Kolja (1996)

Skazku po telefoanu!!! Jo - je to jako nádherná pohádka pro dospělé s inteligentním, místy až hodně černým humorem, zajištěná kvalitním hereckým obsazením, které předvedlo bravurní výkony. Skvělý scénář (jak už je u Zdeňka Svěráka zvykem) a ještě lepší režie. A v neposlední řadě nádherná hudba, která dokouzlila moc příjemnou atmosféru.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Vzhledem k tomu, že sama jsem z malé vesnice, kde se kope přesně tahle okopávaná, tak mě napadá jediná myšlenka: jako by to točili u nás:-) Nechci tady samozřejmě nikoho očerňovat nebo se vysmívat, ale jako bych v těch jednotlivých postavách viděla ty postavičky od nás, co se motají okolo toho našeho "velkého fotbalu". No co říct? Velmi příjemná podívaná.

Báječná léta pod psa (1997)

Jediná knížka, kterou jsem od "spisovatele" Viewegha přečetla a nezahodila po prvních 10 stránkách byla právě Báječná léta pod psa. Většinou platí pravidlo, že knižní předloha je kvalitnější než film. V tomto případě nebylo těžké tohle pravidlo porušit. Zfilmování se povedlo na víc než na výbornou, hvězdné obsazení filmu dodává opravdu slušnou kvalitu. Skvělý Ondra Vetchý a ještě skvělejší Libuška Šafránková jsou ve svých rolích prostě báječní a nedovedu si na jejich místě nikoho jiného představit. Nádherně laskavým humorem podaná rozhodně nehumorná doba totality - perfektně napsaný scénář a k tomu pěkná hudba.

Prachy dělaj člověka (2006)

Hluboká myšlenka veškerá žádná (popravdě, ani jsem žádnou nečekala), ale místy se mi rty zvlnily do lehkého náznaku úsměvu, tak proč tomu ty 2 hvězdy nedat? Nenáročný film pro nenáročné diváky. Ústřední trio Hanák, Suchánek, Vetchý mi bylo celkem sympatické a opravdu jsem s nima místy soucítila:-)

Místo v životě (2006) (seriál)

Ale jo, celkem koukatelný. Jen bych doporučovala lidem se slabším žaludkem, kterým se dělá nevolno v autě či autobuse, aby si před sledováním vzali Kinedryl:-)

Eden (2005) (seriál)

Inu co říci? Kde nic není, ani smrt nebere. Po relativně průměrném pilotním dílu spadly všechny díly do absolutního podprůměru, ze kterého se už bohužel neměly šanci vyhrabat a nemohl jim pomoci ani Honza Potměšil, ani Ondra Vetchý, ani nikdo ani nic. Bohužel.

S čerty nejsou žerty (1984)

Hynek Bočan měl při tvorbě snímku až zpekla štěstí, že se mu podařilo dát dohromady tenhle hvězdný ánsámbl, protože upřímně: co by bylo S čerty nejsou žerty bez Dlouhého, Vetchého, Preisse, Kremra, Nárožného a Heřmánka? Každý z nich ve své roli naprosto exceluje a je těžko vyzvednout jeden herecký výkon nad ostatní. Skvělý příběh plný krásného humoru a prošpikovaný perfektníma hláškama ("Zítra máme přehlídku, přijďtě!" "Já příjdu"). Jednoduše nenahraditelná perla mezi nejlepšími českými pohádkami. Proč se dnes nemůžou točit tak kvalitní pohádky jako je tahle?

Konformista (1970)

No, já nevím - budu se řídit pravidly matematiky: jak se tu již někteří zmínili, 3 je málo, 4 moc, takže 3,5 a od půlky se zaokrouhluje nahoru. Když jsem kdysi na gymplu četla knížku Konformista, netušila jsem, že je zfilmovaná. Proto mě celkem hodně zklamala úvodní půlhodina filmu. Zklamala mě tak, že jsem to vypnula. Ale pak jsem si řekla, že podle tak dobré knižní předlohy nemohl Bertolucci natočit takovou srágorovinu, jak to původně vypadalo, takže jsem k tomu posléze sedla znova a vyplatilo se to. Dobrá kamera a dobrý scénář - práce s časovými rovinami je dobrým oživením příběhu, takže chválím.

Anděl Páně (2005)

Tak musím opravdu uznat, že po všech princezničkách ze mlejna, které měly zpekla štěstí (a už se mi z nich dělalo špatně) je tohle opravdu velmi příjemné pohlazení po rozbolavělé duši. Od dob "S čerty nejsou žerty" je tohle první česká pohádka, kterou bych s klidným srdcem mohla ohodnotit 5*. Skvělý scénář nabitý k prasknutí hláškami, narážkami a jemným inteligentním humorem, který snad nemůže nikoho urážet, parádní herecké výkony a i velice pekná (i když laciná) výprava. Můžu říct jen jedno: jen tak dál, Jirko Strachu:-)

Medvídek (2007)

No abych pravdu řekla, tak z kina jsem po tomhle snímku odcházela s poněkud rozpačitým pocitem. Kdybych měla film hodnotit postránce děje, tak to byla snůška blábolů, které náročností odpovídaly Melroce place - ta byla s tím a on si odskočil za jinou a nakonec se na něho vybodly obě.... prostě o ničem. Ale když připočtu některé dialogy "vole, dyť ty si sem chodíš jak na squash" nebo "tak si vyber, mezi kterýma nohama zaparkuješ", nemůžu se ubránit úsměvu a musím ty 3 hvězdy dát.