ATM (2012)

Film plný hloupostí, ať už menších (ale přesto k zamyšlení), tak přímo do očí bijících. Já obvykle nejsem ten, co chytá každou scénu za racionální konec, ale tohle mi prostě nedalo a nad některými situacemi a rozhodnutími postav jsem se musel pozastavovat. Onen záhadný věznitel nepůsobil moc děsivě a nijak moc se v průběhu filmu nepředvedl, což jsem čekal do poslední chvíle, že se stane. Samotné trio pak není nijak zvlášť trýzněno během svého pobytu, takže pokud čekáte skupinu lidí, která bude trpět a strádat, tak tady se toho nedočkáte.Koukatelný to bylo, ale že bych to musel někdy vidět znovu, to opravdu ne.

Pařba na třetí (2013)

Za mě nejslabší díl celé trilogie. Už začátek mi dal náznak, že to nebude nic pro mě a bohužel se tak i stalo. Za celou dobu jsem se zasmál možná 3x . . . Částečně to může být i tím, že je v tomto díle asi nejvíc vidět Mr.Chow, což je z mého pohledu ta nejméně sympatická postava všech tří dílů. Viděno snad naposled.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Docela slušná podívaná, která si drží svou zábavnost po celých 110 minut na stejné, z mého pohledu nekolísavé úrovni. Hlavní postavy jsou sympaťáci, ale zároveň ve svých rolích vcelku uvěřitelní. To, kam se bude děj vyvíjet, jsem docela odhadnul a byl jsem moc rád za to, jaký spád věci dostaly.

Masks (2011)

Tak tenhle film jsem koukal jako jeden z mála nadvakrát, protože mě tak otrávil, že jsem neměl náladu ještě ten samý večer pokračovat. Atmosféra se mnou nic nedělala, prostředí bylo na pytel a nebyl tam žádný náznak strachu. Smysl celého filmu je pak tak směšný, že se mi tomu ani věřit nechtělo. První mord byl zajímavej, ale ty ostatní byly jen slabé kopie a nic nového se za celý film pak už ani neukázalo. Když se pak zamyslím nad tím, co jsem vlastně ve filmu viděl za děj, těžko pochopím, že to někdo baštil. Slabý **

In 3 Tagen bist du tot 2 (2008)

Velkej krok dopředu oproti prvnímu dílu. Jen informace pro ty, co neviděli první a rozhodně slabší díl, tak návaznost tu není skoro žádná, a proto není nutná jeho znalost. Takže pokud zvažujete, jestli má cenu vzít to od prvního, tak za mě rozhodně nemá. Velkým plusem je pro mě změna prostředí, kdy se přesouváme do hor a jednoho horského sídla podivínské rodinky se kterou se naše hrdinka z prvního dílu blíže seznámí. Chování postav nemám co vytknout a taky provedení jednotlivých exekucí je přímočarý, surový a realistický, bez zbytečnýho natahování a nekonečnýho oživování. To, co v tempu chybělo v první polovině, bylo navíc v té druhé a taky proto je to u mě slabší ****.

Det okända. (2000)

Námět je teda hodně okoukaný, ale příklad uvést nemohu, protože bych vyzrazoval souvislosti =). Prostředí je krásný, Skandinávii mám hodně rád a les je jedno z mých nejoblíbenějších hororových prostředí vůbec. Herci jsou docela fajn, SPOILER ale trochu mě mrzí, že na nich nešla moc poznat ona změna a pak taky odlišná délka proměny u jednotlivých členů (ikdyž o době napadení se dá u Thomase spekulovat) ... KONEC SPOILERU Ze zkušenosti s podobnými snímky se mi zdá, že když je to vedeno pouze formou zážitku a nejsou nám oznámeny skutečnosti kolem, je to lepší. Forma natáčení, kdy je to vedeno ve stylu přítomného kameramana, který ale není jednou z postav, má svoje klady i svoje zápory. Co se kladů týče, mizí tím otázka, proč to daná osoba točí, ikdyž jí už jde o život a taky můžeme sledovat dění nehledě na to, kde se pohybují ostatní postavy. Atmosféra byla výborná ale k plnýmu počtu tomu chybělo z mého pohledu trochu více agresivity, strachu a špetka něčeho, čím by se mi to výrazněji zapsalo do paměti.

Brass Eye (1997) (seriál)

Prozatím viděny 4 díly a z toho se mi 3 víc než líbily, takže prozatím dávám plnej počet a uvidím, jak u mě dopadnou poslední dva. Tohle je přesně ten humor, co mám rád ... parodující, trefný, na hlavu postavený, iracionální. Jediné, co mě mrzí je to, že nechápu úplně všechny souvislosti, a proto mi ne každá scéna dojde.

Humongous (1982)

Když to řeknu blbě (ale pravdivě), tak jediná zajímavá scéna je ta znásilňovačka na úvod. Pak je tu nezáživný tlachání a brázdění vod a prakticky nic, co bysme potřebovali doopravdy vědět až do doby, než dojde k uvíznutí na ostrově. Nenechte se zmást popisem, je mnohem dobrodružnější než celý film. Pro mě to bohužel byla jedna velká nuda a to jsem se snažil vcítit do atmosféry. Efekty jsem nezaznamenal snad žádný ... Jedinej rozdíl mezi živými a následně mrtvými návštěvníky ostrova bylo pár čmáranců krve po jejich obličeji. Samotný mutant mi pak přišel jako "medvědí Ivánek" z Mrazíka, protože s ním sdílí jak vzhled, tak zvukový projev. Když mi tahle souvislost došla, závěr filmu jsem si s úsměvem nakonec i užil.

Vrah Rosemary (1981)

Pro mě průměr ve všech ohledech. Příběh skoro žádnej, postavy docela sympatický, provedení vražd slušný. Po hromadě hororů byl tenhle první, kde jsem konečně viděl v akci vidle =)). Jinak vrah je bohužel pomalej, neohrabanej, nikam nespěchá, za žádnou z obětí se nerozběhne ... ale to je tak bohužel všude =((, alespoň u takto starých snímků.