V zajetí démonů (2013)

orgasmický zážitek, konečně něco, co (na poli horroru) stojí za to! skvělé obsazení, soundtrack, lekačky a hlavně atmosféra.. ano, není to zrovna originální námět, ale je originálně pojatý - v důsledku 110% spokojenost.

Most (2011) (seriál)

ponurá a zádumčivá atmosféra, mráz v zádech a skvělá originální zápletka.

The Bridge (2013) (seriál)

zádumčivý svět severského originálu je přece jen přesvědčivější a mrazivější, než tenhle jeho americký brácha, ale i přesto, že kvalita je na straně bron/broen, více se mi líbí the bridge.. atmosferický kousek alá the killing, kráska kruger a skvělý bichir.. trošku mě zarazilo, že se toho ujalo FX, spíš bych to svěřila AMC, ale co už.. materiál je kvalitní, tak snad se jim to povede - zatím super :)

Kruhy (2005)

nemá smysl to tady ani psát - 100x lepší než 2. celovečerák.

Rozsudek smrti (2007)

tohle bylo na můj vkus přehnané.. chtělo to více rýpnout do psychologie postav a vykašlat se na přehršli akce.. ale jinak miluju slaninu!

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

weeds byla moje srdcovka, takže když se jenji pustila do oitnb, bylo předem jasné, že si to zamiluju - a stalo se.. atmosféra, zápletka, vtípky, každá jednotlivá postava, všechno na výbornou.. a to herecké obsazení?! laura prepon? come be my little spoon :))

Gothika (2003)

dneska zapomenutý film, ale když jsem před lety vycházela z kina, říkala jsem si, že to je nejlepší horor všech dob :) ..a po druhém zhlédnutí? žádná originální myšlenka, ale stejně je to pecka.