Klan létajících dýk (2004)

Tak toto bol vizualny zazitok, ktory mal zaroven aj prekvapivo putavy dej, hoci jednoduchy a na zaver trochu naruseny vsetkymi moznymi "prekvapeniami". A Ziyi Zhang je nadherna! :)

Faunův labyrint (2006)

Originalita je najsilnejsia stranka tohto filmu. Prave ta ho robi velmi putavym, hoci pribeh odohravajuci sa v realnom svete zas az tak originalny nie je. Musim priznat ze masky a triky sa mi pacili ovela viac ako prostredie, herci a ich vykony. Hlavne ti herci sa mi zdali nejaki nevyrazni. Stastie je, ze tento film nebol natoceny skor ked som bol este dieta, inak by som sa toho monstra od stola asi dlho bal.. :) Za jeho vizualne spracovanie by sa nemuseli hanbit ani tvorcovia Silent Hillu. Za fantasy 5*, za dramu tak 3*.

Americká krása (1999)

Zatial ziadny iny z americkych filmov na mna neurobil taky dojem. Som si isty, ze sa kazdy dokaze najst v niektorej z hlavnych postav a ma nasledne o com premyslat.. Ani po x-pozrietiach, ktore som absolvoval, ma neomrzel. Na piedestal staviam najma skvely humor a postavu a vykon Kevina Spacey-ho. ps - Zaverecne "And Janie..", povazujem za jeden z mojich najsilnejsich filmovych momentov.

Největší zlo (2006) (seriál)

Seria dokumentov Discovery Channel, ktora na zaklade "originalnej stupnice zla" kategorizuje vrahov, zlocincov ci inych psychopatov. Putavym sposobom podava obraz nielen o najvacsich "celebritach" zlocinu ako su Budny, Gacy, Chikatilo, ... ale aj inych, pre mna doposial neznamych pripadoch.

Mise (1986)

..jeden z najkrajsich filmov, aky som kedy videl. Obrovsky podiel na jeho vynimocnosti ma hudba, soundtrack k The Mission je od Morriconeho moj najoblubenejsi. Nadherne sceny, spominana hudba, hlbka myslienky.. a zaver, ktory nemoze nechat chladneho nikoho.

Mazací hlava (1977)

Ja viem, je to klasika ..snad i prevratna a originalna. No napriek tomu mne osobne tento film nic nedal ani nepovedal. Disturbing to teda je, to uznavam, ale nejak mi to k spokojnosti nepostacovalo. Priblizne od druhej polovice som uz iba cakal kedy to konecne skonci, s malou nadejou, ze mozno pride cosi, co predsalen nejak podnieti zamyslenie.. ale nic. Len titulky a chut vratit strateny cas. 1* len preto, ze je to Lynch.

Sirotčinec (2007)

..na hororove zanre velmi nie som, ale toto je fakt podareny film. Atmosfera, dej, zaver.. proste vsetko. Navyse spanielcina tomu celemu davala zvlastny smrnc. Jedine co by som tomu snad vytkol je mierna predvidatelnost deja, a tiez ze z prostredia opusteneho sirotcinca obyvaneho duchmi mrtvych deti sa dalo vytazit aj viac .. co je na druhej strane mozno aj dobre, kedze mi to urcite usetrilo par sedivych vlasov :)

Don Quijote (2000) (TV film)

..pre mna srdcova zalezitost, hallmark-ovska klasika, ktoru som videl niekolko krat.. Film je relativne dlhy, nijak neohuruje originalitou spracovania.. no napriek tomu je to velmi prijemna a nenasilna zalezitost, ktoru by som si dokazal kedykolvek pozriet znovu. A urcite je to mensie "utrpenie" ako citat knihu .. ! :)

Černá smrt (2010)

Povodne to boli 2**, ale nakoniec 3 aj vdaka hudbe. Inak priemerny film, ktory nicim neprekvapil, jedno videnie mi bohate postacilo.

Krvavý trůn (1957)

MacBeth je sice klasika vsetkych klasik, ale mne to nejak od Kurosawu nesadlo. Ked viete o com MacBeth je, film je v podstate nuda. No a ta Washizu-ova zena - ďes ! :)