• Hudební

Vražedný vřískot (1973)

Tohle mě opravdu nebavilo... Jak už tady někdo napsal, je to o pomatenci který po cestě vraždí každýho, kdo mu přijde do rány. A nejtrapnější scéna byla s tím psem. Všechny ty představy a vidiny se začnou stávat ohranými a je to všechno na jedno brdo. Nejlepší byl konec v kostele, ten se doopravdy povedl a už to nechci vidět.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Upřímně jsem od tohoto filmu čekal víc. Myslel jsem si, že z kina budu odcházet s blaženým pocitem a plný pozitivních myšlenek. Jenže to se nestalo. Film sice není špatný, ale místy až moc zdlouhavý, nudný a některé pasáže by tam vůbec nemusely být. Na druhou stranu je to pěkný cestopis, je tam plno krásných záběrů na pláže, italské ulice, krásné záběry z Indie... Atmosferu to má, ale čekal jsem víc.

Dementia 13 (1963)

Tak tohle se povedlo! Jeden z nejlepších hororů, které Řitka video vydala na náš trh. Krásně tajemná atmosféra, skvělý herci a hlavně poutavý děj!

Vetřelci na Zemi (1980)

Začátek vypadal slibně, konec filmu byl taky ucházející. Prostředek byl však nudný a dlouze se táhl. Nesmíme ale zapomenout na nesmrtelnou hlášku "Jsou to dlouhá oválná vejce... jako fotbalový míč".

Prokletí mlžného ostrova (1945)

Není to horor, ale detektivka! Žádní duši (viz. obal) se tam nevyskytnou. Skupina lidí hledá v domě svého šéfa poklad, nakonec všichni spadnou do pasti, kterou proti nim nachystal. Sice nic zvláštního, ale pěkně se na to dívá.

Zámecká zrůda (1995)

Milé překvapení! Film s poutavým dějem, který snad neměl ani jedno hluché místo. Zrůda je opravdu odporná a hnusná. Jen škoda toho konce...

Draculovy nevěsty (1960)

Vcelku slušný film. Jen škoda těch křiklavých umělých kulis, i když ty jsou právě pro studio Hammer typické.

Karneval duší (1962)

Skvělý film. Úžasně depresivní a ponurá atmosféra. Vizuálně hodně povedená záležitost.

Krysí muž (1988)

Tento film mě mile překvapil. Postava krysího muže sice působí zábavně a mile. Navíc vraždy, kterých se dopouští vypadají jako kdyby na lidi skákala rozzuřená kočka a oni náhle zemřeli. Film je však překvapivě velmi dobře natočen a scény před samotným zabitím dost jsou napínavé. Mně osobně ten film bavil od začátku až do konce.