Předčítač (2008)

proboha tak Daldry prostě umí režírovat! Tak hluboce emocionální film jsem už pěkně dlouho neprožívala. Nepopřu ani náhodou, že jsem se několikrát nevyhla slzám..ono to ani při pomyšlení na opravdovou lásku mezi dvěma lidmi po celý život ani nejde. Ten chlápek vážně ví, jak vás vtáhnout do děje, jak zapůsobit na diváka, a za tento výkon si zaslouží nejednoho, nedva oskary!!!

Beethoven (1992)

mi se filmy se zvířaty líbí hodně. Říkejte si co chcete, tenhle stejně starý film jako já na mě prostě dojem udělal. Jo jasně, klasická americká rodinná komedie, blabla, ale mi se to zkrátka líbí!

Vrána (1994)

legendární film podle překreslené nálady výtvarníka do komiksu, který si sebou nese jisté okolnosti formou prokletí, a samotná opravdová smrt herce během natáčení poslední scény, která se ve filmu objeví jako první..to všichni víme, jenom podotýkám, že právě tohle všechno je to, čim mě tenhle film dostal.

Skrytá identita (2006)

tolikrát během dvou a pul hodin slyšet slovičko fuck je celkem na facku :D Ale klaním se Dicapriovi, jak hravě zahrál úžasnou roli v dalším úspěšném hollywoodském krimi thrillerku. Stále se (a nejen v Americe) dají točit skvělé filmy, tenhle je tím důkazem

Trestná lavice (2005)

Jako v každé komedii,ve které si Sandler zahrál, měl svůj klasický humorný projev jako postava Crewa. Ja se u téhle komedie bavím opravdu moc. Ano, klasicky začátek, klasický průběh gradování a oblíbenosti hlavní postavy, klasický vítězný konec, ale místama i smutné, a to celkový 'klasicky nudný' děj obohacuje- i kdyz to uz taky neni uplně nezvyklé. Smích střídá chvilky napětí, chvilky akce, a chvilky toho pochmurna. "Tabulku čokolády jsme nedostali, ale máme aspoň čtvereček" :-)))

Requiem za sen (2000)

Aronofsky je bůh! Když se do toho zakoukáte, pohltí vás úžasná atmosféra depresivní hudby spojená s absolutní neoblomné závislosti. Způsob natočení tomu přidává patřičné grády, kamera, děj, postavy, herecké výkony.. neumím to vyjádřit slovy, to musíte vidět sami!

Seabiscuit (2003)

Pro mě osobně nádherný zážitek a příběh, kdy se dva ztracení našli a znovu narodily. Nepřekonatelný běhař Seabiscuit, leč tak malý, s obrovským srdcem, v sedle s někým, kdo mu otevřel okno do duše. Jo tak nějak se ve mě probouzí smysl pro romantiku a poeticky blouzním, protože ten film miluju! Hltám každý okamžik celého filmu, a pokaždé se neubráním slzám v závěru velkého závodu. Rovněž pohled na chudáka Johnyho ve mě vzbuzuje spíše pohled na nejbohatšího člověka na světě, protože si získla tu opravdovou lásku zvířete, které ji jen tak někomu nedá..

Habermannův mlýn (2010)

Tak upřímně, čekala jsme o trochu víc. Trailer mě doslova pohltil a každou chvíli jsem film chtěla vidět a toužila po něm. Kamera stereotypní ze stejných úhlú, vlastně žadné efekty, ani spomalování lajcky řečeno, a herecké výkony mi někdy přišli typické jak v divadle u začínajících mladých herců. Ale ke konci jsme se konečně dostala do atmosféry a užívala si každou chvíli. Jo v závěru fakt špatný nebyl, nicméně, chtělo to větší válečnou atmosféru, něco tam chybělo.

Kuky se vrací (2010)

svěrák opravdu můj oblíbený režisér není.. Nicméně, zatímco sem se snažila pochopit první náznaky děje, po chvíli jsme si uvědomila, že mě film totálně vtáhnul do jeho atmosféry, jako bych sama byla složený mluvící předmět a schovávala se s ostatníma potvůrkama na stromech.. jo a za to má právě tenhle film u mě dobrých 65% :)