Pollock (2000)

Frida, Modigliani, Pollock...všechny filmy zaměřené na umělece v jakékoli době je dá se říct stejný... Klasičtí umělci, bu'd jsou to úchylové, nebo mají sifylis, nebo sex, drogy a chlast. Jsou prostě psychicky narušení, co je ale podstatou, že se divák musí dostat do umělcovy hlavy. Ed Harris se mi nelíbí. Není natolik přesvědčivý, i když je jeho umění geniální. Neumím se dostat do filmu. Ale některé scénky byli úžasné. Navíc konec, a celkově dech filmu je rpostě depresivní, takže za tři

Patriot (2000)

Vzpamatujte se milí uživatelé CSFD.. Jestli neumíte hodnotit tenhle film 5 hvězdičkama, nehodnoťte vůbec.. Slzy střídala husi kuže, husinu zase slzy, neuvěřitelně emocionální a úžasné drama snad ve všech scénách.. Souhlasím s tím, že spoustu scén se dalo předvídat, ale hodnoťte to jako celek - obětování, pomsta, spravedlnost a úcta k vlasti vs pomstychtivé vražedné výlevy generála červenokabátovců, od začátku patrná výhra domobrany, ale ztráta tolika mužů, kteří mají hrdost a staví své životy i přesto všechno? Tato nemalá vlastenecká koloniální válka v podání Rolanda Emmericha s rolemi Gibsona a Ledgera.. ouu už snad proto není o čem diskutovat, jejich samotné herecké výkony udělali moc. Jinak velmi chválím kameru, která byla mooc zajímavá, a v mém oblíbeném středovém měřítku na kraji obrazovky, skvělé zpomalovací efekty, jáá ten film prostě žeru!

Princezna ze mlejna 2 (2000)

suďte mě a upalte zaživa, já tu pohádku ale zbožňuji..Spíš se to přibližuje k filmu pro dospělé, ale některé okamžiky jsou kouzelné. I když dvojku hodnotím stejně jako jedničku, jednička byla teda na tuty lepčí, ale já si rppostě nemůžu pomoct.

Z pekla (2001)

není film, který by se mi s Johnym nelíbil. Proč taky. Jeho úžasné herecké charisma je prostě natolik přesvědčivé, že za skrytým výrazem tvrdě pracujícího a přemýšlivého muže, jak uvažuje nad brutálními vraždy onech lehkých žen, zkrátka vidíte i toho smutného, zarmouceného muže, který se do jedné z nich zamiloval. Tajemnost, která doprovází celý film, lehce místama i černě vtipné narážky seržanta od policie, chudoba ubohých lidí, atmosféra, a černé ulice starého Londýna.. Just perfect!

War Wolves (2009) (TV film) odpad!

:D:D:D

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tak tenhle díl vystřídal snad nejvíc napětí, nejvíc 'profesionality kouzel v praxi', rovněž dojemné scény, a konečně i jiná hudba, kterou si urychleně začnu stahovat. Mimochodem, obohaceno o abnormálně úžasnou animaci, kdy Hermiona vypráví příběh, téměř před koncem této časti. Ale kam se vlastně poděl ten skoro nevinný dětský život v Bradavické škole čar a kouzel? První díl celkem slušná pohádka i pro menší, a postupně (pro mě gradoval, ale zároveň se celkem hodně měnil) díl po dílu až na samotný dobrodružný strašidelný thriller.. Jinak, Hermiona...ah! té to seklo v každé scéně :)))

Jackass 2 (2006)

shoking :D mistama naprosto nechutné, místama naprosto fascinující, místama děsivé - magoři jsou to! :D

Hledání Země Nezemě (2004)

I když bych dala 5 - skvělé herecké obsazení, výborná doba, efekty jak se příběhy promítají 'jakože hrané v kostýmech vs jakože ve světě fantazie'.. ale znám i lepší filmy.

Hanebnost (2008)

fuj aaaagr! se zavřenýma očima jsem sledovala mrtvoly zvířat - tedy nebohých sprostě zastřelených psů.. tímhle si u mě film získal -5 hvězd (slovy MÍNUS PĚT HVĚZD), a původně jsem říkala bože dyť je to o ničem... Ale když se zamyslím, a vyjmu tyhle nechutné nelidské scény, beru v potaz Malkovichovy herecke výkony, emocionalitu, tu jeho odpornou vášeň k mladé studentce a vlastně i těm dalším ženám, které přefik, když to hodím do toho suchého parného prostředí s těma ubohýma černochama, a když beru v potaz to jeho neštěstí které ho provází celý film..tak to vše skloubím v jedno velké 'a tak jo'. Ale i tak, nějak moc velký dojem to na mě nenechalo..