. Jediný, co mi místy trochu vadilo, byl všudypřítomnej řev, halekání, skřeky a pazvuky, kterými obyvatelé našeho činžáku rozhodně nešetřili.

V úzkých (2009)

Hm, pro mě spíš ta komedie než horor. Postavy se snaží hláškovat, místo aby vytvářely atmosféru. Žádná z nich není zajímavá a jejich postupné umírání jak nebaví, tak netrápí. Samotný provedení vražd je pak nezajimavý a neoriginální.

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Pro mě je trochu škoda, že jsem nejprve viděl filmy a až teď tento miniseriál ... Vtipy a situace jsou vesměs podobné, jako v Bláznivé střele, ale přesto na mě působí trochu jinak. Mnoho situací se vám zdá povědomých, nebo přesně víte, co bude následovat, ale určitě vám to nezabrání se zasmát. Filmy na mně zanechaly hlubší stopu, ale i tak nemůžu jinak než za 4.

Scary Movie 4 (2006)

Nechápu lidi, co přesně ví, jaká série ScaryMovie je a stejně se podívají na další díl, jenom aby zase plácali, jak to bylo ubohý. Když jsem to viděl poprvé, což bylo docela dávno, neviděl jsem zdaleka všechny parodované filmy, ale i tak se mi to líbilo. Dnes jsem si to zopakoval a musím zvednout o jednu hvězdu, protože některé parodie opravdu sedí a taky proto, že podobných "kravin" vzniká hodně, ale jen málo z nich opravdu baví. Lěpší jak dvojka, horší jak trojka ale pořád zábava.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

To jsem jedinej, komu vadí už samotnej název? Může vypovídací hodnotu tohoto názvu vůbec něco porazit? Nejdůležitější scéna na mě působila hrozně lacině, ikdyž byla to jediné, co se mi líbilo.

The Collection (2012)

Sbírka se v mnohém liší od prvního dílu, což naznačuje už úvod, který je možná trochu přehnaný, ale mě se rozhodně líbil. Přibylo akce a krve, trochu na úkor atmosféry a věrohodnosti, ale mně to prostě sedlo a dobře jsem se bavil. Já byl určitě rád za velkou změnu oproti jedničce, protože ikdyž mě první díl hodně bavil, koukat na to samé jen s obměněnou sestavou obětí a pastí už by tak zábavné nebylo. Jak už zmínilo hodně uživatelů ve svých komentářích přede mnou, velkým plusem byl také konec, který jsem ale po prvním díle tak trochu očekával.

Slimák (2006)

Jedno z nejpříjemnějších skloubení komedie a hororu co jsem prozatím viděl. Efekty jsou dobré, herci ujdou (hlavně starosta je cool), slimáci nevypadají jako atrapy a prakticky pořád se něco děje, takže jsem nezaregistroval žádné hluché místo. Moje očekávání bylo splněno.

Blood Beach (1980)

Před 30 lety to někoho možná pobavilo, nicméně mě to naopak unudilo. Samotný pohlcení pískem, což je velmi dobrý a originální nápad, je bez šťávy a nebaví. Děj ve filmu se hýbe dopředu jen minimálně, vše je pořád stejné = pohlcení pískem - dialogy, ze kterých plyne, že nic nevíme - pohlcení - dialogy - pohlcení - dialogy a když už si říkám, že bude zajímavý alespoň to, co z toho písku nakonec vzejde, jsem zklamanej. Nedoporučuju ...

Brazilský masakr (2006)

Tento film přesně vystihnul moje předsudky proti Brazílii a celé Jižní Americe obecně. Drogy, dětský gangy, nepořádek, marné hledání pomoci a hysteričtí místní, to je pro mě děsivá kombinace. Proto slyšet větu jedeme do Brazílie, ve mně samo o sobě vyvolá nepřijemnej pocit. My sledujeme skupinu amerických turistů, jejichž výlet neproběhne podle jejich plánu. Atmosféra je dobrá, navzdory tomu, že akce se během celého filmu moc neděje. Co je velkým plusem, je herecké obsazení, které za mě nemá chybu. V tomto případě bych spíš ocenil klasický únos kvůli výkupnému a ne takovou hloupou zápletku, ale s tím nic nenadělám... PS. scény ve vodě byly opravdu nádherné a je to jedna z mála věcí, co si z tohoto filmu určitě zapamatuju.