Ledová archa (2013)

Velmi sa mi pacil tento "postapokalypticky napad", ale mam pocit ze z neho bolo mozne vytazit omnoho viac. Celkovy dojem mi pokazil kopec nelogickych prvkov, ci ten nepodareny zaver.. ale ako natoceny komiks, ok.. A Tilda Swinton? haha - minimalne 2 hviezdy za nu!

47 róninů (2013)

"Samurajsko"-fantazijny popkorňák s trochu rozpacitym koncom. Preco nie..

Walter Mitty a jeho tajný život (2013) odpad!

"Aha, pozerajte vsetci aky som cool s bradou v roznych odtienoch zapadov slnka jazdiac na svojom motivacnom skateboarde." - Walter Mitty-

Smrtící úchylka (2005)

Som velmi prekvapeny vysokymi hodnoteniami/pozitivnymi ohlasmi, ktore tu tento film ma. Ja som teda mal co robit aby som ho vobec dopozeral. Nesmierna slabota po kazdej stranke: dej maximalne nezazivny a nekonzistentny so slabuckou zapletkou, zaver odflaknuty a bez pointy, herci podpriemerni, a tych par akcnych scen uplne onicom. Jedine na co sa dalo pozerat boli 2 herecky vo vedlajsich ulohach..

Město (2010)

Totalne predvidatelny, nicim originalny, no celkom pozeratelny film o bankovych lupicoch. Este viac ma utvrdil v tom, ze Ben Affleck je chaby herec, a v najblizsom obdobi urcite po filme s jeho "charizmatickymi" vykonmi nesiahnem.. Fakt, ze si to sam napisal/natocil to iba podciarkuje.

Kokuhaku (2010)

Hoci film ma svoje muchy (najma obcasne sklzanie ku "klišovitosti"), zasluzi si odo mna maximalne ohodnotenie za svoju prepracovanost, a krasny audio-vizual. Mam pocit ze, filmove pribehy o pomste su coraz castejsie, a hoci sa neda povedat, ze tento je z nich najoriginalnejsi, pre mna urcite jeden z najputavejsich. Hned uvodna cast ma dostala, a toto ocarenie mi (az na par momentov) zostalo do konca. Okrem napinaveho deja, ponuka film aj par podnetov k zamysleniu - filozoficky pohlad na postoj k vlastnemu zivotu, ci spolocensky nesvar o ochrane mladistvych. V neposlednom rade fakt, ze sa jedna o japonsky film, a teda o opat trochu iny styl rozpravania v porovnani s tym zapadnym, mu dodava specificke caro..

Goemon (2009)

Pozeratelna zmes rozpravok o legendarnych ninjoch, historickych polopravd, filmovych trikov (zvacsa lacne posobiacich) a okazalych zaberov. Pokial sa to cele vnima s nadhladom a ako nenarocna filmova zabava, celkom to ujde. Take samurajske Japonsko v Snyder-ovskom style..

Cyber City Oedo 808 (1990) (seriál)

Putave 3 pribehy zasadene do buducnosti, velmi podobnej svetu GITS, no ani zdaleka sa nejedna o tak prepracovanu zalezitost. Kazdy pribeh sa zameriava na jedneho z troch hrdinov, odsudenych "cyber-zlocincov", ktori su nuteni spolupracovat s policiou a lovit "svojich". Kazda postava je specificka, no ziadna z nich nejak sympaticka. Kvalita jednotlivych pribehov postupne mierne stupa (aspon u mna tomu bolo tak), a spracovanie nezahlti zbytocnymi informaciami, takze vhodne aj pre menej narocneho divaka, ci ako jednohubka pred spanim .. :)

Žiji ve strachu (1955)

Pol filmu som si kladol otazku: "Kde je docerta ten Mifune?", ked mi vzapati doslo, ze ten neznamy famozny vychudnuty starcek v hlavnej ulohe bude asi on.. :) Narychlo si teraz ani nespominam ci sa mi v inej role zdal niekedy lepsi. Skvelo tak zapadol do putaveho a dojemneho pribehu, plneho studii ludskych charakterov. Je neuveritelne ako ludska dilema, predostrena v tomto filme, je neriesitelna z pohladu: Kto ma vlastne pravdu a koho pohnutky su spravne.. A hoci zaver na prvy pohlad ponuka odpoved, na druhy pohlad ci zamyslenie je odpoved presne opacna.. + len tak na okraj: Je to asi kacirstvo z mojej strany, ale postupne nadobudam pocit ze Velkemu majstrovi samurajskeho filmu sli lepsie prave tie filmy ne-samurajske :)

Vinyan (2008)

Francuzsky manzelsky par, ktory prisiel o svojho syna pri tsunami v juhovychodnej Azii. Manzelka sa nedokaze so stratou ani po polroku vyrovnat, a tak presvedci manzela aby sa vydali na zufalu vypravu (najst takmer isto mrtveho syna), s mizivou sancou na uspech, a to za pomoci lokalneho podsvetia. Nekonecna dzungla 3. sveta (doslovne aj obrazne), psychoticka manzelka, neistota vlastneho osudu v pochybnych rukach, a prizraky deti v tienoch.. Znie to ako velmi dobry zaklad kvalitneho filmu.. no realita je bohuzial ina. Tragicka realizacia mozno putaveho scenara robi z tohto filmu nudne-prenudne becko..