Sedm (1995)

Hodnotiť Seven po 22 rokoch je ako komentovať význam pitnej vody. No nedá mi to predsa. Prečo je tak sakra dobrý ? Príslovečné prajné 90-te ? To samozrejme nestačí. Je to dokonalý balans medzi videoklipom, eposom, klišé, šokom, precíznosťou, hudbou, obrazom, .......... a neopozeranými (špičkovými) hercami, poctivou prácou (po 15-tom videní som si všimol, že psíky u Pittovcov zanechali odtlačky po čumáčkoch na skle a podobných objavov bude ešte zopár si myslím). No a povedzme si, koľko filmov sa vyrovná vygradovanému záveru, ktorý sa už začína od 94.minúty?

Amityville: Probuzení (2017)

nepríjemný film. horor taký má byt samozrejme. Jennifer Leigh mu pridala na kvalite a Bella Thorne s jej zadočkom tiez cosi prihodila. Zda sa mi trochu nefer hra pouzit postihnutého cloveka, ale jedine kvôli tomu, ze to splnilo svoju ulohu a vytvorilo ozaj mrazivu auru to akceptujem.

Baby Driver (2017)

rozbeh bez pochýb smeroval do prvej 20ky csfd. Dynamické, vtipné, muzikálne, napínavé, dobrý casting, šťava, všetko. Veril som, že sa nenakazí tou pliagou zvanou americký záver, ale stalo sa. Strih sa zrýchlil, až zjebatel a scény boli ako z Toma & Jerryho. Škoda. Presne takto to dopadne, keď si celý filmársky tím odbehne pred dokončením na kávu a dotiahne to Millhouse zo Simpsonovcov. Keď sa to tak vezme ... Millhouse je jeden z najproduktívnejších tvorcov.

47 metrů (2017)

Nepríjemné. to je samozrejme pri žraločom trileri pozitívum. Originálne - to je v súčasnom filme Purpurové srdce. Pomerne prirodzené - a to už je adept na plný počet. Po nudnom vzťahovom úvode prichádza v jadre filmu ozaj svižný rozbeh. Ale chcelo by to asi menej stresu pri odovzdávaní filmu, pretože miestami to tlačilo na pílu poriadne po holyvúdsky. Já to tedy beru, šéfe. Pre žralokofilov povinnosť vidieť. A dievčatá tiež nie sú na zahodenie ... dá sa povedať až na zjedenie :)

Megan Leavey (2017)

to čo sa javilo ako veľmi pozitívne, svižný až instantný rozbeh, dosť narušilo jadro filmu - chýbalo autentické vytvorenie väzby dvoch hlavných hrdinov a príliš tomu nepomohli ani zábery z domáceho videa na záver. Combat scény boli na veľmi slušnej úrovni, Kate to v uniforme pristalo, no teraz tie horšie, až zlé prvky - civilné, vzťahové línie boli príšerne toporné a druhá dejová línia- aktivizmus na získanie hafana späť boli už vyslovene zbuchnuté horúcou ihlou. Nerád to robím, ale mnohonásobne silnejší low budget predchodca v podobe filmu Eight bellow proste prerážal často a v jeho svetle sa toto javilo ako vyslovene odfláknuté. Film si toho zkrátka na plecia vzal príliš (expresne sa povenoval aj vojnovým veteránom ale .... a opäť mi nedá spomenúť Born on the 4th of July...porovnanie je asi zbytočné). Záverom však, slušný, trojhviezdový, pozerateľný americký film.

Marina Abramovic: The Artist Is Present (2012)

Marina Abramovič je bez jedinej pochybnosti zaujímavý, originálny a tvorivý človek. To vrcholné predstavenie bolo ale tak veľmi pozérske, že ma opäť raz odklonilo od ARTu. Nepohŕdam prácou druhých, ale povedzme si úprimne - zúčastnili sa tam exoti a stroskotanci na prvý pohľad .... ach, tie predsudky :) ano, ako antipredsudkové dielo vynikajúce. Malá omrvinka z konkrétneho diania predsa len .... Marina svoju tvorbu do značnej miery postavila na (nielen) vlastnej nahote ... na happening diváci prechádzali natesno pomedzi dvoch nahých ľudí. Ale keď v plánovanej participácii divákov prichádza žena, ktorá sa vyzliekla, okamžite ju odvádza ochrankár (inak celý S.L.Jackson v plnej forme).

V utajení (2017)

všetky tri hviezdy tomuto filmu obstarala chrumkavá Noomi a dve scény. Inak klišé, v slučke bežiace pásové ťahy súčasného akčného trileru, i keď tu v celkom atraktívnom, europoidnom šate. Záver, rozložením scény, takmer identický s The Survivor 2015 - to ozaj nepridá na drive filmu. Ale ak by som mal hodnotiť systémom y/n, tak dávam y.

Na doraz (2017)

Halle je skutočne vo vynikajúcej kondícii a veľmi dobre sa na ňu pozerá. Trochu príliš treští oči, ale ok, treba tomu riadne podkúriť. Film spĺňa požiadavky na súčasný akčný film, nešidí na kvalite záberov ... viac už sa asi nedá dodať....kritizovať záver má význam ?? nemá :) .... 60%

Mumie (2017)

Sofia Boutella je jediným dôvodom, pre ktorý tento film má zmysel vidieť.