Zaříkávač koní (1998)

Legendární film s Robertem Redfordem, leč u mě naprosto zhnusující. Ano, miluji koně, ale nesnáším natáčení s nimi. Seabiscuit mě daleko víc zaujal (nejen dějem, ale i ne tak násilným natáčením s koněm), než tenhle film, kde samotné dějství za scénou a příprava natáčení koně Pilgrima je naprosto hnusná a nelidská. Už z toho dávám palec dolů. Hodnotím pouze někdejší záběry na samotného koně, které se opravdu povedly, a které mě naopak dojaly a vzbudily ve mě emoce

Dvanáct do tuctu (2003)

některé scény vtipné, jiné trapné, většina ohrané

Dlouhá cesta (2002)

Líčit děj nebudu, je to nepopsatelný a jeden ze tří romantických filmů, které miluju.. U totohle brečím od poloviny do konce, semnou to prostě háže. Jenom mi vadí ta hudba, čistě instrumentálky by byli o dost lepší. Najednou člověk zjistí kolik má v sobě emocí.. a vyvolat je dá někdy zabrat, hlavně u filmů. A Mandy je kočka! :)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Typický krvavý dramatický a napínavý děj doprovázen občasnými vsuvkami lehce vtipných poznámek Johna Millera v podání úžasných výkonů herce Hankse. Jsem ráda že postavu Ryana obsadil Matt a ne Eda Norton, co se týká děje, mě osobně si získá každý válečný film, musím ale uznat, že mi připadá skupinka vojáků hledajícího Jamese trochu vyvedla z míry, není to typický pohled na druhou světovou (celkove hodnoceni 95%) ale i tak, film si mě získal.

Edith Piaf (2007)

obrovské plus Dahanovi, že zrežiroval životopis Edith Piafové. Tato zpěvačka jakožto známá již od dob 2.světové války je jedna pro mě z nejúctyhodnějších a legendárních postav světového hudebního světa vůbec. Melancholicky poutavá hudba, kterou poslouchám opravdu jen v některých náladách mi pokaždé řekne něco do sebe. Po shlédnutí tohoto filmu asi zhruba před půl rokem mi "lásku k ní" o dost přiblížil. Hlavně pro mou slabost natočených filmů v tomto období; obzvlášť u tohoto filmu i prostředí, nemůžu dát jinak než 5*. Hodnotím hlavně z pocitů, ale i za herecké výkony, zejména Cotillardové, Depardieuho, Greggoryho a dalších..

Dům duchů (1993)

nespochybnitelný výkon Meryl Streep, pro mě jednoznačně skvělá herečka, ale i výkon Close,Ironse, Ryderové jsou opravdu slušné. Rovněž působicí a dojemný děj