L. A. - Přísně tajné (1997)

Pro mě je tenhle film jednou z nejlepších kriminálek. Má skvělý příběh stylizovaný do 50. let, kde nechybí notná dávka korupce, bulváru, luxusu... a čeho ještě? No prostě perfektní scénář je základ úspěchu a tady te jo opravdu pevný základ, na kterém můžou skvěle stavět hvězdy jako Spacey, Crowe a Pearce (oba naprosto špičkoví), Cromwell a Basingerová - a že se jim to povedlo. A tohle všechno umocnila i skvělá hudba a režie...

Pravdivá romance (1993)

No je fakt, že každý má jinou představu romantiky:-) Skvěle zpracovaný scénář mistra Tarantina, který ještě o třídu vyzvedla dobrá hudba, režie, ale hlavně herecké obsazení. Ústřední dvojka je naprosto kouzelná (oba herce mám moc ráda) a ostatní osazenstvo? Nevím, který z nich je lepší - každopádně Gary Oldman je naprosto špičkový hnusák a skvěle vyhulenej štěk Brada Pitta je taky dobrej:-) No nebudu to prodlužovat, prostě 4 hvězdy naprosto zaslouženě.

Utopenec na útěku (1998)

Tak je jasné, že na Bláznivé střely, tohle prostě nemá - asi ani nemá cenu to nějak srovnávat, bylo by to jen na škodu věci. Každopádně parodie to je fakt solidní - zvlášť scény z Uprchlíka jsou povedené a Leslie Nielsen (v té době už co by 70-ti letý děda) si milovníka houslí a krásných žen zahrál taky slušně a pobavit pobaví:-) "Můj milý jednooký, jednonohý, jednoruký...":-)

Poplach v skautském táboře (1997)

Děs - proč se Leslie Nielsen začal zahazovat v takových šmírách? Škoda ho! Ne - tenhle "film" fakt nebrat.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Hodně se mi tenhle díl líbil i ve slovenštině: Nick britva mägier - mazeeec:-) Co k tomu dodat? Dyť to ani nemá cenu nějak komentovat, to se prostě musí vidět.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Duo Zucker a Nielsen by si mělo pořídit zbrojní pas a v úvodních titulcích neznalého diváka dostatečně jasně varovat - používají totiž jednu z nejnebezpečnějších biologických zbraní: nekonečný smích. No prostě to, co se během těch 85 minut děje na obrazovce, to je neskutečné: hláška za hláškou, gag za gagem a divák nemá příležitost oddychu! :-)

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Pro ty, co nemají rádi parodie to holt nejni:-) Ale ten zbytek se u toho určitě slušně pobaví - na kvalit Bláznivé střely nebo Žhavých výstřelů to nedosahuje, ale i tak je to zaručená kvalita. Prostě kvalita z dílny Brookse.

Liga výjimečných (2003)

No tak tuhle šmíru opravdu nezachrání ani Connery a ani tak zvučná jména jako Mína nebo Dorrian Grey:-) Nevím, co si od tohodle velkémo mišmaše tvůrci slibovali, ale myslím si, že si určitě neslibovali takovouhle srágorovinu - je to hodně hodně nepovedený kousek.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Jedna z těch kultovních záležitostí, kterým prakticky nemám, co vytknout a můžu tedy jen chválit! "Ale oni měli zbraň!" "A čím po vás jako stříleli? Vzduchovkou?"

Crash (2004)

Takže Amíci přeci jen nejsou tak nadutí, jak jsem si myslela a dokážou se kriticky podívat i na své problémy a negativa? Smekám, omlouvám se, služebníček:-) Je to jednoduchý film, v podstatě pár lidských příběhů, ale o složitém problému - o vztazích mezi menšinami a majoritní společností, ale je zpracován ve velkém stylu a oscary má opravdu zaslouženě. Zvlášť chválím scénář! Sice mi tam celkem vadila S. Bullock, ale vzhledem k tomu, že se ve filmu objevila všeho všudy 10 min., dá se to překousnout:-)