Predátoři (2010)

dokonalý film...pre trailer.

Carrie (2013)

they... they... think I'm weird, but I don't wanna be, I have to try and be a whole person before it's too late........skvelé obsadenie, solídna adaptácia.

Anihilace (2018)

je to trochu také hipsterské pohonkávanie, hlavne záver, ale atmosféra dobrá, Natalie obstojná a nenudilo to.

Moucha (1986)

David Cronenberg, Jeff Goldblum, Geena Davis, osemdesiate roky, klasický, poctivo budovaný príbeh, Howard Shore, Kafkova premena a plnokrvný triller... to je koktail, z ktorého sa točí hlava

Predátor (1987)

Možno by som ešte našiel vystrihovačku z ABCčka - celá crew z papiera, vrátane Ujčeka...tento film vyformoval obrovské množstvo faganov a ešte väčší počet halyvúdskych zúfalcov, ktorí chceli napodobniť ten pocit, keď ostáva jeden rakúšan a jeden vesmírny dredáč, pripravení dať si to telo na telo

Thor: Ragnarok (2017)

ok trend je už pár rokov jasný - akcia, pixle, humor a krásne baby. Strašne sa mi páči že sa pod tým posledným rozumie 48 ročná ozajstná bohyňa Cate ... robil by som jej hoci aj obuvák alebo leštidlo na parožie

Ženy sobě (2011)

mám proste rád Kristen Wiig

Hlava plná metalu (2013)

Vikingovia sa so svojimi tragédiami vysporiadávajú svojsky. Ich režisérski potomkovia to vedia krásne pretaviť do filmov. Hĺbavé, ale bez pátosu a póz. Vtipné, ale nie banálne. Priamočiare a surové, ale zároveň citlivé. Svižné a originálne, ako asi všetky filmy ktoré som z týchto končín zatiaľ videl. Aj slza vypadla na konci ... musel som si ju rýchlo utrieť do vybýjaného koženého zápästníka, aby nik nevidel :)

Pirko (2016)

povedzme si to narovinu ... nahota a násilie je zaručený recept na úspech, hoci sa to "myslí dobre". Stvárnenie je solídne, surovo inscenačné, ale funguje to. Je to veľmi nepríjemný film, ktorého posolstvo je ale trochu búchanie na otvorené dvere, resp. na dvere, ktoré tam ani nie sú... neviem, komu je vlastne adresovaný- je to varovanie deťom, aby nešli bývať do detského domova ?? alebo katolíkom, aby konečne začali premýšľať o antikoncepcii ?? Záver ale bohužiaľ potvrdil, že odkaz asi nebol žiadny, nakoľko hlavná postava akoby zvíťazila nad zlom tým, že ostáva v sex priemysle...hm ;)

Blade Runner 2049 (2017)

Pôvodný legendárny film ma v detstve minul a tak, čo by pohan sa vyjadrujem len k tomuto remaku, kde pán Scott už len otvoril peňaženku. Audiovizuál 200%, ak by som hodnotil iba technickú stránku, tak je to plný zásah, je to ozaj prepracované a vyzrelé, také dospelácke sci-fi. Ale necítil som nijaký zásah do môjho vnútra, čiže, neobjavil som stratené božstvo.