Šukufuku no Campanella (2010) (seriál) odpad!

Ach bože. Děti před mateřskou školkou mají na vygumování mozku Teletubbies, děti z mateřské školy toto. Nečekejte v komentářích nějaký háček, nejedná se o guilty pleasure a příjemnou blbost... na tohle by člověk musel mít hodně upito nebo vyhuleno... A přitom je šuku-fucku celkem lákavý název (P.S. japonsky to znamená něco jako požehnaná).

Carrie (1976)

Hrozná slabina filmu byl scénář, což je s tak silnou románovou předlohou (která ve světě literatury přinesla něco nového) tak nějak celkem katastrofa. Jakoby bylo osekané vše, co by nutilo k nějakému přemýšlení -- které bylo o Cariině mimoňství, vyřazení (se) z normálních vztahů, postupné předpřipravování na dějový zlom, napovídání, spoilerování v ději, abyste se těšili, tušili a byli napnuti... Co se týče hereckých výkonů -- špičková liga Sissy Spacek, mizerný okresní přebor ostatních. Smutné...

Kiru (1968)

Začátek tak odtažitý a neschopný zaujmout, že jsem to málem vzdal. Ale dobře že ne, jak se utahovala zápletka, bylo to lepší a lepší... Poměrně spletitý příběh o pokusu o převrat uvnitř klanu, boji věrných a nevěrných, a jednom róninovi zvenčí, který z morálních důvodů tahá za nitky. Už to tu párkrát bylo, ale tohle zpracování se velmi povedlo. Nabité ... neřekl bych humorem, ale vtipem.

Zatóiči gojótabi (1972)

Zatóiči pokročil z levelu Jánošík do levelu matka Tereza. Akorát pořád ještě někoho tu a tam řízne.

Zatóiči abare himacuri (1970)

Nejlepší Zatóiči vůbec. Opět výteční herci, skvělé komické vložky, zápletka, lásky, vynalézavé a vizuálně dokonalé bitvy. Není co vytknout.

Zatôichi to Yôjinbô (1970)

Angažování nejvýraznějšího herce japonského filmu do role vedlejší mělo ten efekt, že do značné míry přezářil herce v roli hlavní. Něco jako nasadit do některé z Bondovek Marlona Branda - úplně by ji rozsekal. Možná i vědomě tedy režisér rezignoval na klasickou dějovou linku, a udělal z toho koncert pro dva, kteří někdy jdou trochu proti sobě, někdy docela spolu, ale hlavně to mezi nimi jiskří tím správným způsobem. Přesto si nemohu pomoci, ale jako zvlášť dobrý film to brát nemohu, dokonce jsem u něj večer skoro usnul a raději jsem si ho pustil od půlky druhý den znovu. Prostě je zmatený, utahaný a moc to neodsýpá... na druhou stranu, viděl jsem film o 115 minutách místo zde uváděných 79, tak jsem se možná stal obětí nějakého "director's cutu", kde narvali doprostřed spoustu vaty, co byla původně oprávněně vystřižena?

Zatôichi kenka-daiko (1968)

Průměrný, jednoduchý příběh, ale slušně předvedený. Poměrně dost odlišný vizuál od obvyklého, velmi vynalézavá a místy skvělá kamera a vedení herců... P.S.: proč se, u všech ďasů, nezachová jako chlap a jednu z těch poblázněných a planoucích žen si nevezme?

Zatôichi hatashi-jô (1968)

WOW, když jsem v tomto filmu uviděl Shimuru, jednoho z nejlepších herců japonské historie se skvělým civilním projevem, úplně jsem se zatetelil... To byl vynikající tah, jak zachránit skomírající sérii.

Zatóiči čikemuri kaidó (1967)

Za výtečný závěr, který jsem až tak dobrý nečekal... dal dílu smysl, a výrazně celý film povýšil... jinak by to byl průměr.

Zatōichi rōyaburi (1967)

Rouyaburi je první vyloženě špatný, odfláklý Zatóiči. Je to zároveň první film nově založené Katsu production. Obávám se, že to souvisí - Katsu se asi začal považovat za machra. A profesně, průšvih je obrovsky nevyrovnané tempo zejména prostřední části.