Dějiny násilí (2005)

Nějak nerozumím těm vysokým hodnocením. Kdybych nevěděl, že to točil Cronenberg, myslel bych si, že to spáchal nějaký zoufalý amatér.

Nebezpečná metoda (2011)

Solidně natočený „televizní“ film. To není vůbec málo.

Tady to musí být (2011)

Vykalkulované až běda. Při pronášení „životních mouder“ mi bylo neskutečně trapně. Místo katarze ubohá křeč. Proč jsou v takovém nesmyslu moji milovaní Talking Heads?

Inland Empire (2006)

Lynch už není, co býval… Inland Empire je slušně zvládnutá přehlídka „lynchovin“ s otravnou digitální kamerou. Na druhou stranu, asi poprvé jsem byl spokojen s výkonem Laury Dern.

Milk (2008)

Sean Penn zraje jako víno. Ještě několik takových výkonů a zařadím ho do top ten.

V jako Vendeta (2005)

To je tak, když má někdo moudí spálené na škvarek, stane se z něj občanský aktivista…

Drive (2011)

WTF? Jestli teda tohle je nejzajímavější film roku 2011, tak nechci vidět ty ostatní. A ten název má být metajoke nebo co?

Útěk do divočiny (2007)

Velké překvapení od jinak velmi dobrého herce a pro tentokrát režiséra Seana Penna. Netápe, naopak velmi dobře ví, co chce a co dělá. Sociálně angažovaný příběh mohl sklouznout ke kýčovitosti, ale až na pár zanedbatelných zaváhání je velmi přesvědčivý. Z filmu na mě postupně stále více dýchal takový zvláštní smutek, smutek v odstínu, který jsem asi ještě nezažil. Snad něco mezi Straight Story a Electra Glide in Blue. Hudbu pro film nemohl složit nikdo jiný než Eddie Vedder, který v době, kdy Alex Supertramp odjel na Aljašku, napsal Jeremyho.

Taková je Anglie (2006)

"Ve slově fuck off se píše jedno nebo dvě F?" Jak typické...