Hercules (2014)

Trailer slubuje "mytologicky narez", no tento Hercules je v skutocnosti iba podpriemerny kvazi historicky film. Chaba zapletka s nesympatickymi hercami (s vynimkou Sewella), ktori sa predbiehaju vo vtipnych hlaskach.. Miestami iba v hlaskach. Cisto komercna zalezitost bez vacsej pointy. Dat "odpad" by ale bolo prilis krute..

Extraterrestrial (2014)

Tento film je ako encyklopedia popkultury ufo. Obsahuje snad vsetky najtuctovejsie prvky, a miestami mi to pripadalo ako sfilmovany south park.. film tak absolútne nicim neprekvapi. Jednorazova zalezitost.

Manos: The Hands of Fate (1966)

..ale tak v porovnani s napriklad takym Birdemic je Manos hotovy velkofilm! A urcite poznam viacero vhodnejsich adeptov na titul najhorsi film vsetkych cias (vid. imbd).

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Je potrebne urobit nieco s globalnym oteplovanim - inak to moze velmi lahko takto dopadnut! Silny odkaz a zaroven nezabudnutelny zazitok :)

Zabiják z Bangkoku (2000)

Neoriginalita a dejova vata robi z tohto filmu slabsi priemer. Prakticky nie je velmi co vyzdvihnut, miestami jedine mrazivy soundtrack.

Obyčejný spratek (1981)

Urcite top vo svojom zanri. Old-school kung-fu mlaticka so skvelymi humornymi prvkami, miestami naozaj nadcasovymi. Jedine co brani plnemu hodnoteniu je tych par desiatok minut kedy Leung hovori zenskym hlasom, co mi pripadalo fakt neznesitelne.

Moe no suzaku (1997)

Film vo velmi pomalom tempe rozprava dojemny pribeh o konci jednej rodiny. Skladacka prijemnych aj smutnych momentov, krasnych scenerii a svojskych japonskych citovych (ne)prejavov. Hodne zhliadnutia.

Potulný samuraj Kenšin: Zrození (2012)

Tak toto mi velmi nesadlo - dejova prazdnota a nesympaticka filmova podoba hlavnej postavy; este ze prepracovanost subojov (hlavne toho posledneho) to ako-tak vyvazila. Povodny "animak" ma dostal viac..

Velký útěk (1963)

Pozerane kvoli vysokemu hodnoteniu, dopozerane s velkym sebazaprenim. Tomuto filmu chyba akykolvek zmysel pre realitu a zanrovo by skor spadal medzi komediu/"historicke sci-fi".

Pole v Anglii (2013)

Neviem co si mam mysliet - hoci som si nic hlbsie z tohto neodniesol, svojim sposobom Field in England na mna urobil zvlastny dojem. Neda sa povedat ci pozitivny alebo negativny, v kazdom pripade na konci z toho dychla na mna velmi specificka atmosfera..