Bulšit (2001)

Zoufalá teenage parodie na zoufalé teenage rádoby komedie? Jak tohle dopadne, toť otázka dne za 1 Kč. A možnosti jsou: a) úděsně b) ještě hůř než úděsně ---> ééé bé je správně. Popravdě na tuhle (bul)shitárnu jsem se už kdysi zapřísáhla nikdy víc nekoukat. V zápalu šílenství, způsobeného úmorným učením na blížící se státnice (kdybych byla při smyslech, tak si to dobrovolně nezapnu!) jsem však neuposlechla své přísahy... a po 5 minutách snahy udržet "dějovou" linii jsem se rozhodla vrátit se k pedagogice, vzdělávacím cílům, kurikurálním dokumentům apod. hrůzám - je to větší sranda než tohle. Bulšit je opravdu ztracený čas. 1 hvězda za Marilyna Mansona v soundtracku:-)

Santa je úchyl! (2003)

No - ještě že Ježíška nikdy nikdo neviděl - předchází tak trapasům, kterým jeho kolega za velkou louží nějak nemohl zabránit:-) Ústřední trojka: Santa (B. B. Thornton), Ségra paní Santové (L. Graham) a i Kluk (B. Kelly) byli naprosto super - Santa teda samozřejmě vyčníval nade všechny. Nedoporučovala bych ale pouštět lidem, co mají jemný a citlivý sluch na zvýšenou koncentraci slova "kurva" a na přítomnost hoodně drsného humoru - ti ostatní, kterým tohle nevadí se u tohodle královsky pobaví. "Ahoj, budu tu teď nějakou dobu bydlet - na Severním pólu to teď stojí za prd. Paní Santová mě načapala, jak š****m její ségru..."

Helena a její chlapci (1992) (seriál)

O proboha! Jsem děsný frankofil a vše francouzské je pro mě hodně velkou srdcovou záležitostí, ale upřímně: tohle je pro žabožrouty šlápnutí do hodně velkého lejna:-)

Sue Thomas: Agentka FBI (2002) (seriál)

2 hvězdy za 1. díl, který by se dal pouštět široké veřejnosti jako instruktážní pořad o neslyšících a jejich asistenčních psech a kompenzačních pomůckách - odezírání fakt není prdel (zkuste si jen tak podle zraku rozlišit vyslovení např. hlásek H a G:-)... Ale vzhledem k tomu, že v záhlaví tohoto seriálu je krimi/ drama a ne "úvod do surdopedie", tak to nesplňuje ani omylem - díly, kdy už byli agenti "v akci" mi přišly děsně šitózní... takže bohužel.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Samotný příběh by byl naprosto tuctový, ale naštěstí nějakou chytrou hlavu při psaní scénáře napadlo, šoupnout tam vypravěče, pro kterého zde v českých končinách vybrali ten nejlepší hlas, jaký mohli - Vladimíra Čecha. Ten to o hvězdu pozvedl...Jinak ale komedie to je teda solidní. Bylo mi teda hodně líto spermií, kterým tam furt stavěli nějakýho Sperminátora:-)) Ale celkově postřehy ze soužití mužů a žen byly vážně hodně trefné:-)

Scary Movie 3 (2003)

Četla jsem, že televizní záření způsobuje úbytek silikonových buněk!!! Ááááááááááá! Tak touhle scénou to pořádně začalo a upřímně moc se mi to líbilo - dokonce i víc, než 1. díl.... ale upřímně, Davide, už to není co to bylo - v porovnání s jinými filmy z dílny Zuckera nebo obou Zuckerů je tohle čajíček o páté:-(

Bourneovo ultimátum (2007)

Fííííha - a 6 hvězdiček byste tu neměli??? Myslím si, že když v roce 1925 spatříl světlo světa film Křižník Potěmkin Sergeje Michajloviče Ejzenštejna, ani samotný Ejzenštejn nejspíš nemohl tušit, do jaké dokonalosti bude jednou dovedena jeho nová technika montáže a jaké filmové orgie může způsobit. Film mě tak pohltil už po prvních 10. minutách, místy jsem měla sto chutí vyskočit a křičet "ježíš, tam nechoď, ty jsi tak blbá, zdrhej!"... To je prostě maso: režie, kamera, herecké výkony, hudba ... co ještě? Všechno bylo úplně DOKO! Žasla jsem nad tím vším a žasnu doteď:-)

Kuffs (1992)

No tak teda - nestačím se divit některému hodnocení tohoto snímku. Na mě osobně to nijak nezapůsobilo. Sice oceňuji originalitu hrdiny mluvícího do kamery, ale upřímně: mě to spíš štvalo, než že by mě to zaujalo... místy mě ten Slaterův problém se samomluvou až vytáčel. Scény, které měly být akční, mi přišly jako vystřižené z trapné nepodařené parodie a scény, u kterých jsem se měla smát (nejspíš - nejsem si tím jistá), mi absolutně směšné nepřišly. Zato mi přijde, že Slater není typ ideální do tohoto filmu - popravdě jsem se těšila, až Christian řekne: "Zavřete oči, odcházím." :-)

Křupan (2000)

Šedý průměr teenagerských komedií, ale skvělý song od Wheatus, na kterém jsem ujížděla v mých nácti hodně dlouho, tomu dám ty 2 hvězdy. Takže I've got two tickets to Iron maiden baby, come with me friday, don't say maybe....

Dogville (2003)

Proč by museli producenti filmů investovat vždy miliardy do tak pompézní výpravy, když stačí 1 velké studio, pár kusů rekvizit, ale hlavně - vynikající herci, kteří odvedou fantastické výkony a skvělý scénář s vynikající myšlenkou. Pravda - filmy by se tímhle způsobem nemohly točit často - forma je velmi netypická a já na to zprvu čučela jak péro z divanu, než jsem si zvykla...ale film má skvělý děj, takže jsem formu zpracování brala spíš už jen jako takové ozvláštnění - takovou třešničku na dortu nevšedního a netypického filmového zážitku.