Parfém: Příběh vraha (2006)

Špičkově provedená filmařina dotažená až do stadia dokonalosti - skvělá kamera, kostýmy, výprava, herecké výkony... no snad všechno... až na 1 velké ALE - abych dala filmu plný počet, musí mě něcím zaujmout, chytit a to Parfém prostě nezvládl. Fakt mě neoslovil - je to pro mě film jednou a dost. Bohužel.

Insomnie (2002)

Abych se přiznala, úvodní půlhodinka pro mě byla neskutečná nuda, ale jakmile se rozjelo vyšetřování smrti Happa, rozjela se paradní psychologická kriminálka se vším všudy. Al Pacino je ve své roli naprosto úžasný - věřila jsem mu ji do posledního dechu a skvěle vyšinutý Robin Williams. Tohle hvězdné duo doplňuje vynikajícím výkonem Hilary Swank a rozjíždějí tak hru na opravdu vysoké úrovni.

Lovci myšlenek (2004)

Pááána Jáána! To zas jednou pustil někdo do světa kvalitu:-) No upřímně a otevřeně - takhle vykonstruovaný a děsně překombinovaný thriller jsem ještě neviděla. Oceňuji snahu o rafinovanost, ale tím můj výčet pozitiv končí, protože se jim to absolutně vymklo z rukou a z rafinovanosti se stavá děsná srágorovina. Místy mě tenhle thriller pobavil víc, než nějaká komedie - myslíte, že tomu scénáři scénárista věřil, když ho psal? To musel psat v nějakém záchvatu tropické horečky nebo nevím - kvalitu zvršil závěrečným pistolnickým soubojem pod vodou... no to jsem se fakt za břicho popadala:-)

Předtucha (2007)

Ne ne ne a ještě jednou ne! Myslela jsem si, že se Sandra konečně vyhrabe z těch věčnejch béček a průměrnejch filmů, ale opět se jí to nepodařilo - i když snaha byla a to se cení (proto ta 1*:-) Jinak na tomhle filmu opravdu nemůžu ocenit vůbec nic - stupidní příběh, debilní konec a ještě debilnější hlavní postava typu "puťka domácí"... brrrr naskočila mi z toho husí kůže.

Jump Street 21 (1987) (seriál)

3 hvězdy jako vzpomínka na dětská léta, která jsem strávila u tohoto seriálu a za sny o nádherném Johnny Deppovi:-)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Ani famózní výkon Johnnyho Deppa (možná ještě famóznější než v 1) nemohl zachránit mírný úpadek druhého dílu. Nu což - tak už to chodí. Ale musí se nechat, že při scénách s Jackem Sparrowem jsem se popadala za břicho:-)

Rosemary má děťátko (1968)

I když jsem prvně četla knihu a v podstatě znala děj, tak i přes to mě film dokázal absolutně vtáhnout do děje a napínal mě sekundu po sekundě víc a víc... ale i tak pro mě kniha zůstala nepřekonána - ale filmařina je zde odvedená více než poctivě a určitě stojí za to si tuhle "kávu opravdovejch znalců" pustit:-)

Ledově ostří (2007)

Haha i když má tahle parodie absolutně stupidní a naprosto provařený základní děj (jak už to tak chodí), tak tvůrcům se povedl kapitální kousek a vytěžili z něj opravdu maximum. Perfektně zženštilý Jon Heder usrkávající Caprissone v limuzíně je sladký, až z něj odkapává cukřík a Will Ferrell místy fakt smrděl jako zvíře z obrazovky až ke mně do pokoje:-) skvělá ústřední dvojka, která tuhle komedošku vytáhla nad průměr, odvedla fantastický výkon. Fakt jsem se u téhle oddychovky příjemně pobavila. Tvůrci Ledového ostří se sice musí chytat za hlavu, ale to vůbec nevadí - kdo zná tuhle romantickou klasiku, tak se určitě skvěle pobaví:-)

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tak, jak je mi nesympatická knižní předloha (odložila jsem ji v okamžiku, kdy Jan Dítě nastoupí do hotelu Tichota poprvé - takže jsem se daleko nedočetla:-), tak stejně nesympaticky na mě působil film. Nebylo to ale proto, podle čeho byl natočen, ale jak byl natočen... Bylo to pro mě celkem nezáživných 120 minut o neskutečném přežírání a o sexu. Je sice fakt, že se tam objevilo pár světlých okamžiků - výuka francouzštiny ("Putain." "No vidíš a tohle ti jde." - coby velký frankofil jsem se u téhle scény dobře bavila - putain je česky "kurva":-), nástup fašismu je též dobře zpracován a ocenění řádem habešského císaře je taky kouzelná scéna. Ale tím bych výčet dobrých okamžiků ukončila. Taky mi celkem vadila přehnaná artikulace Ivana Barneva, který byl pak předabovaný Kaiserem - vím, že je to tím, že není Čech, ale mě to fakt vadilo:-) a byla i celkem škoda, že Zuzana Fialová nerozprávala po Slovensky, ale musela mluvit tvrdou češtinou s hodně nepěkným československým ř a ž. Nevím - pan Menzel prohlásil, že je s filmem spokojen - tak to asi nemá moc vysoké nároky.

Ženy pro měny (2004)

Parádní dokument o českých frikulínách. Ať jsou tyhle ženy v jakémkoliv věku a v jakékoliv situaci, vždy musí být free, cool a in a musí mít krémy a mýdla za řádově desetitisíce, rozplývat se nad hadrama v obchodech, nechat si dělat plastické operace, trpět hlady a nesmět si dát ani capuccino, protože je tam mléčná pěna, která je tučná (no to, co se dělo ohledně tý mladý holčiny, to bylo drsný - a ty holky na konkurzu - vždyť to byla chodící reklama na hlad!) a hlavně - odebírat Elle či Cosmopolitan nebo jiné "duchaplné čtivo". Já sama jsem zástupkyně ženského pohlaví a myslím si, že za kosmetiku a oblečení vyhodím dost peněz. Ale nepotřebuju být vždy a všude fikulin, trendy a kůl... Ta tupost, místy vymaštěnost a zahleděnost představitelek do toho svého kultu krásy, byla místy opravdu šokující. Až hrůzunahánějící....