A.I. Umělá inteligence (2001)

Asi nejslabší Spielbergův film (budu muset přehodnotit Terminál). Poznával jsem ho jen v tom přemrštěném citovém dojení. Jinak úplně zapomněl, jak se dělá film, což je u takového tvůrce dost na pováženou.

Nejvyšší nabídka (2013)

Perfektní herecký výkon Geoffreyho Rushe a řemeslně velmi zdařilé. Od autora filmu Bio ráj bych ani nic jiného nečekal. Jenže když po 20 minutách uhádnu závěr, pak dostanu jen pár indicií, že to tak dopadne, naopak předpokládané rozuzlení se stává stále více nepravděpodobné až fantasmagorní, a pak skutečně přijde, je to dost velké zklamání. Ale alespoň se tím vysvětlí, proč Sylvia Hoeks nepůsobí jako žádná femme fatale.

Terminál (2004)

Terminál je, a ani se od Spielberga nedalo nic jiného čekat, nudný a přeslazený kýč. Ocenil jsem několik vtipů, hlavně v první třetině filmu (sdílení kalhotek, které patřily Cher). V poslední půlhodině už na humor nezbylo místo, zato dostáváme plnou dávku patetického dojímání se.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Asi tak od poloviny (únosu syna) film znatelně ztrácí tempo a trochu nudí. Muž, který věděl příliš mnoho patří k těm slabším Hitchcockovým kouskům.

Let číslo 93 (2006)

Hraný dokument s velkým odstupem a skoro žádným patosem. Díky tomu možná až příliš emocionálně chladné. Ale řemeslně se tomu asi nedá nic vytknout.

Horizont události (1997) odpad!

Čistokrevný trash. Blábol bez sebemenší myšlenky. Se sci-fi horory jsem tímto skončil.

Prometheus (2012)

Málem jsem si ukroutil hlavu nad demencí všech postav (opravdu všech) a totální nelogičností děje. Mám asi tisíc výhrad, ale to nemá cenu řešit. Jestli to bylo jen o tom, že vetřelci jsou vlastně biologická superzbraň Inženýrů, tak je to fakt hodně málo. Jediné co můžu pochválit, je režie (Scott prostě umí) a Fassbender v roli androida.

Zabiják Joe (2011)

Výborná coenovská poetika. Nic jsem o filmu nevěděl, takže mě dost překvapilo, že to natočil člověk se sedmi křížky na zádech, který má na kontě třeba Francouskou spojku. Pár chybiček by se našlo. Kdybyste se v tom pořádně pošťourali, asi by se to začalo pořádně drolit... Ale má to energii, svižné dialogy a pár velmi vtipných scének. Bez výhrad jsou herecké výkony. Matthew McConaughey je jako psychopat vynikající. His eyes really hurt. Nakonec jsem dal plný počet, moc mě to bavilo.

Útěk ze Sibiře (2010)

Když se dostanou podruhé do hor, tak jsem jim přál, aby zdechli. Příliš dlouhé, zkrátit plz. A co měl znamenat ten konec, probůh?

Rok nebezpečného života (1982)

Tohle je ten typ nádherných filmů. Skvělá Linda Hunt v mužské roli trousí boží repliky: "People who will become old, betray their dreams... become ghosts."