Vřískot 4 (2011)

Vřískot 4: Ještě více "meta," než jste čekali. Ale jo, ty stále ujetější sequely hororových filmů tam kritizují dobře, takže - co čekat?

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Ano - dívat se na to celé najednou je hodně velké sousto. Příběh se odvíjí dost pomalu, ale jde spíše o detailně vykreslené charaktery postav a jejich interakce. Je to typ filmu/miniseriálu či co to je (původně divadelní hry), který vás nutí k zamyšlení, zda máte právo někoho odsoudit a hlavně co byste udělali vy. Herecké výkony jsou úžasné, od celého ansámblu. Meryl Streep jako rabín vás navnadí hned zkraje a ostatní nezůstávají pozadu.

Queer as Folk (2000) (seriál)

Seriály tohoto typu stojí a padají na tom, jestli se jim podaří prodat vám hlavní postavy - že vám na nich záleží a jste ochotni kvůli nim sledovat nekonečné telenovelové zápletky. Je vidět, že zpočátku měl být hlavním protagonistou Michael, ale pak naštěstí scénáristům došlo, že je to se svou ufňukaností a podlézavostí asi nejméně sympatická postava a začali se více soustředit na drsňáka Briana - a dobře udělali. Hodnotím do půlky druhé série - pak mi došlo, že se to asi bude pořád opakovat a ta časová investice mi za to nestojí ;)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

V podstatě dlouhý řetězec sci-fi narážek namontovaný na jednoduchý příběh pohodářského mimozemšťana, co se snaží dostat domů. Víc se v tom najít nedá, vtipy se dost opakují a postavy se chovají trochu nerealisticky - to je ale z premisy filmu pochopitelné.

Odcházení (2011)

Viděla jsem v divadle: spokojenost. Po shlédnutí v kině ale seznávám, že na plátně absurdní divadlo nefunguje. Závěr: vzít divadelní scénář a udělat z toho bez jakýchkoliv úprav film je fušerství a ta přehlídka známých tváří to taky nezachrání.

Hoří, má panenko (1967)

Kdyby nic jako "česká povaha" neexistovalo, tenhle film by byl o ničem. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o dobrou, zábavnou i dojemnou podívanou, kde padá jedna minihláška za druhou, něco na tom asi bude. "Když si to ti lidi rozkradli, tak nemůžou nic vyhrát." - Ale co ti, co si nenakradli? - "Měli si nakrást!"

Mlha (2007)

Typický King, protentokrát skvěle filmově zpracovaný. Dokonalý konec.