7 životů (2017)

Táto dievka zreje z roka na rok, ja už by som sa na ňu pozeral aj ako hlásateľku športových správ. No a spolu so švédskymi, nórske vetry opäť raz priviali svižnú scifi rozprávku, ktorá proste baví. Pár drobných defektov sa nájde, ale prosím vás, filmov kde nie sú, je pod povestnú vozovú plachtu. Filozofická stránka rovnako nie je na zahodenie, no do nej sa púšťať nejdem. Filmové Nórsko ozaj začínam brať s plnou vážnosťou.

matka! (2017)

Áno, D.Aronofsky + Jennifer Lawrence je ponuka, ktorá sa neodmieta. Film v prvých minútach jasne naznačuje, že nie sme v B kategórii. Avšak ja som cítil tak silný diskomfort, že som (aj po druhej šanci na ďalší deň) film ukončil asi v tretine a vymazal z disku (preto ani nehodnotím). Samozrejme, že aj to bol asi zámer legendárneho režiséra, ktorý rád prekračuje komfortnú zónu, ale môžem iba povedať, bravo majstre a idem preč. Sorry. Zrejme sa trafil na jednu z mojich najhorších fóbií (s ktorou sa vysporiadavam v reáli tým povestným pračlovečím riešením). Tu som skrátka iba sedel, potil sa a zatínal zuby. Takže ee.

T.M.A. (2009) odpad!

nedokážem pochopiť, že minimálne dve dobré herečky išli do tohoto projektu. Schválne to nenazývam filmom. Je to skôr rakúske soft porno z 80tych rokov. Som asi veľmi naivný, keď si myslím, že dobrá herečka dlho zvažuje pred koho kamerou sa vyzlečie. Samozrejme si nesťažujem, len proste nerozumiem :)

Valerian a město tisíce planet (2017)

Tento film mi dal len jedno, no nie málo... Space oddity, ktorá odznela v úvode filmu, som počul prvýkrát (moja hanba) a hneď som pochopil, že to bude extraordinérny film ...nebol.

Vlk z Wall Street (2013)

samozrejme, že je to poriadna kalba, ale krásne vyvážená komedy dráma sa nekoná. Pane odpusť mi, ale posledných 20minút mi už hlavou bežal Blow a toto sa mu nevyrovná. Oscar sa tu mal odovzdávať, no povedzmne si, za okrádanie US government sa sošky nedávajú.

Manifesto (2015)

na Cate sa veľmi rád pozerám, ale tento kúsok ma tak nekonečne nudil. Nie, nie som nekultúrne hovädo, ale téma sa požiera sama ... cisárove nové šaty ... kto nerozumie analýze umierajúceho umenia je primitív ?? Osho raz povedal ... hádžte perly sviniam ... ok

Most Beautiful Island (2017)

nádherná herečka, ktorá to ešta aj napísala a natočila ! prirodzené, záživné zábery, úsporné dialógy, nenásilné stvárnenie vnútornej krízy, autentické postavy. V trillerovom jadre trošku rozvlečené a občas trochu inscenačná atmosféra, ale to sú jediné výtky filmu, ktorý možno ani nemal ambíciu byť takýto dobrý. A je aj na čo pozrieť páni ;)

Rocco (2016)

Rocco je závislý od sexu a mátajú ho samé bebené veci.... Milión obyvateľov planéty je závislých od toluénu alebo lepidla, pretože potrebovali nemyslieť na hlad. Nie, Rocco im to nespôsobil. Akurát mi ho nie je ľúto. To, že péčko nie je dream job som pochopil už dávnejšie, no tu som pochopil že to nie je len kvôli 5hodinovej povinnej erekcii, či početnému štábu naokolo, ale možno pre to, že občas tá najrozjebanejšia pani začne melancholicky naznačovať že ju bolí duša (keby bola aspoň pekná; človek by ju aj pohladil po cervixe na upokojenie). Jasné, že je Rocco charizmák, veď aj dá dvojitú pusinku dievčatám vo veku jeho syna po kvalitnej scéne ... no a úprimne, kto mu toto nezávidí ? :)

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

štandardne, horor, ktorý dopozerám celý, dostáva automaticky vstupný kredit 2 *. Film, v ktorom sa dá vidieť 2 minúty pred koncom časozberná fotografická séria dievčaťa od 12tich do 25 rokov a vyzerá to ako ozajstný časozber, má ďalšiu *. No a pokiaľ tam hrá 25 ročná kočka, ktorá má byť 16 až 17stka (predpokladám, že v sirotčinci je to pod 18), tak sa to blíži prudko k plnému počtu. To by sa mi ale nesmeli privierať oči od nudy. ALE ! ... je tu odvedený kus práce, produkcia je výborná, réžia trpezlivá, zvukár nebol na tráve, scenár bol pri zmysloch. Tri hviezdy sú majestát pri horore po roku 1990.