Plán 9 (1959)

Tazko uverit tomu, ze toto vytvorili dospeli a pricetni ludia... ale sranda prevelika :))

Gigant Shaolinu (1980)

Film mojho detstva. S jedinecnym trojitym cinsko-nemecko-ceskym dabingom, strasnou VHS kvalitou (po tych nespocetnych prehratiach) a useknutym koncom :) Musim sa usmievat ked si spomeniem ako som ako decko vzdy po filme nacvicoval svoje "kung-fu" predstavujuc si ze som "Cu-cin-Sao". Hoci film sam o sebe nie je nic vynimocne - klasicky scenar: smrt najblizsieho priatela -> drsny a dlhy trening -> pomsta a vymlatenie vsetkych zloduchov - zo sentimentalneho hladiska musim dat to najvyssie hodnotenie :)

(1998)

Psycho s naslapanou atmosferou. Temno a la David Lynch, kamera a najma hudba na jednotku. Miestami mi soundtrack ci sample pripominali starsie Silent Hill-y. Skoda, ze nerozumiem matematike, zazitok by bol urcite o to silnejsi.

Lidice (2011)

Krasna kamera, priemerny scenar, vyborny Roden.. a zial i vsadepritomna "lacnost", ktora miestami bije do oci a usi. Ako napriklad "Lidi, za lesem je cela armada" - pricom v zabere pochoduje 5 vojakov v nemeckych uniformach, snaha skryt horizont "zo zemou zrovnanej dediny", aby sme nevideli, ze mozno az taka zrovnana nie je, ci atentat na Heydricha, ktoreho asi zabil dym z petardy hodenej 5 metrov od neho.. Az na podobne rusive momenty ma film svoju silu, a odkaz, ktory na zaver divakovi ponukne, ich v podstate vsetky prevazi.

Beowulf (2007)

Velmi prijemne prekvapenie. Od filmu som cakal nudu a pravdupovediac som si ho pustil viac-menej do pozadia. Cakal som, ze to bude nechutne komercne spracovana mytologia, ktoru mam inak velmi rad. No dej bol priamociary, bez zbytocnych rusivych momentov a dristov hlavnych postav. Vizualna stranka na 1. Takze suma sumarum u mna **** :)

Insidious (2010)

Bol som trochu sklamany, cakal som nieco este lepsie ked som cital vsetky tie pozitivne hodnotenia.. Nepacilo sa mi najma to detailne vysvetlenie vsetkych suvislosti, pricin a dosledkov :) V horore by predsa mal ostat nejaky priestor aj na tajomno a individualne domyslanie. Zvlast ked sa jedna o taketo duchariny :) A zazitok mi urcite pokazila aj nekvalitna verzia filmu, ktoru som stiahol, najma co sa zvuku tyka.

Robot-monstrum (1953)

Ked som videl "trailer", povedal som si, ze toto musim vidiet :) Miestami som sa sice pousmial, no cely tento zazrak za vela nestoji. Dej? Medved v potapacskej helme s antenkami ( =mimozemstan) uspesne zlikvidoval cele ludstvo, no 6 ludi to prezilo. Prezili, pretoze vyvinuli serum proti nicivej sile z vesmiru, ktora bez problemov znici mesta, ale ich nie vdaka ziskanej imunite (?!). Tento medved-mimozemstan, ktory sa btw. vola Ro-man, ich teda musi zlikvidovat, ale nevie ich zamerat, pretoze oni velmi sikovne ziju v akychsi zakladom domu so skratujucimi kablikmi na muroch, pre ktore ich Ro-man nevidi. Chudak. Neostava mu nic ine iba zo svojej jaskyne kdesi v horach to konzultovat so svojim vesmirnym sefom (tiez medved v prilbe). Na to pouziva najmodernejsiu vesmirnu techniku, tj. kus dosky a la obrazovka + tranzistor na nocnom stoliku, z ktoreho vychadzaju mydlove bubliny. Jeho uloha je o to tazsia, ze ludia su velmi inteligentni, vidiet to na ich nezmyselnych dialogoch a cinoch. Tak sa im cez drevenu obrazovku aspon vyhraza a chodi hore-dole po horach peso a hlada ich... Aby sa divakovi nahodou nemalilo, obcas je velmi logicky do deja zahrnuty suboj gumenych dinosaurov a podobne perlicky. Takze ak ma niekto hodinu volneho casu, a vsetko ostatne na svete uz skusil, film je urceny prave pre neho :)

V jako Vendeta (2005)

Nebyt tych nechutnych klise reci pocas celeho filmu, a zvlast na zaver, pacilo by sa mi to ovela viac. Nehovoriac o prehnanych zvukovych efektoch pri pohybe dyky o 1 cm v rukach hlavneho hrdinu.. Dej OK, miestami si clovek nema kedy ani vydychnut, co je taky naslapany akciou. Celkovo pre mna iba priemerne dobry film.