Jsme, jací jsme (2020) (seriál)

Nemyslím si, že sa veziem na nejakom hype, popravde, ani som žiaden okolo tohto kúsku nezaznamenal, nevidím tam ani nejakú agitku, keď ju niekto vidí aj vo vojenskej základni, alebo hľadajúcich sa teenageroch, tak fakt neviem, Call me by your name som ani nedopozeral, lebo ma to nebavilo, ale toto, toto je perfektné ¯\_(ツ)_/¯

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Za mňa premárnený potenciál, tak zaujímavo to začalo a nakoniec klišé stiedalo klišé, sci-fi 101.

Za sklem (2016) (seriál)

Ako, celkom okej, kvalita medzi sériami premenlivá, policajt na Porsche a zábery z dronu, chápeme, no veď dobre. Scenáristi varili záver z vody, to že kopírovali skutočnosť je v poriadku, ale o to viac je znateľné keď dolepili zvyšok a nie práve najlepšie.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

No, neviem, aktuálne hodnotenie (90%) je pre mňa z iného vesmíru..mierne nadpriemerná kriminálka, kde najdokonalejší plán sveta je vlastne celkom deravý a imbecilný. Ale je tam láska, sex a rocknroll, plus hovoria španielsky, takže exotika.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Spidey 90210. No čo si budeme klamať, nič moc, taká teenage komédia, čo beží na Markíze v nedeľu doobedu po Siedmom nebi, ale ako ukážka čo dokážu súčasne efekty okej.

Správní chlapi (2016)

Gladiátor a mlčanlivý fešný hrdina sa stretávajú aby opäť konali dobro. Príbeh je také trošku klišé, akože kriminálka, ale nebudeme sa zbytočne pajediť, veď načo. Nejaká tá drámička, prostredia časov nedávno minulých, zopár (teda celkom dosť) vtípkov, namazaná mašina, radosť pozerať. Napriek občasnej vate film ide rezko, človek sa nenudí a nefrfle. Dobre chalani!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Minule som videl na sociálnej sieti ako kamarátka hľadá nejakú "inteligentnú romantiku", tak som sa zamyslel i pobavil, ľaľa, aký je to veru oxymoron. Ale ako vraví klasik: "Hovno, hovno, zlatá rybka!" Priznávam, keby námet nebol stamadiaľ odkiaľ je a tento režisér režisérom, asi by som sa ku Benjaminovi nedokopal. Ale človek mieni, pán Boh mení, všakže. Tento podivuhodný prípad je ozaj podivuhodný, lebo napriek tomu, že film vyzerá nekonečne, je ozaj dobrý. Pittov vygenerovaný starecký fejs by sa v súčasnosti asi zvládol ešte o niečo lepšie, ale point taken, pochopili sme. Nebude spoilerom, že Brad mladne, frejerky starnú, takže nemusí byť človek odborník na vzťahy aby pochopil, že to tak úplne fungovať asi nebude a len samá komplikácia na obzore. Tak ak niekto váha, že "bošéé, zas bude akurát Pitt sladký a celé to bude o ničóóm", tak..nie celkom, pozrite si to.

Podoba ticha (2014)

Najhorší horor čo som za posledné roky videl. Škoda, že je to dokument.

Dánská dívka (2015)

A je to tu, židovskí oligarchovia sa snažia oslabiť tradičné hodnoty skrz pochybné LGBTI mimovládky, teraz už aj pomocou kinematografie!! Alebo možnosť B, sfilmovaný príbeh stále aktuánej témy a život jednej z prvých transgender žien. Einar sa mení na Lili, ale ani Gerda neostane rovnaká, zlatá soška pre Aliciu Vikander úplne oprávnene. Ubehlo odvtedy skoro 100 rokov, dúfam, že sme sa ako spoločnosť za ten čas niekam pohli.

Noční jezdci (1981)

Medzivojnové pohraničie a rozkol medzi záchranou dediny pomocou pašovania (Dočolomanský) a dodržiavaním zákona bez prižmúrených očí (Brzobohatý), trochu v štýle Rorschacha: "Never compromise. Not even in the face of Armageddon.". Napriek tomu, že postavy spája vojenská minulosť, ich súčasné vnímanie sveta je diametrálne odlišné, hoc každá z nich lipne na svojom vlastnom etickom kódexe. Výrazne krikľavo vykreslené postavy pôsobia trochu rušivo, dej či reakcie sa dajú viacmenej predvídať a film nie je niečím úplne pohlcujúcim. Hudobný doprovod má nepopierateľné kvality, ale v niektorých chvíľach mi pripadal neprimeraný. Film nepochybne stojí za sledovanie, promenáduje sa ním celá plejáda skvelých hercov, avšak vrcholy dobovej kinematografie sa týčia inde, hoc nie ďaleko.