• Thriller

Ken Park (2002)

Rádoby sociální drama, které se jednou tváří vážně, pak zase ne, pak zase ano, pak ne. Režiséři atraktivní téma naprosto zkonili, a vznikla absurdní slátanina dramatu, komedia a porna, kterou stačí vidět v nejlepším případě jenom jednou. Druhou hvězdičku dávám jenom za úvodní scénu.

Muž na Měsíci (1999)

Pro mě absolutní vrchol Formanova režijního mistrovství. Nádherný film o originálním komikovi Andym Kauffmanovi, jehož naprosto úchvatně ztvárnil Jim Carrey.

Kurt & Courtney (1998)

Pro fanoušky Nirvany a Kurta Cobaina naprosto povinná záležitost. Jde v podstatě o teorii, že Cobain se nemusel nutně zabít sám, ale že mu s tím někdo pomohl. A mohl to být někdo, koho si najala jeho tehdejší žena, dnes Formanova dvorní herečka Courtney Love. Dost zajímavý!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Těšil jsem se hodně, každý to vychvaloval až do nebes. Ve výsledku je to bohužel docela značné zklamání. Mám z toho pocit, že kdyby fantastického Deppa režíroval někdo jiný než velmi průměrný Verbinski, mohla by to být o třídu výš. Škoda.

Kruh (2002)

Působivý thriller se spoustou výtvarných vychytávek děsí spíše pouhou atmosféru než nějak výraznými lekavými scénami. V tomto žánru můžu výše hodnotit pouze Šestý smysl a Ozvěny mrtvých. A Naomi Watts bude jednou hodně hodně hodně úspěšná.

Město bohů (2002)

Působivý snímek z drsného prostředí Ria de Janeira. Ze začátku jsem se těžko orientoval ve větším množství hlavních i vedlejších postav, ale postupem času to bylo lepší a lepší. Trochu mi to připomínalo Amores perros, jen to bylo o trochu slabší hlavně co se týče emocí. Prostě mě to tak nechytlo za srdce. Ale jinak vynikající filmařina s charakteristickým stylem - co si přát víc?

Telefonní budka (2002)

Vynikající a hlavně originální thriller z dílny Joela Schumachera. Schumacher pravidelně střídá úspěchy z propadáky, tentokrát zase jednou trefil do černého, stejně jako v minulosti Volným pádem a 8mm. Do hlavní role obsadil rodící se superhvězdu Colina Farrella, což bylo dá se říct geniální rozhodnutí stejně jako krátká délka filmu, která zajišťuje to, že se divák ani na chvíli nenudí.

Hodiny (2002)

Hlavní devízou Hodin je to, že je to film výrazně odlišný od většiny ostatních. Nezvyklá forma a jemně tragický obsah z něj dělají jeden ze zatím nejlepších filmů nového století. Herečky jsou naprosto přeúžasné. Meryl Streep hraje svůj standard, to co ale předvádějí Nicole Kidman a v jistém směru ještě lepší Juliane Moore, to se jen tak nevidí. Ve spojení s působivou hudbou nezapomenutelné. Pět hvězdiček!!!!!!!!!!!!!!!!

Záře (1996)

Záře je sice velmi poutavé životopisné drama s obstojným hereckým obsazením, ale do absolutního hodnocení tomu prostě něco chybí. I tak je to ale velmi kvalitní snímek, který drží svým hereckým supervýkonem Geoffrey Rush.

Srdcová sedma (1998)

Nebylo to zase tak špatné, celkem vtipná romantika se sladkobolným závěrem.Jonh Hannah má opravdu vychytaný hlášky a Gwyneth Paltrow je překrásná a hraje velmi dobře. Potěší i odkazy na Monty Python. Ale ve výsledku pouze průměr.