Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film) odpad!

Je ťažké nájsť niečo pozitívne na tak bezduchej a úbohej akože muzikálovej komédií? ...alebo ako to nazvať, keďže už prvá časť mi pripadala byť vonkoncom nezáživná a nezaujímavá. V podstate, tu ma už vôbec nič nechytilo, keďže som bol pripravený po prvej časti ako na hercov tak aj na songy v štýle "som prázdna škatuľa a chcem si na tomto filme pekne naplniť vrecká". Je jasné že aj malé deti sa potrebujú na niečom zabaviť, ale vytvárať si z tých deti akože idoly, hm to je dosť plytké, ale dobre. Treba si prejsť aj týmto obdobím, keďže ja už ho mám za sebou nič viac ako odpad a zbytočnosť na tejto americkej snímke ani vidieť nemôžem. Okrem toho, že ma nezaujala herci mi pripadali až afektovane a vnucujúco sa, čo len podtrhuje celé posolstvo tohto filmu oblbnúť mladú generáciu trápnymi žvástami a poriadne sa nabaliť, to je celé!

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Čo mám napísať k tejto bezduchej snímke. Vôbec nič to vo mne nezanechalo, niekedy mi bolo až zle pozerať sa na tie trápne a úbohé dialógy prakticky o ničom. Herecké obsadenie síce nebolo zlé, ale dej v štýle chalan basketbalista sa zamiluje do šikovnej peknej baby a spolu sa prihlásia do muzikálu? O ničom, nuda a v podstate strata času to pozerať, ale keď ste už naozaj znudení a chcete vidieť na čom sa bavia zaostalí Amerčania a duševne vyprázdnení Európania je to na každom. Vo mne to nezanechalo vôbec nič a pozerať to opakovane bolo pre mňa len utrpenie.

Camp Rock (2008) (TV film)

A je tu jeden z priemerných amerických muzikálov, ktoré sa tvária že ohúria celý svet. No hú-hú a ešte čo nie. Nedá sa povedať, že by išlo o film ktorý je nejako výrazne zlý, alebo by vám prišlo zle po chvíľke pozerania, ale na konci odídete prázdni, či už z kina alebo od televízora. Nič to vo vás nezanechá, iba ak by ste boli fanúšikovia Jonas Brothers, Demi Lovato alebo tuctových amerických muzikálových songov. Jednoducho nevidím rozdiel medzi týmto a filmami typu High School Musical od iných muzikálov, sympatický ľudia, chytľavé melódia lacný dej a to je všetko. Ľahko oblbnuteľným deťom v teenegerskom veku nič viac netreba.

Rychlí a zběsilí (2009)

Štvrté pokračovanie overenej značky ma až tak nedostalo ako som očakával, ani neviem v podstate prečo, možno po prvom zhliadnutí nebudete až tak ohúrený ako pri troch predchádzajúch častiach kde vždy prišlo niečo nové nad čím ste burácali. Tu sa už vraciame opäť k jednotke a máme možnosť sa stretnúť aj so skvelým Vin Dieselom. Je to akési pokračovanie na prvý a druhý film, avšak nemám pocit, že by sa to posunulo niekde ďalej, akoby som to už všetko raz videl a toto je len nejaká retrospektíva, akési deja vú s ktorým ste sa už raz stretli. Napriek tomu si film udržal svoj vysoký štandard a opäť potešil fanúšikov tejto značky na celom svete. V podstate keď sa už tvorcovia držia jedného konceptu nemôžu na tom nič pokaziť, pretože rýchle autá dokážu do kín prilákať vždy veľa divákov, naviac v takomto štýle. Otázkou však zostáva či kvalita a niečo na vrch pôjdu v nasledujúcich častiach na hor alebo len ostanú stagnovať na jednom bode....

