Resident Evil: Odveta (2012)

Má to svoje momenty, kdy se člověk chce zahrabat pod sedačku a usnout, ale musim uznat že pár scén mě pobavilo. Škoda jenom že tak to asi nikdo ze štábu nezamýšlel :)

Temný rytíř povstal (2012)

O něco slabší než Temný rytíř, ale i přesto Nolan vykřesal z Batmana co se dalo a umně to dokáže prodat. První polovina filmu nás seznamuje s novými postavami, z kterých bych asi nejvíc vyzdvihl Josepha Gordon-Levitta v roli neohroženého ochránce veřejného pořádku. Na Marion Cotillard se příjemně kouká, ale její postava mi přišla opravdu zbytečná. Závěrečný twist byl pro mě spíše pádem o příčku níž. Ale konec vše narovnal a za mě spokojených 80%. Autorské duo bratří Nolanů vytváří pro mě ty nejzajímavější hollywoodské scénáře!

Amazing Spider-Man (2012)

Amazing Spider-Man se povedl. Na Raimiho ale Webb nemá. Scény kde jsou digitální efekty působí spíš jak ze seriálu, vlastně celá zápletka je tak trochu seriálová a začátek se na film rozjíždí až moc rychle. Ale ono to pěkně odsýpá. Andrew Garfield je v mnoha ohledech stejně dobrý jako byl svého času Tobey Maguire, a já bych řekl že v některých scénách ho překonává a dává jeho Peteru Parkerovi lidštější tvář. Do příště by už Webb mohl mít jistější ruku a mohl by překvapit, zatím je to lepší průměr. To ale na restart po tak krátké době a s tak profláklým hlavním hrdinou není vůbec špatný výsledek!

Moneyball (2011)

Inspirativní film, konečně vidím Jonaha Hilla v odlišné poloze než jeho komediální alter-ego. A Brad Pitt je natolik přesvědčivý, že mě na konci filmu jeho postava skutečně dojala.

Rodina je základ státu (2011)

Příjemná záležitost, ale že by se kdokoliv ze zúčastněných na tomhle filmu předřel se říct nedá. Jako jednohubka na neděli ideální.

Avengers (2012)

Avengers = ((plejáda oblíbených herců v akčním nášupu)² + hláškující Downey Jr. * Hulk) / (ukecaný začátek)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Tenhle seriál jsem začal sledovat na doporučení a dobře jsem udělal - hodnotím v tomto komentáři obě série. Dobře vystavěný příběh má základy v alternativní historii, příjemně na sebe navazují dějové zvraty a postavy jsou většinou zajímavé, se silnou vnitřní motivací. Hlavního hrdinu jsem často za jeho činy odsuzoval, ale po finálním rozuzlení přišla ( pro mě nečekaná) katarze. Jsou tu pak i alternativní vysvětlení, ale pokud má hrdina projít očistcem a já s ním, můžu si konec vyložit jen jedním způsobem, tím doslovným :)

Drive (2011)

Ve zkratce: nejlepší film roku 2011.

Ocelová pěst (2011)

Parádní rodinná oddechovka, upřímný a milý film s ultimátními bojovými roboty. Hned si připadám nabušeně když dopiju colu a zmačkám v ruce kus plechu :)