• Thriller

Osudová sázka (1998)

Tenhle film mě přijde fakt skvělej. Pobavil mě i dojal zároveň, což je to co od filmu čekám. Navíc v jedné z hlavních rolí moje oblíbenkyně Christina Ricci.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Soderberg mě osobně zklamal jak v Erin Brockovich, tak hlavně v Dannyho parťácích, ale tady exceluje. Myslím že film docela věrně a bez servítek mapuje realitu a to je jeho největší devizou. Škoda že se to Soderbergh nesnažil víc zhustit, těch 120 minut by bylo optimálních. Z herců zaujme především Benicio Del Toro.

Jmenuji se Sam (2001)

Velice silný film, který mě osobně dojal. Hlavní zásluhu na tom má grandiózní herecký výkon Seana Penna, který mě touto rolí definitivně přesvědčil o tom, že je nejlepším současným hollywoodským hercem.

Magnolia (1999)

Magnolia je pro většinu lidí opravdu divný a zvláštní film. PT Anderson tím ale jen dokazuje svou neskonalou originalitu. Co nemusí dokazovat je jeho režijní mistrovství. Takhle dokonale propracované postavy jsem neviděl snad v žádném jiném filmu. Ani délka přes 3 hodiny není na škodu, což se hned tak nevidí. Herecké výkony jsou také prvotřídní, vynikají Reilly, Cruise, Hoffman a hlavně bezchybná a éterická Juliane Moore. A do feťačky, kterou ztvárnila Melinda Dillon, bych byl schopen se zamilovat. Závěrečná metaforická záležitost s žábámi je v první chvíli těžko uvěřitelným šokem, ale je hlavně tou náhodou, tou výjimečnou událostí, která lidem mění život. Všechna bolest jako by byla odplavena, a na smutné hrdiny čeká budoucnost plná nadějí. Krásný film, který se musí vidět.

Hrdina (2002)

Na jedné straně okouzlující a dokonalá vizuální podívaná, jenže když se hodinu a půl díváte jen na krásné obrázky, nic moc z toho nemáte. Scénář je chabý, herecké výkony taky nic moc, ty jejich duchovní kecy nebaštim a ani levitující bojovníci mě moc neberou. Přesto za 3.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Z toho, že z Arnolda je guvernér plyne jedno obrovské pozitivum: Nebude už točit filmy!!! Ne, vážně, tohle zase tak hrozný není, ale nebýt tam ty parodický hlášky a humor vůbec, bylo by to ještě o hvězdičku míň.

Večer tříkrálový (1996)

Velmi hezky natočená klasiky s roztomilou Helenou Bonham Carter v hlavní roli.

Čas probuzení (1990)

V první řadě vrchol hereckého mistrovství v podání Roberta De Nira. Jinak velmi silný příběh, při kterém se neubráníte dojetí. Možná trochu moc sentimentální.

Cesta z města (2000)

Vcelku zábavná komedie o rozdílech mezi životem ve městě a na venkově. Samozřejmě, jsou tam hluchá místa, ale vychazí z toho lehce nadprůměrný český film. Dá se vidět i víckrát.

Generálova dcera (1999)

Generálova dcera je poctivě odvedenou prací. Napínavý thriller, při kterém sem se vůbec nenudil. Travolta je fakt borec.