Patriot (2000)

jakožto milovník Gibsonových (Braveheart) patriotických keců, klišé a patetismu říkám: ano, děkuji pěkně za nášup.

Údolí stínů (2002)

stejně jako v Pearl Harboru ani zde nejde o to, aby si divák užil "válečnou řež". hlavní slovo dostávají manželky vojáků, takže na místo válečného snímku dostane divák nečekanou dávku emocí..

Pearl Harbor (2001)

nemá to řádnou hloubku a ve srovnání s naturalistickým nádechem dnešních válečných filmů (především Saving Private Ryan nebo skvělé Band of Brothers) ani omylem neobstojí.. jenže tady nejde o katastrofu (podobně jako u Titanicu), ale o tu romantiku.. milovníci válečného žánru budou zklamáni, ale většina poblblých ženských (jako já) stejně vždycky obrečí Joshe Hartnetta.

Úsměv Mony Lisy (2003)

podceňovaný a podhodnocený film. ano, mohlo by to být kratší a možná plnější nebo méně roztahané.. ale podle mě je to i tak výborný kousek, především díky skvělému námětu a brilantním hereckým výkonům všech protagonistek (především Maggie Gyllenhaal.. s tou bych si dala říct i já). stačí se jen nechat dojmout..

Pelíšky (1999)

jeden z mála českých filmů, na které se ráda podívám znovu.. naprostá klasika, zaručená zábava, skvělé herecké výkony, legendární hlášky.. no prostě kultovní kousek.

Temný rytíř (2008)

Heath Ledger...... zasraně božský bastard.

Batman navždy (1995)

když už nic, dvojka geniálních magorů Jim Carrey a Tommy Lee Jones stála opravdu za to, pobavila jsem se.

Temný rytíř povstal (2012)

velkolepé zakončení velkolepé trilogie, u mě předčilo očekávání.. a snad poprvé v životě jsem se modlila o happy end a dostalo se mi ho, takže absolutní spokojenost.. PS: kdo čekal ještě větší pecku, než 2. díl, byl (s prominutím) naivní.. The Dark Knight byl vyloženě o Heathu Ledgerovi, kterémuž se nedá konkurovat nijak.

Počátek (2010)

tohle je prostě geniální, ať si plive, kdo chce, jak chce.. každý film má své mouchy a Inception není výjimkou. ale stejně, když to do sebe všechno krásně zapadá, proč řešit drobné nelogičnosti a malé dějové škvíry? Nolan rulezz!!!

Nabít a zabít (2006)

tu lehkou patetičnost a až přehnanou snahu o vytvoření nezapomenutelných hlášek filmu odpouštím.. taky je mi jasné, že se z tak dobrého námětu a přehršle zajímavých postav dalo vytřískat mnohem víc..ale oni prostě chtěli jen "Nabít a Zabít". pro mě jeden z oblíbených gangster-zážitků, své sympatie nepokrytě posílám především Joshovi v ručníku.