Předčítač (2008)

Nádhera opravdu nádhera. Příběh je založen na takové maličkosti jakou je předčítání příběhů, ale i taková maličkost dokáže znatelně ovlivnit lidské životy. Nejen že ovlivní postavy ve filmu, ale ovlivní i vás - diváky. Kate Winslet už mě o svých hereckých kvalitách už dávno přesvědčila. Vše citlivě natočeno a přesvědčivě zahráno. Před-čítač se mi nejen líbil, ale zanechal ve mě velmi silný dojem a to se rozhodně nepovede každému filmu.

Pýcha a předsudek (2005)

Moc hezké, výborně obsazené a tedy skvěle zahrané. Kiera i Rosamund jsou opravdu nádherné herečky. Přesvědčivě vykreslena doba 18. století a propracované charaktery. Jako romantický film to ale nemělo tu potřebnou sílu.

Predátoři (2010)

Obsazení Adriena Brodyho mi přijde jako šlápnutí vedle, ale v produkci Roberta Rodrigueze, kterému nějak poslední dobou nemohu přijít na chuť, mě to ani moc nepřekvapuje. Jednodušší scénář, ve kterém se dlouho nic neděje, až pak v poslední půlhodině přijdou Predátoří hody, taky nepotěsil. Ale výprava a pár odkazů na McTiernanovo dítko to alespoň zachraňuje. Na jedno podívání to určitě je.

Predátor 2 (1990)

Hopkins není McTiernan a Glover není Schwarzenegger, takže minimálně polovina všeho dobrého z jedničky je fuč. Ale i ta zbyla půlka Predátora. Příběh je docela zajímavý, natočeno je to také hezky. Ale o proti jedničce je to propadák.

Predátor (1987)

Bez přehánění můžu zkonstatovat, že ten film je nejdokonalejší Akční Sci-Fi všech dob. Arnold Schwarzenegger ve své druhé nejvýznamnější roli. Opět zde předvádí akční výkon, stejně jako všichni okolo tohoto snímku, který si zaslouží potlesk. Predátor je atmosférou i akcí nabitý snímek, který nemá konkurenci a i po letech působí velmi svěže a kvalitně. Predátor považován za druhou bestii vedle Vetřelce, která dokáže vládnout filmovému světu a právem. Příběh je dokonalí, parta ostrých žoldáků, na něž si uspořádá hon jeden mimozemský lovec lebek i po těch letech uchvacuje perfektní atmosférou, která těží především s plíživé voyeurské kamery a Silvestriho nervózní hudby. Nad tím vším drží pevnou ruku režisér McTiernan, který v 80. letech patřil v akčním žánru k absolutní špičce. Bezkonkurenční film.

Potomci lidí (2006)

V podstatě katastrofický film, pojatý ale naprosto jinak, než co si kdokoliv pod tímto žánrem představí. Žádní hrdinové předem předurčeni zemřít, žádné vysvětlování... Film nás vrhne do neuvěřitelně realisticky zobrazeného světa blízké budoucnosti, která ale není nijak přehnaně futuristická (mají v kancelářích lepší monitory, to je asi tak vše), prostě vypadá jako náš svět po pár letech anarchie. Ruiny, smog, posprejované zdi, vzpoury, žádné viditelné digitální efekty. Dokonalá forma postavená na příběhu, který v podstatě nemá prolog a konec je víc než otevřený, ale nedělá z diváků blbce. Velmi zajímavé.

Poslední skotský král (2006)

Zajímavý film. Hrůzy, které se v Africe dějí (a v té době děly), tu sice téměř nejsou ukázány, ale mně úplně stačilo, když byly lehce naznačeny slovy. Forest Whitaker podal skutečně skvělý herecký výkon a byl v roli Amina opravdu stoprocentně uvěřitelný. Neumím si v té roli představit nikoho jiného. Oscara získal zaslouženě. Šíleně věrohodné a mrazivé.

Poslední legie (2007)

Poslední legie není dokonalá podívaná, ale je to taková hezká zábava. Film nesmíte srovnávat s prvoligovými záležitostmi typu Gladiátora, Království nebeského a jim podobnými. Je to čistokrevná popkornovka s dobrými herci (z Firtha jsem měl ze začátku trochu strach, ale zbytečně, Kingsley mě překvapil tím, jak byl sympatický), skvělou hudbou Patricka Doylea, scénářem, který sice není extra nápaditý, ale rychle odsýpá a tu a tam je i vtipný. Scéna ukázky Římské obrané želvy mě opravdu nadchla.

Poseidon (2006)

Hezký film.... mě se to opravdu líbilo, jasně, mělo to některé přehnané části, ale jinak skvělá, napínavá zápletka. U každé bezmocné akce jsem jim všem hrozně držel palce a strachy jsem nevydal ani hlásku, byla to prostě opravdu akční podívaná, která se mi moc líbila, příjemné obsazení a ten konec - kéž by to vždycky takhle dopadlo.

Ponorka U-571 (2000)

Spokojenost, hezká akční válečná podívaná, z prostředí ponorkového loďstva, plná adrenalinových scén, které jsou chvílemi dost přitažené za vlasy. Po vzoru amerických filmů.