Základní instinkt (1992)

Prostě nemůžu jinak - podle mě je tenhle snímek už naprostá klasika, co se erotických i jiných krimi-thrillerů týče. Kolikrát už se různí filmaři snažili o něco podobného od té doby a kolikrát se jim povedlo tak zdařilé dílko? No prostě sečteno a podtrženo: skvělý M. Douglas a ještě skvělejší S. Stoneová (škoda, že se nedržela známého přísloví, že v nejlepším se má přestat - zabránila by tak absolutnímu zprznění Základního instintku jeho "pokračováním"). Vynikající scénář a opravdu skvělá režie - kolik scén z tohoto filmu už vešlo do dějin? A to vše podtrhnuto hutnou a nezbytnou linií hudby Jerryho Goldsmithe... Tohle opravdu můžu: kdykoliv a kdekoliv.

Město andělů (1998)

No kdyby nebylo Nicolase Cage, sympatické Meg Ryanové (na kterou se v té době ještě dalo dívat) a perfektního konce (jak netypického pro všechny slaďáky), tak by to byl hooooodně velký průměr. Naštěstí tam ale tyhle 3 části nechybí, odpouštím i to, že je to v podstatě remake a dávám 3 hvězdy, které si film určitě zaslouží.

Zápisník jedné lásky (2004)

Kdybych nebyla romanticky založená duše, asi bych se ani neobtěžovala psát nějaké hodnocení, ale já jsem, takže směle do toho. Tenhle snímek v podstatě nijak nevybočuje z řady romantických filmů - je to prostě slaďák se vším, ze kterého (místy až moc) ukapává cukr jak může. Najde se tam spousta pěkných záběrů, dobovosti příběhu též divák uvěří, tak proč dávám průměr? Jak píše POMO - jsem cynický realista - ze zkušenosti vím, že takové pohádky se už nedějí, a proto je to pro mě film na jedno shlédnutí a víc už ne.

Poslední mise (2004)

Tak jak u cimrmana říká bordelmamá: Eskymáci, tak rybí tuk už taky ne! tak já říkám: Stevene, tak tyhle "akční" filmy už taky ne! Po scénáristické a dějové stránce hrůza, herecké výkony (dá se tomu tak říkat?) radši bez komentáře a abych se dívala na film kvůli 60-ti letému pánovi, který sám zlikviduje celou mafii? Ne díky, tenhle "kulturní" fujtajksl si s radostí odpustím.

Drákuloviny (1995)

Ať si kdo chce, co chce říká, tohle je fakt třída! Pušta:-)

Bláznivá střela (1988)

Bratři Zuckerové v plné síle - takhle si představuju biologickou zbraň: když si pustíte tenhle film, vyprovokuje ve vás životu nebezpečné křeče smíchu. Všechny ty zápletky, zápichy, hlášky a gagy - kde na to ti lidi proboha chodí??? Každopádně škoda, že už tam šli jen párkrát a bláznivá střela 1 a 2 zůstaly nepřekonány.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Bratři Zuckerové si dali zahřívací kolo na sérii bláznivých střel a vyšlo z toho Připoutejte se prosím. Opravdu to není špatný výsledek - skvělá parodie na katastrofické filmy odehrávající se na palubě letadla a hlavně: vyzdvihla na výsluní skvělý talent v tomhle žánru Leslieho Nielsena!

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

No co si budeme vykládat - je to šmíra! Ale dvě hvězdy si neodpustím za nostalgickou vzpomínku na ... jak jen se jmenoval? Met? Boby? Vlastně to už je jedno - prostě za vzpomínku na školní léta strávená u podobných seriálů a jejich "šampóňáckých" hlavních hrdinů:-)

Přepadení v Pacifiku (1992)

Podle mého názoru poslední ze série "Segalovek", na kterou se dá dívat a která má šťávu - pak už šla úroveň hodně prudce dolů až se dostala do těžkého mínusu. No každopádně Přepadení v pacifiku je dobrá podívaná - vlastně víc než to, když jsem dala 4*:-) Segal je ještě "v nejlepších letech", předvádí dobrý výkon a vše jistí parádně vymaštěný T. L. Jones. Na tohle se vždycky ráda podívám.

Zbouchnutá (2007)

Velmi příjemné překvapení, řekla bych. Popravdě jsem čekala snůšku debilních dialogů, ze kterých trapnost přímo čiší a i když např. scény o "zrzavých bobrech" trapností poněkud zavánely, u fílmu jsem se dobře bavila. Je to komedie, která je podaná tak, jak to prostě v životě chodí a že to není procházka růžovým sadem. Je to hodně zdařilý film.