Mlha (2007)

Najlepší filmový koniec. Ak niekto po nejakom filme nemohol vstať zo stoličky, tak po tomto filme sa nepostaví veľmi dlho. Film, v ktorom mi vadili hádam len tie náboženské preslovy je majstrovským dielom režiséra Franka Darabonta. Keď som film videl prvý krát, trocha som sa smial tým lietajúcim monštrám, no po neopísateľnej scéne, keď prechádzalo popri aute to monstrózne, 20 metrové monštrum a všetko sa triaslo ako v Jurskom Parku pri príchode Tyranosaura som ostal ako prikovaný a ten záver to úplne zabil. Opakujem, najlepší koniec vo filme.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film, ktorému nič nechýba. Skvelý dej, herci, strih, hudba, koniec.... Často si v hlavnej úlohe predstavujem Toma Hanksa, ktorý odmietol ponuku hrať Andyho Dufresna. Kto vie, či by bol film ešte lepší.

Zombieland (2009)

Nemám rád komédie so zombíkmi ale toto je výnimka. Film nenudí, chválim dobré efekty spomalenia, slušný výkon Woodyho Harrelsona a pestrý arzenál zbraní. Taký film na odreagovanie.

Mise na Mars (2000)

Môj najobľúbenejší vesmírny sci-fi film. Absolútne úžasní herci a famózny príbeh. Technickú stránku filmu chválim, hudba mohla byť lepšia a záver nenadchne ale aspoň poteší. Bohužiaľ v dnešnej dobe už film veľmi diváka neuspokojí, ale v roku 2000 to bola klasika a film som hltal.

Kmotr (1972)

Komentár je v podstate zbytočný. Keď sa povie - mafiánsky film, skoro každého napadne tento film. Knihu som nečítal, takže pred zhliadnutím tohto filmu som nevedel, kto a čo bude v ďalších dieloch. Priznám sa, že som absolútne nečakal tak výborný film, dotiahnutý absolútne k dokonalosti. Perfektné akčné scény, vraždy, zrady, hudba. Výborný výber hercov ako Al Pacino, James Caan, Robert Duvall,... skvelý príbeh so skvelým koncom. Pri poohliadnutí na film sa mi páči, kto bol Michael Corleone na začiatku filmu a kým bol na úplnom konci. Naozaj som rád, že som nevedel, že kto bude hrať hlavnú úlohu v druhej časti. Famózny film a nikdy nezabudnem na to, keď som ho videl prvý krát. Veľký filmový zážitok. 100%

Sedm (1995)

Kvalitný thriller. Dokonalé obsadenie, kamera, strih, zvuk a hlavne koniec. Film filmov. Dúfam že si nikdy žiadny vrah nebude brať príklad z tohoto filmu, lebo minimálne jeden detektív bude veľmi nahnevaný...

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jeden z filmov, na ktorý sa dá pozerať znova a znova. Mnohí tento film považujú za lepší než prvý diel, čo sa často u filmov nestáva, aby bola dvojka lepšia než jednotka. Snáď najlepší herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera, bol práve v Terminátorovi 2. Skvelý scenár a príbeh, radia tento film vysoko, medzi top filmy.

Forrest Gump (1994)

Tento film je nielen jeden z mojich najobľúbenejších filmov, ale podľa mňa je to celkovo najlepší film, aký bol kedy natočený. Každého zaujme hlavne scenár a spletitá vlna náhod. Je vidieť, že si na ňom dali veľmi záležať. Na filme sa mi páči, že aj cez Forrestov hendikep sa vo filme nájde množstvo humorných situácií. Ďalej musím pochváliť, že nebol vyrozprávaný len Forrestov príbeh, ale že dostali široký priestor aj iné postavy ako Jenny alebo poručík Dan Taylor. Skvelé herecké obsadenie len pridáva na kvalite. Film nenudí ani minútu a len málo kto si toto dielo pozrie len jeden krát. 100%

Nezvratný osud 2 (2003)

Bol som milo prekvapený, nečakal som tak skvelé pokračovanie po výbornom prvom diely. Začiatok ma upútal ešte viac než v jednotke, zaujímavé postavy, film nenudí, skvelé úmrtia (narozdiel od takého tretieho dielu) a skvelý funny koniec.

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Prvá séria bola super ale ďalšie série sú o dosť horšie. Teraz tam aspoň trochu nádeje vniesla skvelá Zuzana Haasová, ktorá sa dostala až na úplný vrchol v obľúbenosti Panelákových postáv a to nie len u mňa.