• Thriller

Demolition Man (1993)

Překvapivě docela zábavná záležitost. Díky obrovským rozdílům mezi minulostí a budoucností zde dochází k opravdu vtipným situacím. Navíc Sly má fakt výborný hlášky (např.: "Buďte dobrý!" - "Buď v prdeli!").

Falešné obvinění (2003) (TV film)

Nebylo to tak špatné, Preiss je velmi dobrý, Postlerová trochu přehrává, zato má pěkný nohy. Závěrečné soudní přelíčení bylo dost zdlouhavé, a že se to odehrává v dnešních USA bych taky nepoznal. Ale jinak lepší průměr.

Rande (1997)

Velice půvabný snímek se zvláštní atmosférou Ameriky 50. let, která byla typická spoustou dnes nepochopitelných předsudků. Liv Tyler je překrásná a Joaquin Phoenix hraje velmi dobře, takže proč ne. Jenom za ten český překlad názvu bych vraždil.

Výkupné (1996)

Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Spousta lidí to tady hodnotila spíš průměrně, ale tenhle film přece nemá chybu. Od začátku do konce bez výjimky sledujeme strhující příběh o lidech. Postavy jsou skvěle napsané, a to téměř všechny, včetně černošského agenta FBI, který je ochoten odejít od své práce a dělat jen pro Toma Mullena. Obrovský emoční potenciál filmu byl ještě znásoben skvělou režií Rona Howarda. Vynikající thriller!!! A Gibson? Představil zde další rozměr svého herectví.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Po druhém a třetím shlédnutí měním hodnocení ze čtyř na pět hvězdiček. Vskutku monstrózní podívaná, vrcholící překrásně temnou bitvou u Helmova žlebu. Úplným vrcholem jsou ovšem všechny scény s Glumem, to je skutečný triumf Petera Jacksona, který měl za režii ke Dvou věžím získat cenu akademie.

Gangy New Yorku (2002)

Scorsese mě jako vždycky překvapil. Tentokrát to bylo ale poprvé nemile, a doufám že naposledy. Byl pro mě něco jako filmařskej bůh, tohle je snad jenom nějakej úlet. Začátek je velmi slibný, úvodní bitevní scéna je přenádherná, ale potom už Gangy opravdu nepřináší nic zajímavého (kromě vynikajícího Daniela Day-Lewise a krásné Cameron Diazové). Na dlouhou stopáž jsme u Scorseseho zvyklí a zatím mi nikdy nevadila, ale tohle se opravdu nedalo. Pro mě jedno z největších filmových zklamání posledních let.

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Tenhle televizní film hodnotím vcelku pozitivně, i když drobné náznaky amatérismu nešly přehlédnout. Působivé bylo hlavně postupné odkrývání scény toho zabití, ale i další věci režisér vcelku vychytal. Prostě jeden z těch lepších tv filmů.

Brazil (1985)

Vizuálně skutečně velmi působivý film. Z příběhu by měl radost určitě George Orwell, mě na tom ovšem něco vadí, proto jen čtyři hvězdičky. I přesto je povinností každého filmového fanouška Brazil vidět, jedná se o skutečně nevšední divácký zážitek.

Výlet (2002)

Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Alice Nellis umí opravdu dobře vykreslit jednotlivé postavy, zvlášť postava Theodory Remundové je v tomto ohledu dokonalá. Je to zástupce klasického českého žánru posledních let, tedy tragikomedie.

Kameňák (2003)

Na to že to byl film prošpikovanej samejma vtipama, jsem se zasmál asi jen dvakrát nebo třikrát. Nechápu že se pan Troška ani trochu nestydí tohle natočit. Jednu hvězdičku dávám jenom za ty pořád nadržený sestřičky.