Světová invaze (2011)

Patosu tu nebylo o nic víc než v Independence Day. Já jsem na Liebesmanovu hru přistoupil a bavil se, ale co mě opravdu rušilo byla všudypřítomnná hudba a roztřesená kamera. Díky tomu některé klíčové momenty vyšuměly do prázdna. Je to krásně naivní, hloupé a plné agitačních odkazů na US army. Bohužel těch chyb je tolik, že samotný výsledek se dá jen těžko uchopit. Navíc některé scény působí vyloženě našroubovaně - malý hoch a jeho otec. Přesto mě film bavil a občas se mu podařilo vykřesat atmosféru, která už dlouho z plátna nesálala.

Zrození Planety opic (2011)

Komornější děj, ale o to lepší zpracování. Ne že by ses snad na plátně nic nedělo (!!!), to jenom moje očekávání se trochu lišila od vize Ruperta Wyatta. Vlastně je dobře, že se revoluce zatím nerozjela, protože to divákovi dává čas a prostor vstřebat jednotlivé postavy s Caesarem v čele. Narámně jsem si to užil a pokud se chystá celá série, pak je to jeden z nejslibnějších a nejpůsobivějších začátků, které jsem za poslední dvě dekády viděl.

Princ a pruďas (2011)

Párádní oddechovka. Danny McBride hláškuje, Natalie Portman je sexy a James Franco je magor :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tenhle kauf se HBO krutě vyplatil! Slintám blahem. Dialogy měly šťávu už v předloze, ale některé jejich hrané verze se mi nesmazatelně vryly do paměti. Hlavně potom skvěle zahraný Tyrion a jeho repliky, nebo verbální souboj Malíček vs Pavouk v trůnním sále.

Hvězdná pěchota (1997)

Pro mě jedno z nejlepších sci-fi, a velmi zajímavá sonda toho, co všechno je schopen divák zkousnout v rámci mainstreamové produkce.

Čarodějky ze Salemu (1996)

Je až s podivem, kolik tváří má herectví Dannyho Day - Lewise. Podle mě se kolem tohohle filmu sešlá dobrá partička a zpříjemnila mi nedělní večer.

Panna nebo orel (2010)

Jedna hvězdička za Penderghastovic famílii, jedna za Emmu Stone a jedna za sem tam vydařené fórky. Zbytek škoda slov. U dialogů jsem se nudil a přišly mi povětšinou bez jiskry. Pro mě osobně těžké zklamání. Už první teaser ukázal jeden z nejpovedenějších vtípků, na který zbytek filmu prostě nestačí.

Machete (2010)

Poslední půlhodinka mě donutila přitlačit na cirkulární pilu a dát za plný počet.

Titanic (1997)

Precizní režie, tady vládla tvrdá ruka. Je to cítit z každého okamžiku. Vše je sladěné v dokonalé harmonii, herci v titulních rolích přímo dýchají emocemi. Příběh je vlastně velmi jednoduchý, každý ví jak dopadne, ale řekněme si že o to tu v první řadě nejde. Přiznám se, že v době premiéry jsem upřímně nesnášel fanatismus DiCapriových fanynek, které s deníčky v kapsách a kapesníkem v ruce zaútočily na česká kina. S odstupem času tahle pachuť vymizela, a zůstal pouze film a dojem z něj. Titanic je film na velké plátno, jedině tak vás může dostatečně vtáhnout do děje, za tím si stojím. A neříkejte že ne, pokud jste ho na velké projekci ještě neviděli.