Slunce, seno a pár facek (1989)

Marně přemýšlím, čím bych zdůvodnila tu 1 hvězdu??? Hm... nic mě nenapadá - asi tím, že jsem na tomhle vyrůstala. Bohužel...Takže nostalgie?

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Moc pěkná česká pohádka, která pro mě ukončila tvorbu Zdeňka Trošky - to, co přišlo po ní už za kulturu nepovažuju:-) Krásná a milá Míša Kuklová, sympaťák Honza Potměšil a zářivá Sluneční paní. Sice už je tu hodně slyšet uřvanou a uvřískanou Ivetu Blanarovičovou, ale v téhle pohádce mi ještě neobrací vložky v botách. Což se nedá říct o princeznách ze mlejna - fujtajksl:-)

Slunce, seno, jahody (1983)

Je to sice bída, to je fakt, ale v porovnání s "fackama" a "erotikou" je tohle dílo hodné mistrů:-) obrazně řečeno - samozřejmě přeháním. Buranské komedie pana trošky jsou mi proti srsti - ale na tuhle se aspoň dá dívat.

Vlasy (1979)

Co dodat k téhle klasice? Leeet the suuuunshiiiine iiiin:-)

Žhavé výstřely 2 (1993)

Co čteš Toppre? - Dlouhé čekání. - A jaké to je? - Ne takové, jak jsem čekal.:-))) No comment - opět záplava geniálních gagů, na které museli tvůrci přijít bůhvíkde, ale stálo to za to. Geniální parodie na Ramba a Základní instintk!

Žhavé výstřely (1991)

Tak tuhle minisérii opravdu můžu všema deseti - první díl mi sice přijde o něco málo slabší, ale i tak je to dobrý rachot. Jeden gag střídá druhý a nemůžete jinak, než se smát, až se za břicho popadáte. Pro ty lidi, co maj rádi parodie je tohle povinná literatura:-) Postelová scéna s vajíčkem, slaninou a olivou, padákovy rybičky a špunty do uší proti hluku - to jsou jen kapky v moři:-)

Síla srdce (2007)

Proti gustu žádný dišputát - každý má jiný vkus a každému se líbí něco jiného a já říkám, že mě se tenhle film fakt líbil. Je sice fakt, že scénář má trochu díry, je místy zmatený a místy jsem se ztrácela, ale je to dobře odvedená práce s malým plus. Plus dobrý výkon Angeliny - nevím, jak jinak si Payushka představuje zoufalý výkřik těhotné manželky, která se právě dozví, že jí podřízli manžela - ale mě při té scéně naskočila husí kůže. Je to asi věc názoru. No a jinak - atmosféra, prostředí a ta bída, co na vás dýchne z obrazovky (nebo z plátna). Myslím si, že 3 a půl si ten film zaslouží.

Sicko (2007)

K filmům M. Moora člověk musí přistupovat tak, že je to absolutní odpůrce Bushe, který na něj útočí vším co dělá a co říká. Je tedy logické, že ani Sicko není výjimkou a nenávist k momentální americké vládě je z něj cítit na míle daleko. Tudíž jej divák musí brát opravdou s rezervou, protože tohle je manipulativní antibushovská agitka jako blázen. Jinak si myslím, že opět načal hodně bolestivé téma americké společnosti - mohlo to být jen trošku jinak udělané, lépe udělané. Přišlo mi to zbytečně zdlouhavý - skoro hodinu jsem se u toho nudila - pořád dokola... A záběry na histerickou ubrečenou američanku, kterou dojímá to, že paní do telefonu musela lhát? To už bylo opravdu hodně přestřelený... Ale jinak jako jo - proč ne? Určitě na tom něco pravdy bude...

Základní instinkt 2 (2006)

Haha - to je vtip?:-) No ne - vážně - co si od téhle snůšky sraček tvůrci slibovali? A co si od toho slibovala Sharon Stone, tak to už je mi absolutní záhadou. No každopádně, pro toho, kdo si chce ušetřit čas a i trochu ušetřit své zdraví (při velkém naštvání je vysoké riziko infarktu a po shlédnutí této variace na Základní instinkt se opravdu naštvete) tak si pusťte trailer a vyjde to líp - spojíte příjemné s užitečným a víc z tohoto "filmu" ani vidět nemusíte. Ptáte se za co je ta 1 hvězdička? Smekám před prací maskérek a kostymérek a uznávám, že na to, kolik je Sharon let z ní udělaly šťabajznu... Její roztáhnuté nohy mě už ale tolik neohromily, bohužel.