• Thriller

Manny & Lo (1996)

Originální a velmi příjemný nezávislý snímek s podmanivou Scarlett Johansson v hlavní roli.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Skvělej film. Tarantinův rukopis je znát hlavně v první, "gangsterské" polovině, ale to jak se film v půlce naprosto neočekávaně a šílelně zvrhne je natolik ujetý, že je to až geniální. A navíc tak svělá herecká squadra!!!

Kmotr (1972)

Tenhle film je naprostá klasika, nevím co bych k tomu měl víc říct, prostě velmi nutné vidět.

Slečna Drsňák (2000)

Sandra Bullock je dost pěkná a i hraní ji překvapivě jde, ale ty dialogy! Spousta hlášek je pouze rádobyvtipných, trapný pocit jsem měl jak z Michaela Caina, tak ze Shatnera. Ale jako oddechovka dobrý, hlavně díky Sandře.

Umučení Krista (2004)

Po tom, co jsem četl vesměs lehce negativní recenze na Umučení Krista, jsem velmi příjemně překvapen. Ať si říká kdo chce co chce, Gibson se stává velkým režisérem, ne-li přímo umělcem. Vizuálně dokonalý snímek, kterému na působivosti přidává skvělá hudba a také dialogy v aramejštině a latině. Každý kritizuje, že herci nemusí hrát, že nejsou propracované postavy atd. , ale účel tohohle filmu je přece úplně někde jinde. Každý kdo má srdce, musí vyjít s kina úplně ochromen. Jo jasně, chápu že to není ve všech směrech dokonalý film, ale jako celek přece funguje skvěle.

Boxeři (1999)

Nechápu jak režisérská nula jako je Ron Shelton mohla do svého filmu obsadit tolik hereckých es. Ovšem ani to jeho filmu nepomohlo, a je to spíš podprůměrná road movie. Potěšila mě snad jen krásná Lucy Liu, pro tu mám teda fakt slabost.

Oběti války (1989)

Není to Četa, ale je to jeden z mála dobrých filmů o Vietnamu. De Palmův styl nemám moc rád, ale tady se to dalo unést, hlavně díky výkonu hlavních dvou postav. Fox a Penn ztvárnili dva protiklady, ve svých výkonech se skvěle doplňovali. Scéna na železničním mostě je nezapomenutelná, každému kdo má srdce musí vhánět slzy do očí.

Neúplatní (1987)

Miluju gangsterky a proto nemůžu dát méně než čtyři hvězdičky i když k tomu, aby se z tohohle filmu stala legenda žánru, jako například Kmotr, Mafiáni, Casino, Krycí jméno Donnie Brasco, něco chybí. Zaboha nemůžu přijít na to, co to je. Možná je hlavní hrdina na můj vkus až příliš velký "klaďas".

Obchodník s deštěm (1956)

No já nevim, tenhle film mi toho opravdu moc neřekl, což nevynahradí ani velmi dobrá Hepburnová a několik milých scén.

Místo na výsluní (1951)

Zajímavě zpracovaná variace na Dreiserovu Americkou tragédii. Clift i Taylorová jsou dobří. Abych se přiznal staré filmy mě moc nebaví, ale tohle nebylo špatné. Škoda že byl film v závěru tak nesmyslně protahován (hlavně scény u soudu).