Náš vůdce (2008)

Úplně marné to asi nebylo, když jsem pak asi týden místo ahoj nebo čauky na každého "welloval". Zajímavý komentář: maxxxim.

Zelená míle (1999) odpad!

Ano, nešálí vás zrak, tento film je odpad. Ne, mýlíte se, nejsem Adolf Hitler.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Nejslabší celovečerák od MP. Svatý Grál není víc než průměrný díl z jejich seriálu s poněkud prodlouženou stopáží. Kromě dvou výtečných gagů (černý rytíř a bílý králík) se s dobrými nápady trestuhodně šetří. Ze všeho nejvíc mi chyběl jakýkoli filozofický přesah, který třeba z Briana dělá jeden z nejlepších filmů vůbec.

Gran Torino (2008)

Proměna Walta Kowalského z nerudného rasisty v ochránce svých barevných sousedů je příliš násilná a krkolomná. Dialogy místy bolestivě tahají za uši a postavám se v tu chvíli nedá věřit ani dobrý den. Gran Torino je jen průměrný film, který od prvních minut klesá téměř až na samé dno, aby se závěrečným (ne)heroickým rozuzlením vyšvihl aspoň na tři hvězdy.

Kolja (1996) odpad!

Rusové mají Návrat, Rumuni 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny, a my máme Kolju.

Antikrist (2009) odpad!

S odkazem na věnování v závěrečných titulcích mohu jen dodat, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Filmy Clinta Eastwooda jsou v tom nejlepším slova smyslu sázkou na jistotu. Eastwood není jako režisér nijak osobitý, nesnaží se být za každou cenu originální. V Dopisech z Iwo Jimy odvádí velmi solidní řemeslnou práci a za to si zaslouží plný počet hvězd.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Mnohem slabší než „tenkrátová“ dvojice. Celý film mě iritovalo, jak se mě Leone snaží posadit na zadek tím, že příběh dokáže vždycky překvapivě posunout. Ale nakonec jsem musel uznat, že ten provaz, který jsem měl několikrát kolem krku, vždycky přestřelil dřív, než jsem se zhoupnul.

Truman Show (1998)

True-man show aneb všichni žijeme ve lži.