Statečné srdce (1995)

Po mé návštěvě Skotské vysočiny bych nejradši ještě jednu hvězdu přihodila... Jednoduše hodně strhující film a úžasně charismatická země - může se tohle někomu nelíbit?

Poslední sezona (2006) (seriál) odpad!

A to jako nebyla parodie? Tak v tom případě teda nemůžu jinak, než tohle "hodit do koše" a až na samé dno veškerého českého seriálového odpadu!

Bowling for Columbine (2002)

Hoooodně kvalitní a zdařilý dokument, ve kterém opět MM perfektně naráží na místy fakt zabedněnou a tupou mentalitu občanů USA. Kdo za to může? Marilyn Manson! Viděli jste to? Vždyť ten Manson tam vystupoval a měl názory inteligentnější než většina těch amíků, Charletonů Hestonů, Georgů Bushů a já nevím koho ještě. Ale prostě na někoho se to svalit musí, že - hlavně neukázat na sebe a na nás. No ale i když je to kvalitní film, tak co změnil? Amíci budou dál doma přechovávat plně vybavený arzenál, dál budou prodávat zbraně na potkání a dál se bude střílet na školách... Je cosi shnilého ve státě Dánském:-)

Vinnetou (1963)

Tak tohle hodnocení je trochu zapeklitá záležitost. Když si to vezmu, tak na téhle sérii vyrůstaly desítky generací - po desetiletí si malé děti hrály na vinnetůa a oldu šetrného a to asi o něčem svědčí, nemyslíte? I já si jako malá hrála na Ribanu nebo Nšoči:-) Ale kdybych se na to měla dívat z druhé stránky, tak bych tuhle děsně kýčovitou záležitost plnou děsných bot (pár lidí položí přes noc kilometr kolejí, aniž by při tom klepli kladívkem apod.:-) nemohla hodnotit víc,než 3 hvězdičkama. Ale já zavřu oči a budu dělat, že jsem ty díry ve scénáři neviděla a s klidným srdce dám full house:-)

Sexmise (1983)

Haha - s tímhle filmem mám spojeny vzpomínky, jak jsem se na to vždycky dívala na videu jako malá (bylo to nahrané za nějakou mojí pohádkou) - samozřejmě potají a jak tam plavaly ty nahé paní a nakonec se z ošklivé paní vyklubal ošklivý pán - a tehdy jsem to absolutně nechápala, ale teď když už jsem velká hoka, musím uznat, že tohle je nadčasová komedie, která má svoje osobité čaro:-)

Sametoví vrazi (2005)

Prátelé, co jste točili a hráli Bolero, pojďte se podívat, jak se dělá dobrá kriminálka. Skvělý námět dobře zpracovaný a perfektně zahraný. Takhle nějak si to představuju - není to sice bezchybné, ale pořád 100x lepší než ostatní nové české kriminálky, co vznikají.

21 gramů (2003)

Na začátku jsem si připadala, jakoby se mi rozbil hrníček a já se za žádnou cenu nějak nemohla dopátrat toho, které střepy mám slepit jako první, ale později mi to začlo docházet a já se nestačila divit. Je pravdou, že ta hra s časovými rovinami je poměrně divoká (poměrně hodně:-), ale určitě není na škodu - film vás tak chytne od začátku až do poslední minuty a nutí vás také přemýšlet. No v každém případě je vidět, že Amores perros byl opravdu jen odrazovým můstkem a Ińárritu se vypracoval zase o něco výš. Kvalitou filmu je samozřejmě i herecké obsazení a jejich strhující výkony. Těchto hutných a těžkých 21 gramů má prostě kouzelnou myšlneku a je hlavně o tom, jak je všechno v životě relativní, nefér a ne vždy nám vše vychází podle našich plánů.

Au! (2007) (TV film)

Tak co mám na tohle říct? Nevím, jestli si někteří chlapi myslí, že jim jejich zmutovaná forma chormozomu X, tedy Y, dává nějakou moc a můžou vztáhnout ruku na ženskou? Ale co vztáhnout ruku - to není jen o tom... No už jen úvodních pár minut: titulky jako "ubita k smrti" "ubodána" apod. - no kde to jsme? A jak je možné, že takovou dobu před tímhle zvěrstvem naši milovaní a sakra dobře placení zákonodárci zavírali oči? A když vám pak i vysokoškolský profesor řekne "když si to ta ženská zaslouží?", to pak až člověka napadá otázka, jestli to má cenu takové dokumenty točit... Ale jo - má!

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Když pominu tu komunistickou agitku "a všichni všechno budem mít dohromady", ze které se mi vždycky otevírá kudla v kapse, musím smeknout a uznat, že na tehdejší dobu, poměry a podmínky je tohle fakt fajnovej kousek. Se skvělým humorem podaná legenda o Golemovi a dvoře Rudolfa II. Geniální hlášky, jako "No počkejte vejce, slanina, chlé - já tady čtu Čechy, Morava a Slezsko a že se vzdávám trůnu." "No pánové, to byste mě ale vážně otrávili, kdybyste se nenapili!" mě vždycky dostanou do kolen. Jen mě vždycky tak trochu zamrzí smutný osud velmi talentované Nataši Gollové.

Muž se železnou maskou (1998)

Ha - chudák Dumas se nejspíš 100x obrátil v hrobě a historikům se z tohoto historického nesmyslu nejspíš zvedá kufr. I když přiznám se, v mých 14 letech, jsem u tohodle chrochtala blahem - ale to bylo prostoduché pubertální poblouznění DiCapriem:-) Momentálně to střízlivým pohledem vidím na 2 hvězdy s odřenýma ušima už jen proto, že scény, které se odehrávají ve Versailles se ve Versailles vůbec nenatáčely - zámek ve Versailles vypadá jinak.