• Hudební

Hangár 18 (1980)

Když pominu úděsnou obrazovou kvalitu, která vypadá na film z roku 1965 a rozhodně ne jako z 1980 a nekvalitní DVD od Řitka Video (v polovině filmu se DVD začalo sekat takovým způsobem, že jsem film dokoukal na youtube), tak to byl celkem příjemný thriller s "blbým" koncem. UFO tam šlo paradoxně do popředí a vše se motalo kolem politiky, intrik a o tom, jak vše "ututlat". Atmosféra byla místy celkem dobrá, ale o hororu (jak hlásá přebal) zde nemůže být řeč.

Maska smrti (1986)

Herecké výkony byly velmi slabé, místy až komické a možná právě proto mě to tak bavilo. Atmosféra hodně dobrá. místy to bylo napínavé, mělo to spád a námět se mi sám o sobě taky hodně zamlouval (nechce se někomu do remaku?) Škoda toho zvláštního konce, který mě celkový dojem trochu pokazil (herci napudrovaní modrým pudrem aka zombie?!)

Krvavá zátoka (1971)

Ucházející atmosféra je možná to nejlepší, co se v tomto filmu povedlo. Jinak trochu nudná, předvídatelná vyvraždovací záležitost, kde nakonec všichni herci padnou. Čekal jsem od Maria Bava větší odvaz. Jinak jsem netušil, že existují jezerní chobotnice :D

Maxie a řezník (1973)

Trochu nudný film jehož stopáž by mohla být poloviční a vůbec nic by se nestalo. Atmosféra tam je však celkem příjemná, takže mě nudné pasáže ani moc nevadily. Jestli se na to ale podívám někdy znovu? Hmm, to spíš ne.

Zkázonosná kometa (1984)

Příjemné komediální béčko se snahou o horor. Po vizuální stránce pastva pro oči pro fanoušky osmdesátek.

Rituál (1973)

Hodně zvláštní.

Pohřben zaživa (1990) (TV film)

Vcelku napínavé a příjemné béčko s dobrým koncem :)

Zavržená duše (1988)

Tak tohle na mě udělalo hodně silný dojem. Atmosféra byla místy opravdu až děsivá a ta příšera na konci... Tak nějak si představuju peklo.

Dům voskových figurín (1953)

Příjemná a vkusná podívaná, hlavně po vizuální stránce. V dnešní době nazvat jej hororem asi není úplně na místě, ale tehdy to musela být pecka.

Narušitel (1989)

Tak když pominu opravdu příšerné herecké výkony (hlavně prodavačky Jennifer) a 80% stupidních dialogů, tak se na to dalo dívat. Atmosféra nebyla teda nic moc, prostřední osm desátkového supermarketu mně hodně bavilo. Konec mne ale moc nepotěšil.