Oko bere (2008)

Na toto téma bylo natočeno prehršle filmů tak i přesto musím tento příběh vyzdvihnout k výšinám. Velice osobitý filmeček o partičce nadaných studentů a jejich učitele, který je zasvětí do tajů hry Black Jack. Každá karetní hra má svůj systém a každý systém má své díry respektivě pokud si dokážete spočítat karetní variace podobně jako matematický génius Karel Janeček, který si v Las Vegas krátil dlouhou chvilku hraním právě této karetní hry samozřejmě s kladnými nemalými zisky tak je logické a zcela pochopitelné, že vám po několika návštěvách v každém kasínu bude zamezen přístup. Bohužel takto to chodí ve světě velkého hazardu. I tento příběh vychází z podložených faktů, kde si partička studentů přilepšila ke studiu podstatně horentní sumou. Prostě kdo umí ten umí a kdo neumí tak ten jen čumí. Otázka zní jakou to mělo asi tak dohru?

Kandidát (2013) odpad!

Politická fraška s pseudoamerickými maníry kennedyovského formátu. Kontrašpionaž v podání nezávislého hackera Blonďáčka z předměstí bratislavské Petržalky pod taktovkou ex-agenta s prezdívkou Jazva. Slovenští magnáti, kteří mohou tahat za nitky a lusknutím prstů mohou zvolit vlastního prezidenta? Sázka o všechno respektivě jak to chodí v tomto světě plných intrik, zakázek na míru pod záštitou státního aparátu a velkých bratrů, kteří mají oči všude? Co když se schyluje k atentátu i na naší budoucí Hlavu státu?

Banovič Strahinja (1981)

Tento velkolepý snímek o srbské legendě Banoviči Strahinjovi se v ledasčem podobá naší Markétě Lazarové. Grandiózní historické veledílo, které znázorňuje obraz této doby a definuje velmi krutou a surovou dobu kočovných nájezdnických tureckých kmenů. Příběhy jsou vskutku velmi podobné, jelikož na toto téma se dá jen zřídka navázat něčím co se vymyká faktům z historického hlediska.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Po vizuální stránce naprosto geniální film. Kamerové sekvence z různých úhlů dodávají filmu ty správné grády. Vynikající je začínající scéna v táboře lovců kožešin, kde je následně konfrontují Indiáni a začínají slušná jatka. Každopádně fascinující a velmi reálná pro oko diváka je scéna akce s medvědem. Způsobem jakým je tato scéna natočena je prvotřídní záležitostí grafiků samozřejmě s přispěním kameramanů. Glassova pomsta je vrcholným zakončením tohoto ojedinělého snímku. V určitém okamžiku mně některé záběry div nevykopli ze sedačky. Alejandro González Iñárritu tímto snímkem opětovně dokázal přesvědčit a svůj režijní počin vyeskaloval o schůdek výš ve filmové tvorbě.

Mrtvý muž přichází (1995)

„Já nejsem oběť“ cituje Matthew Poncelet pár chvil před popravou v cele smrti na adresu sestry Helen.Tento příběh poodhaluje pravou tvář justice, obviněného a postoj k víře z mnoha pohledů zainteresovaných osob. Justičních omylů v některých státech USA, kde je povolen trest smrti je pěkná řádka. Otázkou však zůstává zdali opravdu došlo k pochybení či nikoliv a je-li v některých případech odsouzených opravdu nezbytné, aby byl vykonán trest smrti. Dojemný snímek o vině a nevině v excelentním podáním Suzan Sarandon a Seana Penna.

Divý chlapec (1970)

Unikátní výkon mladého herce Jeana-Pierra Cargola v roli Victora, vlčího dítěte. Trochu připomínal předvoj mladého Tarzana, kde hlavní roli v dospělosti ztvárnil Christopher Lambert. Film mohl být klidně ještě trochu více vypracovaný, co se týče vývojové etapy divokého dítěte. François Truffaut to každopádně vystihl svým režijním a hereckým umem v roli doktora Jeana Itarda velmi přesvědčivě.

La cara oculta (2011)

Když někoho milujete není co řešit. Jakmile pochybujete o nevěře a máte možnost na nějakou dobu zmizet s tím, že zůstanete v anonymitě a o vašem protějšku se dozvíte mezi čtyřmi stěnami opravdu cokoliv, tak proč toho nevyužít. Každý dům však má svoje tajemství a může se stát, že se stanete jeho součástí. Snímek s ojedinělým příběhem, nepředvídatelným dějem a strhujícím koncem nenechá diváka na pochybách.

Noční incident (2011)

To je opravdu silný šálek kávy aneb situace jak by se mohla vymknout kontrola nad psychopatickými šílenci v psychiatrické léčebně? Zavládl by chaos a opravdová anarchie? Výběr některých vedlejších představitelů do rolí bláznů je vskutku bravurní a velice věrohodně působí.

Rozbouřené vody (2008)

Skandinávské drama s velice silným a poutavým příběhem zachycuje příběh Jana Thomase Hansona, který si odpykal osmiletý trest za vraždu malého kluka. Jakým způsobem se Thomas začlení do společnosti a jak ho okolí přijme? Návaznost a celková struktura filmu předčí mnohá očekávání diváka.

Fast Food Nation (2006)

Pravá tvář Ameriky? Jak funguje velkopotravinářská mašinérie? Můžete si udělat obrázek v tomto filmu. Ilegální přistěhovalci z Mexika v hlavní roli vám naservírují adekvátní porci na jatkách v rukách nadnárodní společnosti provozující rychlá občerstvení.