• Fantasy

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Diky bohu moje oblibena knizka z detstvi zustava zachovana a v kine jsem vrnel blahem, trosicku nastavovani od Petera mi az tak nevadilo a sceny z bile rady a Thorinova prezdivka fakt zeru, proste fajn, moje ocekavani splneno a musim sehnat blueray se vsema bonusama :]

Skyfall (2012)

8/10, nemohu jit vys kdyz porovnavam Skyfall s Casino Royal nebo se starsimi bondovkami s Connerym, ale to neznamena ze me nenadchla vyprava, zaporak, Daniel a skotske finale, jedine co mi vadi je pribeh ktery je cucany z prstu.

Muži v černém 3 (2012)

Jednička zůstává nepřekonána a i když se mi líbí vážnější vyznění celého filmu tak stejně musím říct že jsem čekal něco navíc, hlavní záporák mě za celý film nijak neuchvátil narozdíl od Nicol a hlášek i vtipů není tolik aby se divák nějak výrazně bavil. Závěrem hodnocení 6/10 kvůli Willovi, pro mě krásnýmu konci a pár hláškám.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Ale jo, nejvíc se mi líbilo jak byli sedláci úplně na větvi z toho co se okolo nich děje, řežu si a nějakej kluk skočil do řezačky. Neni to špatný a koukat se na to dá, ale jak tady již bylo zmíněno ke konci ztrácí dech. 6,5/10

Hněv Titánů (2012)

Lepší než jednička, kyklopové byli fajn a v souboji s válkou bohů pro mě jasný vítěz, ale stejně je to blbost :) i když solidně koukatelná.

Válka Bohů (2011)

4 hvězdy ani náhodou, 3 možná a to ještě člověk nesmí počítat titány zavřené v té kleci kterých je přes 20 a bohové jich dostanou přes 30, sice je tam scéná kdy další vyskočí z podlahy pod klecí ale jen aby se neřeklo, docela často jsem se u tohodle filmu nasmál i když to tvůrci neměli v úmyslu. Prostě nemá to hlavu ani patu, chybí hrdina a i přes zajímavou výpravu to nestojí za nic. 5/10 P.S. přes půl filmu hledá luk, když ho najde tak o něj přijde tak stupidním způsobem že kdybych na tom byl v kině tak bych chtěl vrátit peníze.

Predátor 2 (1990)

Není to špatné pokračování i přesto že pokaždé když vidim Dannyho tak si vzpomenu na smrtonosnou zbraň a chce se mi smát, nicméně hraje dobře a změna prostředí se mi líbila stejně jako král Willie. 7/10

Londýnský gangster (2010)

Počítejte se mnou prosím: čtyři hvězdy za super Farrella, jedna a půl za Knightley, tři za bombovou roli feťáka Thewlise, dvě za super homosexuálního bose Winstona, plus nějaký ty hvězdy za Mitchelovo sestru a doktora Raju. Obsazení je tudíž parádní a já nebudu snižovat hodnocení za příběh a za to že mě naštval konec. Tenhle film jsem si hodně užil a zařadil se mezi mé oblíbené.

Robin Hood (2010)

Po několikátém promítnutí filmu ve všech formátech včetně kina, bluray a shlédnutí všech vystřižených scén jsem dospěl k závěru že 68% absolutně neodpovídá kvalitě tohoto filmu. Příběh je sice smyšlený, ale už samotná kniha od Dumase je jen fantazie, sice pěkná ale je to fikce, stejně jako si vymýšlel o Richeliovi ve třech mušketýrech a v mnoha jiných jeho dílech. Tím pádem mi nevadí že příběh je tak odlišný od verze s Kevinem Costnerem i když jí mám hodně rád. Hudba, bitvy, výprava, Russell Crowe, Cate Blanchett, starý Locksley a Malý John, nesmím zapomenout na mnicha a Marka Stronga ale i oba krále. Prostě je to paráda a ohromně se mi líbí jakého tady udělali ze šerifa chudáka, takový měl být už v první verzi Robina Hooda. Shrnutí: obsazení plný počet, hudba to si pište, střih, režie a já nevim co ještě taky super, bitvy paráda a já nevim co by ste ještě chtěli, snad Morgan Freeman kdyby se tam objevil tak byste dali alespoň 75% :)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Spousta efektů, spousta míst kde se člověk zasměje, souhra postav je opět geniální a Jared Harris jako Moriarty mě příjemně překvapil, naproti tomu příběh těžce pokulhává což mi ovšem nebrání v plném hodnocení za velmi kvalitní pokračování u kterého jsem se výborně pobavil.