White Bird in a Blizzard (2014)

perfektné spojenie artu, vtipnej nadsázky, drámy a sexi provokácie. Eva Green tu zapasovala a rovnako teenka Shailene. Rozuzlenie wow, i keď trochu "maloformátový" záver, ale mohol to byť skôr zámer veľmi dobrého ironického ladenia tohoto šik kúsku.

Návrat idiota (1999)

herecká ťažká pechota ČR a tu ešte boli o dosť menej opozeraní, takže skutočná lahôdka. Aj všetky remeselné časti filmu výborné (s pár drobnými klišé).

Duch ve stroji (2017)

Pokiaľ bol cieľ urobiť dojem, že Honikiši Nudišiki po 84 hodinovom Playstation maratóne videl Sin City a strašne chcel urobiť niečo podobné na japonský spôsob v budúcnosti, kde najväčším výdobytkom je nuda, tak sa to podarilo na výbornú.

Jako dým (1999)

originálne, príjemne vtipné, správne dávkovaná nadsázka, herectvo obidvoch prvá trieda. Nadstavený koniec nepotrebný, ale neva. Tento film mi padol tak dobre ako jedno vychladené v horúcom austrálskom dni.

Sand Castle (2017)

od plného počtu delí tradičný prvok - nechutný patriotizmus v závere.

Fast Girls (2012)

celkom príjemná inscenácia po anglicky :) Ale áno, kamera mala dobrú úroveň. Príbeh slabý, herectvo... inscenačné. Dievčatám som tuho držal prsty takže ok.

T2 Trainspotting (2017)

bez skúsenosti s pôvodným Trainspotting je to sotva použiteľné, no čo sa podarilo Dannymu Boyleovi je neuveriteľné ...

Vetřelec: Covenant (2017)

vyborný reparát po dvoch režisérskych katastrofách Otca Votrelca. Konečne našiel ten správny balans medzi ultimátnou akciou, napätím, rozvinutím príbehu,deptajúcou atmosférou, mrazivou víziou a esenciou votrelca (i keď práve ten tu hral skôr vedľajšiu rolu). Neprepálené, triezve a zároveň ostré a monumentálne. Casting podporil koncept - nijaké striptérky ani Rambovia, a aj tým sa trochu vrátil k pôvodným koreňom. Musím povedať, že som mal veľké obavy po dvoch zmienených zúfalstvách z dielne R.S., ale tentokrát to vyšlo.

Ochránci (2017)

mám pre ruskú tvorbu slabosť, no tu môžem povedať len toľko, že majú nádherné ženy a dostatok peňazí na kopírovanie obľúbených postavičiek zo zlého západu. Ničmenej, Ivan medveď bol celkom zábavný a som rád , že nejazdil aj na bicykli. Krásna scénka, keď "Ivan" vstúpi do výťahu s "kameníkom" a "vodárkou" mi len potvrdila, že mám ozaj pre rusov slabosť.

Skryté zlo (2017)

tri hviezdy hororu v dnesnej, kvalitným hororom neprajúcej dobe, je veľmi vysoké hodnotenie. Veľká škoda, že (nepochopiteľne) neprihodili do rozpočtu možno pár mizerných 10tis dolárov a pár scén by bolo ozaj mrazivých.