Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Claire Danes jsem viděla jen ve Stardust a proto pro mě bylo zcela nepředstavitelné, že by měla hrát agentku bojující proti terorismu.. a světe, div se - je výborná. stejně tak je skvělý i Damian Lewis (i když už nikdy nepřekoná sám sebe z Band of Brothers).. velice zajímavý námět a oku-libé zpracování dělá ze seriálu atraktivní lákadlo, které každým dílem zaručeně vyrazí dech.. jeden z nejlepších novodobých seriálů.

Přátelé (1994) (seriál)

nejlepší sitcom všech dob, klasika, která se nikdy neokouká.. zaručená zábava s perfektními herci (můj oblíbenec je jednoznačně Matthew Perry coby Chandler Bing).. Friends jsou výborní a napadá mě snad jediné negativum - je to hlavní důvod, proč si neoblíbit (jinak docela fajn) HIMYM, kde kopírují naprostou většinu námětů.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

konverzační pohodovka.. inteligentní, ale ne příliš složitá, tak akorát k odpočinku s nohama na stole a hrnkem kafe po práci.. začala jsem sledovat Gilmorky jen ze zvědavosti, protože mě zajímala Kelly Bishop, ale nakonec jsem (místo pár dílů) viděla všech 7. řad.. a nepovažuju to za ztrátu času, naopak (což se třeba nedá říct u Desperate Housewives)..

Black Books (2000) (seriál)

morous Dylan Moran je nejlepším současným komikem, to mi nikdo nevymluví.. kdo neviděl některou z jeho stand-upek, jako by ani nežil.. v případě Black Books (a díky spolupráci s Linehanem) jde o čirou perfekci, 100% černý humor, drsný a suchý. co se týče tvorby pana Linehana, troufám si tvrdit, že BB je absolutní špička (kdyby si IT Crowd uchovalo úroveň, jakou nastavili v 1.sérii, asi by to bylo jinak.. Father Ted je slabší.. a Big Train pro hodně úzkou sortu diváků)..

Hra o trůny (2011) (seriál)

pro milovníka knižní série je těžké být zároveň milovníkem seriálu.. kdybych ságu Ledu a Ohně neznala, byla bych nadšená - pro fanouška Pána Prstenů je Game of Thrones přímo splněným snem.. jelikož ale předlohu znám (a opravdu miluju), všímám si spíše chyb, než abych si užívala čistý fantasy zážitek.. takže nejen splněný sen, ale i noční můra.. nakonec jsem se z tohoto důvodu rozhodla hodnotit GOT jakožto seriál a ne jako adaptaci knihy (čistě kvůli objektivitě) - a 5* je proto jasná volba.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Gabriel Macht konečně dostal nějakou pořádnou roli - a jak se hned předvedl. výborný seriál, dobrý námět, ale hlavně skvělé zpracování, které vtipnou formou obepisuje právnické řeči a klade důraz na důvtip a sehranost hlavní dvojky.. pokud se fanoušek nenechá nalákat na stylové borce z plakátu, dalším důvodem, proč se do Suits zamilovat jsou Sarah Rafferty a Rick Hoffman, neskutečné herecké talenty (a hodně příjemné postavy).

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

neuvěřitelně příjemná změna v rámci seriálů.. třebaže je tam hromada klišé, je servírováno v neokoukané formě.. všechny tři série byly lahůdkovou záležitostí, jessica lange vstoupila do řad mých oblíbenců hodně rychle.. těším se na další.

Prvotní strach (1996)

orgasmický zážitek, za který vděčím panu Nortonovi. zahrál to neskutečně skutečně.. (dabing nepřijatelný!!!)

Já, robot (2004)

ano, ano, tisíckrát ano.. konečně scifi akčňák, co má myšlenku!! vtipné, inteligentní, s výbornými efekty a hodně dobrým výkonem Willa Smithe.