Rychle a zběsile 2 (2003)

Pokračovanie veľmi úspešnej akčnej snímky z americkej produkcie o vytuningovaných rýchlych autách plnej akčných scén a napätia sa skutočne vydarilo. Nielenže sa podarilo tvorcom zdvihnúť latku o stupienok vyššie a posunúť tak úroveň na v tej dobe dostupnú kvalitu. Sú tu opäť nový herci (ako napríklad skvelá Eva Mendez...) ale tiež nové autá skvelý soundtreck a ešte kopec prekvapujúcich scén, ktoré si skvelo vychutnáte v kine ale pri pozeraní na domácom kine. Ani neviem čo tejto snímke vytknúť, úplne ma dostala a len som sa nechal unášať skvelým zvukom motora a rýchlosťou s akou tento film plynie. Overený formát a záruka, ktorá sa jednoznačne oplatí vidieť!

Rychle a zběsile (2001)

Film ktorý priniesol niečo nové, niečo štýlové a stal sa ikonou. Áno, mám rád tento film pretože vytuningované autá v takej podobe tu predtým neboli a nikto ich nepreniesol na plátna v takom štýle ako táto snímka (možno iba tak v PC hrách) Je to šťavnatý, napínavý, akčný film, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť avšak obľúbi si ho len ten komu už len pri pozeraní sa na tie krásne mašinky stúpa adrenalín. Oceňujem originalitu, hudbu a aj herecké obsadenie na ktoré si rýchlo zvyknete. Jednoducho nový svieži závan zo západu, ktorý začal diktovať trendy aj v Európe.

Maybe It's Me (2001) (seriál)

Celkom vtipný sitcom z teenegerského prostredia s ktorým si oddýchnete a spríjemní vám poobedie. Hlavná hrdinka je sympatická mladá baba s typickými problémami v jej veku, takže nič nové ani závratné avšak pozeral som tento seriál ešte na základnej, preto som sa celkom fajn bavil. Inak nič extra, ale pekné spomienky a priemer pre tento projekt je skôr pocta ako hana.

A co když je to pravda? (2005)

Film s Reese Witherspoon v hlavnej úlohe si vždy rád pozriem avšak len kvôli nej, pretože veľa dobrých a duchaplných filmov v ktorých hrala som rozhodne nemal možnosť vidieť (ktovie možno to raz príde). Film si ide takým svojim vláčnym tempom, nedá sa napísať, že by bol nejako vtipný alebo naopak vulgárny, oplzlý. Nič vás tam nevyvedie z toho zabehnutého stereotypu až dokonca, aj keď námet nebol rozhodne zlý. Reese je však skvost a až len pohľad na ňu človeku pohladí nielen dušu ale aj oči a vo filmoch s ňou vám stačí vidieť len ju a ostatné sa tam niekde stratí.

The Amazing Race Asia (2006) (pořad)

Pokračovanie úspešného projektu, ktorý žal ovácie po celom svete a zrejme ich bude žať aj ďalej pretože táto ázijská verzia je len príjemným oživením na tom istom princípe, teda nič sa skaziť nedá a nové tými čakajú na svoje výzvy. Vždy si to rád pozriem a postupne človek spoznáva jednotlivé tými a vytvára si tam svojich obľúbencov, ktorým drží palce a prežíva s nimi každý závod. Príjemná zábava ktorá sa dá pozerať v ktorúkoľvek hodinu a nikdy vás nesklame.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Nápadité, duchaplné, originálne, napínavé a ešte mnoho, mnoho superlatívov ktoré sa viažu k tejto naozaj dobrej reality show. Čo viac si môže človek priať od televíznej zábavy? Originálne skombinované dvojice, ktorých niečo spája a zároveň je to pre nich test ich dôvery a vzťahu, netradičné a originálne disciplíny ktoré preveria tak psychickú ako aj fyzickú odolnosť súťažiacich a moderátor s charizmou, ktorý je nezameniteľnou značkou tejto show. Naviac cestovanie po svete a ponúkanie novej kultúry a nových zvykov, kde sa aj divák môže dozvedieť niečo nové to je pre mňa show ktorá má úroveň v každom roku a je na plný počet!