• Hudební

Příšera z šatníku (1986)

Nenazval bych to hororem, ale spíš komedií. Nestvůra je sice nechutná a nezničitelná, ale na konci ukáže svoji lepší tvář a radši se obětuje. Příjemné a vtipné béčko.

Frankensteinovo zlo (1964)

Slušný film s poutavým dějem. Herecké výkony jsou tam opravdu skvělé.

Návrat muže z bažin (1989)

Příjemná a nenáročná komedie. Opravdu jsem se několikrát upřímně zasmál a vůbec mě to nenudilo.

Vraždící bestie (1959)

Strašná nuda a zdlouhavé rozhovory. Tohle mluví za vše: rejsci se prokoušou zdí, ale na dřevěnou ohradu si netroufnou... Jedna hvězdička za posledních 10 minut.

Panoptikum (1981)

Zdlouhavé pasáže, kde se absolutně nic neděje. Předvídatelný děj (už od začátku bylo jasné, kdo to přežije a jak to bude probíhat). Trapné monology. Čumící Elizabeth Berridge. Stále nechápu tak vysoké hodnocení!

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Vtipný filmík o partičce zlodějů, kteří budou v posledních minutách filmu usmrceni trochu větším pavoukem. Jedna hvězdička je za vtipné hlášky blondýnky.

Prokletí Mayů (1989)

Od tohoto filmu jsem čekal víc, než jen italskou zabijačku... Bylo tam sice pár napínavých okamžiků, ale od filmu s takovým názvem bych čekal víc mysteriozní a tajemné atmosféry. Byla to spíš přehlídka bizardních úmrtí s naprosto debilním koncem.

Prokletí smrti (1966)

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to větší bylo moje překvapení. Film má skvělou atmosféru, které neubírají na kráse ani umělohmotné kulisy (ty v některých místech moc věrohodně opravdu nevypadají- viz. hřbitov). Mezi nejpovedenější a nejtajemnější scénky by se daly označit ty poslední, při kterých mě běham mráz po zádech. Jen když film skončil, napadla mě jednoduchá myšlenka- proč to ta Ruth neudělala hned?! Jinak skvěle natočeno+ skvělá hudba.

Chřestýši útočí (1976)

Není to sice žádna bomba, ale na to, že se natáčel v roce 1976 je to celkem dobré. Atmosfera je velmi dobrá, a když ho srovnám s Hadím stiskem z toku 2001, tak je víc věrohodnější a propracovanější. Kolik doopravdových hadů bylo v Hadím stisku?

Divoká zvěř (1984)

Nápad to byl sice dobrý, prostředky na to zřejmě také byly. Ale celkové provedení?! Nuda, nuda a zase nuda. Herecké výkony taky o ničem. Čekal jsem slušené béčko, ale těch 92 minut mě opravdu nudilo.