Prázdniny v Římě (1953)

Audrey Hepburn je úžasná herečka a Gregory Peck by se neztratil ve filmovém světě ani dnes. Právě tito dva sympatičtí průvodci mi ukázali Řím přeplněných tržnic a atraktivních turistických lokací. Celou jejich cestu jsem ji věřila, a oni mě dovedli až na tiskovou konferenci, kde mi ukázali, že happy end může mít nejrůznější podoby. Pokud chcete vidět princeznu prchající s kuchtíkem, pusťte si Anastázii, pokud toužíte po tom, aby vás happyend převálcoval, zkuste Lásku nebeskou, pokud se vám zamlouvá negace happy endu tak si dejte Terabithiu, avšak pokud máte smysl pro povinnost a chytré, smutné konce, Prázdniny v Římě jsou jejich králem, moudrým a krásným, minimálně tak krásným jako Gregory Peck :-)

Kouzelný most (2008) (studentský film)

Velice příjemný krátký filmeček o lásce na několikátý pokus, která stejně nepřišla... Nepředvídatelné, milé, smutné a kouzelné. (Příjemné překvapení na FSF Ostrava Picture)

Rallye smrti (2008)

Jason Statham jede... A tváří se sveřepě, samozřejmě, vždyť se dostal do vězení. Zvrhlý koncept placené reality show, do které byl naverbován, se mu přitom taaak nelíbí... A chce z něj vyklouznout, ale nedaří se. Avšak nakonec jim všem ujede, jak jinak taky. Mezitím však umře dost speciálně upravených autíček a psychopatů a trikaři vypotřebují všechen dostupný napalm na výbuchy... A je to celé poměrně nuda, pokud ovšem nevlastníte několik set koní pod jednou kapotou, na poličce se vám nepoflakují angličáky či nezaplacené pokuty za rychlost a Rychle a zběsile není film vašeho života.

Malý Manhattan (2005)

První lásky v New Yorku, prosluněném Manhattonu s maličkým Joshem Hutchersonem, který však coby malý přemoudřelý klučina s nohou přilepenou ke koloběžce nebyl ani zdaleka tak sympatický jako pozdější Jess. Jeho herecká partneka sice úplně nepostrádá jakési to dětské charisma, ale Anne Sophie-Robb to rozhodně není. Zdá se mi sice poněkud nespravedlivé srovnávat s Terabithiou, ale bohužel se mi tyto dva filmy nepovedlo oddělit. Proto jsem se příliš nebavila a stopáží se pronudila.

Melodie mého srdce (2007)

Nádherná hudební pohádka (ne, opravdu nemyslím typ HSM) s jedním z nejúžasnějších dětských herců současnosti, Freddy Highmorem, v hlavní roli. Spíše ve vedlejší, protože hlavní roli zde hraje hudba, ať populární či vážná; obě se celý film prolínají, až vyústí do strhujícího finále... V dalších rolích se objeví Terrence Howard, Jonathan Rhys-Meyers a Robin William v netradiční roli nejednoznačného padoucha, který se k mladému géniovi chová jako správný bezohledný manažer. *** Je jistě možné žehrat na ohraný koncept nelehké cesty za úspěchem a rodiči, ale ochromena melodiemi nejsem schopna. Od Lásky Nebeské mě žádný podobný soundtrack nechytil. Navíc vizuálně je film neméně zajímavý, snaží se "zobrazit hudbu" a musím říct, že se mu to daří. August Rush je nenápadné dítě, které jsem si, když jsem je poznala blíže, bezvýhradně zamilovala.

Mamma Mia! (2008)

Velice obskurní počin s hloupoučkou premisou, na kterou byly naroubovány všechny myslitelné hity ABBY. Jednoduchoučké, líbivé, nenáročné, ale já byla celkem znechucená, neb pochopení pro pestré barvičky, flitry a rozjuchané dámy středního věku prostě nemám. Pěvecky se o žádný zázrak nekoná, opravdu dobrá je jen a jen Meryl Streep. Ostatní osazenstvo jí jen nesměle přizvukuje, jen Pierce Brosnan se svou děsivou hlasovou výbavou ční z davu. Choreografie muzikálových výstupů je rovněž nepříliš nápaditá, světlejší okamžiky jsem spatřovala ve Voulez Vouz a Dancing Queen. S mohutnou podporou Merylina charismatu průměr...

Arn (2007)

Nízkorozpočtová, komorní verze Království nebeského bez pacifistických myšlenek, Riddleyho Scotta, Liama Neesona a Orlando Blooma. Vše v ní vypadá názorně, epický rozsah je zastoupen čtyřmi, pěti lokacemi, saladinovo vojsko čítá odhadem sta mužů, scénář není právě oscarový výtvor, ani postavy příliš nezaujmou, nepočítaje sympatického týpka z Říma. Přeze všechny vyjmenované nedostatky mi byl Arn svým způsobem velmi sympatický a ráda se podívám i na plánovaný druhý díl, kdy si na konci Arn s Cecilií konečně padnou do náručí. (Alespoň předpokládám...)

Zahřívací kolo (2006)

Nemastná, neslaná komedie která vypadá zhruba o 20 let starší než je. Neužila jsem si ani pověstného britského humoru ani humoru obecně. James McAvoy se samozřejmě snaží ze všech sil a nebudu zastírat, že ta třetí hvězdička je především za něj.

Království ohně (2002)

Jednorozměrné figurky novodobých princů touží zabít všechny draky, kolik jich na světě je, a nezáleží, zda při tom svírají v ruce bazuku nebo sekeru. V papundeklových kulisách napůl rozpadlého Londýna si to s digitálním dračím samcem rozdají a můžou jít domů, rozmnožovat lidstvo. *** Neškodné béčko s áčkovým rozpočtem a herci deklamujícími patetické repliky - Chris Bale předtím než začal býti nechutně slavný a drsňácký Matthew McConneguy.Ďas pal logiku, mi bylo u sledování pěkně horko, navzdory teplotním podmínkám v místnosti.