Příběh kmotra (2013)

Hodně povedenej film o jedný době, kdy se nevědělo co s touhle zemí bude a o člověku, který v tom měl jasno. Kmotr "Mrázek" byl náš nejzajímavější mafián a příběh o ňom je velmi zajímavý. Ačkoliv se film spíš pomalu táhne, akční scény jsou průměrné, tak má film svoji sílu v úplně jiný věci. Člověk, který žije v okolí, kde se skutečný příběh odehrál, buď bere film jako hodně volný příběh, nebo jako totální snůšku lží a pomluv. Ti kdo znají hlavního aktéra příběhu, ví své. Film je pěkně obsazený a skvěle zahraný.

Památkáři (2014)

Film Památkáři je zajímavé dílko, neobvykle poskládané a odvyprávěné. Citelná roztříštěnost není pro Clooneyho jako autora (režiséra a scénáristu) příliš obvyklá, tento počin považuji za jeho nejslabší režisérský počin, ačkoliv ve světle ostatní hollywoodské produkce stále stojí nad jejím průměrem. S Historií to asi nemá nic společného. Je to hezká pohádka natočená podle historických událostí.

Peníze jiných (1991)

Vynikající komedie založená na herectví a tělesných dispozicích Dannyho DeVita, který svého protřelého burzovního hráče zaměřeného na zpeněžení likvidovaných firem hraje s chutí a zároveň tomuhle bezskrupulóznímu manipulátorovi dává lidský rozměr. Podnikatelská část příběhu zároveň vychází z procesů, které mají skutečně reálný základ a i když se jako oddechová komedie tenhle film vyhýbá vyhrocování konfliktů kolem propouštění a ztráty sociálních jistot, přesto ledasco naznačuje. Vztahová rovina příběhu je založená na kontrastu mezi malým tlouštíkem Dannyho DeVita a vysokou emancipovanou vysokoškolačkou kterou výborně hraje Penelope Ann Miller, do ní by se zamiloval každý i bez peněz.

Podnikavá dívka (1988)

Výborný film s dokonalou zápletkou. Nádherné herecké výkony. Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo, vedle okouzlujícího Harrisona Forda, soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney Weaver a Melanie Griffith. No a ta oskarová písnička je krásná i režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt moc rád.

Prometheus (2012)

Vynikající sci-fi film. Moc jsem se na něj těšil. Příběh který vysvětlí začátek mého oblíbeného Vetřelce. To jsem si nemohl nechat ujít. Pro jistotu jsem kromě traileru o filmu nic nezjišťoval. Diky tomu jsem až do konce nevěděl jestli teda nakonec Ridley Scott ukáže, co jsem čekal a nebo ne. Jinak samotnej příběh je perfektní. Herci jsou vynikající, obzvláště opravdu uměle vypadající Fassbenderovo android. To, že se film v závěru vykašle na nějaké odpovědi a spis se soustředí na akční tajemno mě nijak nevadil, pravě naopak. No a vizuální stránka je očekávaně naprosto bezchybná, k tomu skvělý triky a parádní hudba. Takže celkově fakt vynikající a už se moc těším na druhý díl.

Patriot (2000)

Pěkně zfilmovaný příběh o člověku, kterému zabijou syna a tak se začíná mstít. Nakonec se z něj stane hrdina americké revoluce. Mel Gibson zahrál slušně, ale na výkon ze Statečného srdce to nemá. Režie Rolanda Emmericha nebyla vůbec špatná. Vykreslení postav povedené, výprava kvalitní a mimika Gibsona tradičně precizní. Jason Isaacs hraje záporáka s bravurou a úvodní vyřízení dvaceti červenokabátníků je nezapomenutelné. Souboje jsou tak dynamické a masové scény jsou výborné.

Popravčí (2005)

Velmi dobře natočený středověký historický film, který vás už od prvních okamžiků vtáhne do svého děje, jistě určitě má své chmury jako jiné ale své očekávání splnil. Podle mne i docela reálný příběh, který se mohl kdysi i mezi těmi výše postavenými odehrát. Rozkol mezi katolíky a protestanty, šířící se španělská inkvizice, lidská zloba, vášeň, zrada, i láska to vše tu v dobře sestavené a zahrané kombinaci najdete. Moc církve v té době byl opravdu veliká a rozhodující v mnohém to připomínalo monstrózní vykonstruované Komunistické procesy z padesátých let. Výborný film.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Skvěle natočený film založený na skutečných událostech z období 2. světové války. Než jsem film zhlédl, byl mi program "Lebensborn" zcela neznámý a při popisu děje i sledování jsem stále přemýšlel nad tím, zda je to vůbec možné. Přišlo mi to strašně bizarní a "choré", jak z nějakého bizarního pornofilmu (úchylům by se to určitě mohlo líbit). Tento projekt skutečně existoval a byl jedním z řady fanatických nacistických ideologií na vytvoření dokonale čisté německé rasy, která by vytvořila "Nový řád" a "Novou, nezničitelnou říši." Příběh je velice zajímavý, zaujala mě scénka kdy nacistický nad-samec byl impotent a musel za něj zaskočit židovský vezeň. Také mě zaujala dosud, pro mě zcela neznámá Monika Hilmerová, která mě svým panenským a nevinným vzhledem i přirozeným herectvím uchvátila. Pro mě jedna z nejkrásnějších hereček, jaké jsem v současném českém filmu viděl. Opravdový pramen života.

Proroctví (2009)

Průměrný Mysteriózní film po všech stránkách. Sci-Fi které má jednu velmi silnou vadu - strašně předvídatelný scénář. Vyniká naopak triková stránka filmu - scéna havárie letadla či nehody v metru bere dech. Nicolas Cage hraje stále stejně a ostatní herecké výkony jsou celkem v normě, ničím neurazí, ničím nenadchnou... Dovolím si taky jedno proroctví - tohle nebude nikdy trhák.

Piano (1993)

Výjimečný milostný příběh. Propracovaný psychologický film a silné erotické drama. Zvláštní snímek o moci hudby a vášně. Natočeno neuvěřitelně vytříbeně, s dokonalým hereckým výkonem Holly Hunter, s překrásnou hudbou Michaela Nymana a umělecky výborně stylizovanou kamerou Stuarta Dryburgha, dokonalou jak v detailech, tak ve velkoryse pojatých celcích. Asi nejlepší snímek natočený v devadesátých letech, který jsem viděl.