• Krátkometrážní

Rudá Sonja (1985)

Čistokrevná béčková taškařice v žánru meče a magie, kde je jen dobře, že Conana přejmenovali na Calidora a vypreparovali z něj i to, co dělalo Conana frajerem. Každopádně místy fakt prdel a asiatek byl suprovej!

Pavel Dorotka: Kontroverzní filmař (2020) (amatérský film)

Pavel Dorotka, bizarní neumětel z Telče, zasloužený král špatného filmu u nás (i když v této kotlině neměl vůbec lehké toho dosáhnout!) nás obohatil dalším zářezem do svého ČSFD profilu na kterém si dává sakra záležet a v sekci dokument to měl dost chudé, tak musel přijít se sestřihem úplně všeho se svým xichtem, co se za poslední roky v jeho dílně urodilo. Takže tu máme bizarní kompilaci všech jeho FB fotek, záběrů z každýho jeho dílka, ohavný střih a vše, co k filmografii těchto dvou nadšenců patří! Pět hvězd uděluji hlavně proto, že si Pavel zaslouží přední umístění v žebříčku "Nejrozporuplnějších filmů" spolu s The Room a filmama Neila Breena, protože Pavel je takový český Tommy Wiseau, Ed Wood, nebo Neil Breen, jenom mu chybí si to uvědomit. Pět hvězd si to zaslouží taky proto, že je to pořád velký kus guilty pleasure zábavy, kdy se skutečně smějete z plna hrdla nad cringe momenty a divíte se tomu, jak je možné, že se u nás pohybuje jedinec schopný takového sebeklamu. Uznávám, že tady už se pomalu blížíme do bodu, kdy to zábavou přestává být a začíná to být smutné a Pavel by možná potřeboval trochu sebereflexe a určitě dost terapií, ale pořád to ještě vtipné je! Jakmile to přestane být vtipné, odpadne i zájem o jeho osobnost, ale v tuto chvíli jsem rád, že jsem u toho! Tenhle dokument je hoňka nad sebou samým a dostává pouze buď 5 * nebo odpad jak to správně musí u "rozporuplných" filmů být a já i moje žena se v tuto chvíli přikláníme k těm pěti. I z toho důvodu, že je nám Pavla trochu líto a na jednu stranu (stejně jako u VŠECH podobných tvůrců) jsou jeho motivy celkem pochopitelné. Moje teorie je, že Pavel sám přesně neví, kdo je a místo aby se hledal, tak pomocí této "filmografie" utváří obraz o sobě samém, kterému i přes balast lží a sebeklamu skutečně věří. Věřím tomu, že věří, že je úžasnej filmař, Da Vinci 21. století. A pokud někde v hloubi duše tuší, že je obyčejnej sračkař, tak má možná dojem, že mu není rozuměno, že se zlepší, nebo cokoli z toho. Progres v tomto dokumentu nečekejte, Dory už vyplýtval všechny historky, příběhy a arzenál své ujetosti, tohle je vlastně kompilace toho všeho. Takže si myslím, že jsme se dostali na pomyslný vrchol jeho tvorby a dál už to bude strmý pád. Anebo nás Pavel Dorotka překvapí. Uvidíme.

Justice League Dark: Apokolips War (2020)

Nejbrutálnější, nedepresivnější a nejdrsnější animák z americké produkce jaký jsem kdy viděl! Zároveň solidní zakončení dlouhé sedmileté jízdy DC animated movie universe započatého Flashpointem a geniální Justice League War! Emočně silné. Tohle nikdy nepustím svým dětem, je to fakt 18+ i co se týče uchopení celé látky. Na konci mi ukápla slza, žil jsem s tím vesmírem sedm let a obecně jsem rád, že se všechny animované vesmíry DCčka řadí mezi to nejlepší, co vůbec animovaná tvorba dokáže předvést. Poklona, aplaus a vděk!

Lov (2020)

Stupidní sračka.

V síti (2020)

Vrátili jsme se právě z "V síti"... Když pominu obří mediální hype (který byl otravný, ale i zasloužený), tak jsem na to hlavně šel kvůli Klusákovi, jsem fanda jeho dokumentů. No a je to skvělý film, nejlepší Klusákův počin a český film roku. Musíte to vidět, určitě to funguje skvěle i v kině! Bál jsem se, jestli tomu bude chybět humor, nechyběl, byla to prdel jakou jsem dlouho neviděl. Taková ta bizarní nad tím jak jsou ti chlápci úchylní až to bolí. Pak jsem se bál, jestli to nebude až moc drsný, protože jsem se párkrát o tadytu tématiku (potažmo dark web a černou zónu kybersvěta i reality) zajímal a ne, nebylo to neúnosně odporný, jen tak správně tvrdý, šokující a pro mnoho lidí určitě oči otevírající. Rozhodně zásadní dokument, s velice vážnou tématikou, o které je dobře, že se mluví hlavně proto, nakolik je to dnes zcela normální, až tu máme mezi námi tisíce a tisíce degenerovaných sexuálně nemocných lidí. Hodnotím 10/10, propojení s realitou, nebo námi jako diváky a celkovým dopadem na společnost je na maximu, je to autentický a chytrý. Klusák je darem české kinematografie a pokud by Vám vadilo to, že jde o vykonstruovanou věc, tak připomenu, že to tak je téměř vždy u jeho dokumentů a mají to tak i světoví tvůrci dokumentů. Jinými slovy.. Pokud tady bublá nějaký problém, není důležité jakými prostředky na to filmař poukáže, je jedno, co nafinguje aby se ta poklice otevřela, hlavně, že se na to poukáže. Všechny zásadní myšlenky, které mi vrtaly hlavou při projekci tady byly nakousnuty, nebo vyřčeny. No a dodám, že jsme viděli verzi 15+ kde se to ptákama a creepy úchylákama jenom hemžilo, tak se o tuhle verzi nenechte ochudit. Ono je na tom celém i v podstatě dost fucked up, že celý ten problém je natolik veliký, že to dospělo do fáze, že na to chodíme do kina a sledujeme ty tuny honících pér.. Až tak je to zakořeněný ve společnosti, který jsme tím pádem součástí a je na nás jak budeme reagovat.

Pavel Dorotka: Příběhy ze života (2020) (seriál)

Nedosahuje to geniality Historek, jedná se pouze o suché vyprávění téměř bez jakékoli režisérské snahy, nicméně cringe je pořád na velké úrovni, Pavlova osobnost se nezapře a guilty pleasure je to stále jak vyšité! Pro fanoušky Historek nicméně příjemný bonus v mezidobě vydání Historek!

Haunt (2019)

Průměrná popcornovka pro puberťáky, která mí dost povedený masky, ale scénář se svojí logikou často sklouzává do bažin stupidity. Obzvlášť jedna scéna "hrdinství" na konci nutí vyprsknout smíchy.

Dark Light (2019)

Tomuhle jsem se měl vyhnout. Přes zajímavý námět a zpracování příšerek se tohle zamyšlený béčko vlivem scénáře dostalo někam na úroveň D. Stupidní scénář, nemastná neslaná produkce. I přes americkou produkci se to točilo někde v Gruzii s Gruzinskím štábem a tam to taky mělo zůstat.

Rabid (2019)

Stylisticky zajímavý remake něčeho, co jsem neviděl, ale připomíná to takové 80s horory, nicméně i přes potenciál se to v průběhu trochu překombinovalo a výsledek byl průměrný. Ale rozhodně stojí za zkouknutí.