• Hudební

Valerie a týden divů (1970)

Už od začátku se vás chrlí jedna věc za druhou a vy si říkate:"co to sakra je?! Co to má znamenat?!" Asi po deseti minutách už rezignujete a necháte se vtáhnout do děje-neděje. A nejednou film skončí a vy jste zpátky v každodenní realitě. Tady nemá smysl hledat vysvětlení, děj nebo se ptát proč. Prostě proto.

Morgiana (1972)

Film příjemně plyne a pohltil mě na 110%. Skvělá atmosféra, hudba, kamera...Tohle se opravdu povedlo. Smekám. Velká škoda, že je to film nedoceněný, málo kdo jej zná a Blu-ray jsem si musel objednat z německého amazonu (!!), protože prostě u nás film není k dostání v důstojné formě. . O hereckém koncertu paní Ivy Janžurové netřeba pochybovat, opravdu to zahrála úžasně, nadčasově a zcela přirozeně. Skvělá byla i Nina Divišková.

Katapult (1983)

Docela hutné psychologické drama pojednávající o průměrném technikovi. Má sice pěknou manželku, hezkou dcerku ale stereotyp denního života ho nebaví, cítí se navíc a proto nechá poslat do novin seznamovací inzerát. Počítač mu vybere pět kandidátek, každá je jiná, svým způsobem postižená. Baví ho střídat jednotlivé kontrasty působící záživným dojmem v porovnáním s jeho stereotypní rutinou. Časem ale přichází na to, že mu ani jedna nevyhovuje a tak se vrací domů. Tam ho však nahradil soused a doma ho vlastně už ani neznají. Zařazení do žánru komedií je poněkud neštastné a zcestné. Jestli je tohle komedie, tak jsem čínskej bůh srandy. Líbilo se mi zpracování, prolínání děje, které nejprve působilo docela nepřehledně a neohrabaně, ale záhy jsem to přestal vnímat.

Mariah Carey - Vše, co chci k Vánocům, jsi ty (2017)

Vánoční príběh malé dívky toužící po štěnátku k Vánocům doplněný skvělou vánoční hudbou (klasická Mariah Carey). Celkem příjemná oddechovka pro děti i jejich rodiče. Ale dejte si pozor, aby po tom taky nechtěli pejska :D

Playgirls (1995)

Tak samozřejmě, že se nejedná o vrcholné dílo české kinematografie, ale s tím asi nikdo nepočítal. Film si na to ani nehraje. Jde prostě jen o "blbou" komedii s poněkud větší dávkou erotiky ala 90. léta. Opravdu nechápu, proč se pan Páral k filmu nehlásí, když vznikal na základě jeho knižní předlohy, která je sexem doslova nabitá. Ten punc devadesátých let je ale prostě neuvěřitelně surový a to mě na tom baví asi nejvíc.

Rozparovač z New Yorku (1982)

Nemůžu jinak, než dát plný počet. Jeden z nejlepších filmů od Fulciho vůbec, a to jsem jich viděl už opravdu hodně. Napínavé, šokující, temnou atmosférou prosáklé. Rozparovač z New Yorku funguje i dnes a ještě několik let bude.

Dveře do ticha (1991)

Sice se 80% filmu odehrává za volantem automobilu, ale má to prostě dobrou atmosféru. Horor nečekejte, je to spíše mysteriozní thriller pro sychravé nedělní odpoledne.

Sladký dům hrůzy (1989) (TV film)

Budu opakovat, to co tady již mnohokrát zaznělo. Lucio Fulci je genius ale jeho filmy z konce 80. let byly jen slabým odvarem jeho dřívějších filmů. Tento film je toho příkladem... Námět sice fajn, provedení ale slabé. Scéna ve kterém ze skály padá prázdné auto mluví za vše.

Smrtící spona (1984)

Nazval bych to oddychovou detektivkou s překvapivým až blbým koncem. Jinak atmosféra žádná, herecké výkony nemastné-neslané a celkově mě to moc nebavilo.

Dvě ďábelské oči (1990)

Obě příběhy fungují spíše jako trochu "ostřejší" detektivky. První příběh Případ pana Valdemara se mi líbil o poznání více, narozdíl od Černé kočky se tak netáhnul. Druhá jmenovaná byla slabší- táhlý a tak trochu nesmyslný děj. Takže srovnání s Černou kočkou od Fulciho zde není vůbec na místě. Jako celek nic moc, sledovat obě povídky naráz mně trochu nudilo.